ROD im. H. Sawickiej

Mam pytanie jak można było dostać działkę na Sawickiej, zero ogłoszenia, jakiejkolwiek informacji, bogaci maja po dwie działki, niektórzy już sprzedają za gruba kasę , a niby za darmo dostali, gdzie były ogłoszenia o nabyciu takiej działki?

Do rodzinny. Uwierz mi nie było i nie ma sprawiedliwości. Tam na tych nowych działkach handel kwitnie, wszyscy o tym wiedzą. Według przepisu takiej osobie powinna być działka zabrana. Ale umieją obejść przepisy.

działki rod są specyficznymi nieruchomościami, tzn. właścicielem jest zarząd ROD, a Pani tylko użytkuje tę działkę. Może Pani wybudować altanę, huśtawkę, wędzarnie i w momencie odstąpienia od użytkowania sprzedaje Pani nowemu nabywcy samo wyposażenie- bez gruntu. Użytkujący nie może zaniedbać działki, musi regularnie na niej być i o nią dbać. Jeśli zaniedba Zarząd rod odbiera takiemu użytkownikowi działkę. Często ludzie tego nie wiedzą i myślą, że kupili działkę na własność a to nieprawda, a poprzedni użytkownicy ukrywają ten fakt podając się za właściciela i żądając wysokiej kwoty. W takiej transakcji idzie się najpierw do zarządu rod zapytać o zgodę na zmianę użytkownika.

Zamiast tworzyć teorie spiskowe i wymyślać jakieś kontrowersje, zainteresuj się ustawą o ogrodach działkowych i status stowarzyszenia. Tam jest wszystko dokładnie i szczegółowo opisane.

Ten temat już był.Trzy lata temu działki sprzedane a ty się obudziłaś.

Mogą tylko sprzedać zasadzenia na działce ,ostatnio w widziałem, domek w stanie surowym ,dwa drzewka i 80 tys. Szukają Jelenia , pewnie znajdą .

chcesz nabyć działkę za darmo i sprzedać he he a ti ti zazdrośniku mały

Proszę zapytać panów z zarządu, tak odpowiedzą, że nie zrozumiesz o co chodzi ,teraz będzie zebranie walne to warto zapytać, a potem pytania trzeba zadac dla burmistrza przed wyborami o co chodzi

Dlaczego grupa radnych, ma na tych działkach po dwie działki. O dziwo drugie działki są na dzieci, które nie mieszkają w Grajewie. Nazwiska zaraz same wypłyną. Układy, układziki. RZĄDAMY od Przewodniczacego Rady Miasta wyjasnienia tej sprawy.

Dzialka z 80 tys. I jeszcze nie twoja,jaki to sens. Mało tego z każdej strony sąsiad, jeden lubi ciszę, jeden pali śmieci A jeszcze ktoś inny imprezuje codziennie ,czego tam się pchać...

Przejdzie się Pani 1sektorem ile jest zaniedbanych działek i gdzie jest zarząd, dlaczego nie odbiera działek?.

A była ta działka do kupienia za chyba 15000 . Drzewka wycięte, domek w stanie surowym. I tyle kasy.

Oni mogą sobie gacie swoje zabrać, a nie dorobek ludzi, śmieszne co piszecie

Działki nie są za darmo :)
Trzeba mieć kurs działkowicza
Trzeba było za nią zapłacić tzw wpisowe co roku trzeba za nią płacić utrzymywać w porządku dbać ogrodzić zadbać o nawierzchnie za podłączenie prądu jak i wody też trzeba zapłacić a to że są działki zaniedbane i nikt nic z tym nie robi to niczyja wina trzeba pójść do prezesa złożyć podanie i później te podania są rozpatrywane dalej jeżeli ktoś zaniedbuje i nic nie robi
I gdzie Ty tu widzisz to że są one za darmo ? Bo ludzie wkładają tam bardzo dużo pracy i pieniędzy

A ja nie rozumiem jak panowie mogą wchodzić na działkę i do domków, aby spisać licznik, tam są nasze prywatne rzeczy i nie pasuje mi jak ktoś włazi i wszystko ogląda, jeżeli im coś nie pasuje to raz na jakiś czas mogą sprawdzić, albo zdj można im wysłać, ogólnie powinno liczniki podawać im na telefon a nie węszenie po działkach prywatnych

Hahha wpisowe 500 zł, a sprzedaż 80 tys, weź się nie tlumacz

Do Rodzinny,nie żartuj sobie te grosze o których piszesz mają się nijak do duzych pieniędzy, które trzeba zapłacić za działkę.

Tomasz,rozumiesz ze ludzie kradną wodę i po to jest.

Jak ktoś ma coś na sumieniu to potem mierzy wszystkich swoją miara , czyli tak tak kradną wodę na pewno weź nie posz glupot, niech wymyślą.inn sposób niż włazić na działki i strzelać gałami

Pytam się gdzie było ogłoszenie o naborze dzialek na ostatnim sektorze ?a tacy to super zarzadzajacy, pozdrawiam poprzedniego prezesa

Witam ja mam kilka pytań do zarządu. Dlaczego czwarty sektor nie zamyka bram a z aleji jest robiony parking . Co to nie działki? ich nie obowiązuje przepisy ROD. ( wolna amerykanka) Dla mnie tłumaczenia nie ma na innych sektorach też ludzie się budują, samochody po rozładunku na parking,. Gdzie są projekty i ich realizacji gdzie kasa bo tu nic nie widać . Po co nam taki zarząd gdzie po znajomości załatwisz wszystko. Chcę zwróć uwagę że wszystko co jest planowane nie jest zrealizowane. CAŁY ZARZĄD do wymiany mieli swój czas aby się wykazać,"ocena zero ".

Zarzad tak dziala jak im pasuje,jednych toleruje drugich denerwuje do szpiku kosci /

Mi też to się bardzo niepodoba te wchodzenie i sprawdzanie , nigdzie tak nie ma , trzeba podjąć ten temat na zebraniu

Widać że Tomasz ma dużo do ukrycia może też kradnie wodę

Oczywiście bardzo dobry temat zarząd do wymiany jak najbardziej, proszę ma zebraniu sprawdzić wszystkie wydatki ,koniecznie delegacje koniecznie.

liczniki przed działki

Ja nie mam zamiaru wpuszczać nikogo na moją działkę, za płotem mogę podać stan licznika

Ile trzeba było dać żeby potem zapłacić te marne wpisowe ?

Aga nie tylko radni mają po 2 działki policjanci teraz a nie raz przyjeżdżają i pilnują to chiba ich farba odpoczynku od nic nie robienia ale i kila osób z urzędu miasta pod przykrywką mają działki na dzieci po zmianie nazwiska lub nie praktycznie połowa została przyznana przez kogo nie powiem zarząd nic nie miał do gadania czyj grunt [miasta]tego działki

Żeby działkowicze postępowali uczciwie , tak by było, na telefon licznik ,ale tak nie jest, myślisz ,że to tak fajnie chodzić i spisywać .Zacznij działać to zobaczysz jeden z drugim jakie to fsjneci miłe, dobrze że komuś się chce to prowadzić.
Jeszcze taki się nie urodził co dogodził

Ho, ho. Do grupy radnych dołączyli policjanci. Kto następny. Kto posiada dom jednorodzinny nie może dostać działki w ROD.

Kto nie ma działki to nic nie wie o kosztach. Kup zagospodaruj zobaczysz za ile będziesz ją cenił. Powodzenia.

Dlaczego na Oazie śmierci kosztują 20 zł a my 60 w tamtym roku. Jak ktoś obliczał koszty wywozu śmieci?.

CZY POLICJANT CZY RADNY na działkach jest działkowiczem i obowiązują go te same przepisy co nas. Na trzecim sektorze na bramie biało na czarnym pisze postój 10 min a tu co się dzieje innym wolno więcej . Czemu nie powiesicie takiej tabliczki na czwartym sektorze, kto na tych działkach pilnuje pożądku. Za starego PREZESA to tego by nie było. Pozdrawiam STAREGO PREZESA

Dzisiejsze spotka to czysty bełkot zarządu. Oby to był ich ostatni rok. Szkoda mi tylko nowych działkowców z 4 sektora. Zdziwią się jak im podłącza wodę i prąd. Oj zdziwią cenami. Głosujcie tak dalej.

Oni( czwarty sektor) myślą że wszystko im się należy. Tylko ich potrzeby się liczą. Każdy dzałkowicz płaci kase i nam też się należy .A tu tylko jak rachunki podwyższyć.

Pan prezes jak zarząd do wymiany. , oj po następnych wyborach na pewno nie zobaczyłam ich nikt na spotkaniu

Panowie z 4 sektora was również obowiązuje regulamin działkowców i powinniście się stosować do ogólnych zasad panujących na innych sektorach,

Każdy niech trafi do Zarządu i zmierzy się z problem i zobaczy wtedy, że z pustego i Salomon nie naleje. A teraz współczuję Zarządowi walki śmieciowej . Będziemy płacić jak za zgniłe ryby, jak chamstwo nie nauczy się segregować.

Co chodzi o śmieci zgodzę się, ale z resztą nie

Do Również działkowicza , w przyszłym roku niby mają być wybory , to proszę się zgłosić na Prezesa albo do Zarządu i pokazać swoje umiejętności w zarządzaniu. Lata temu też tak myślałem póki nie trafiłem do Zarządu i szybko myślenie moje się zmieniło i już nigdy więcej nikt mnie nie namówi . Niech każdy spróbuje tego chleba.

Kur.. na internecie jest kolejne ogłoszenie o sprzedaży działki za 42 tys na czwartym sektorze, czy ktoś pilnuje tego, przecież jak kur... można dostać działkę z miasta za darmo a potem za chwilę ja sprzedać za 42 tys

Jest sprzedawane prawo do działki i to co jest na działce czyli domek i drzewka. Działkowiec nie ma własności . Umowa podpisywana jest u notariusza. Na internecie mogą chcieć ile chcą tylko pytanie czy tyle dostaną.

Dostaną, dostaną. A ten przepis przecież łatwo minąć. A nasz zarząd ma to w D. ... Na 4 robią co chcą wolna amerykanka.

Panie prezesie proszę zrobic porzadek z tymi halasami na dzialkach.Dlaczego pozwalacie aby caly dzien niektorzy puszczaja muzyke na full. Ostatnio probowalam popracowac na dzialce ale jak dlugo mozna sluchac dudnienia . Naprawde na dzialce chcialabym odpoczac wsrod roslinek i spiewu ptaków . Prośba do państwa przy strumyku mozecie tego disco polo sluchac ciszej my choc dalej slyszymy tylko dudnienie.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.