• 6 komentarzy
  • 7275 wyświetleń

Zwycięstwo Mlekpolu MOSiR

SIATKÓWKA. CENNE ZWYCIĘSTWO MLEKPOLU MOSIR GRAJEWO.

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli w niedzielny wieczór siatkarze MLEKPOLU MOSiR Grajewo w rozgrywkach III ligi w meczu z BAS Białystok. Wygrana 3 : 1 zapewniła im praktycznie udział w marcowych barażach o II ligę, które rozegrane zostaną w województwie łódzkim.

Już  w pierwszym secie niezwykle zmotywowani gospodarze pokazali, że walczą o zwycięstwo za trzy punkty. Po kilku zagrywkach prowadzili wyraźnie, bowiem młodzi siatkarze z Białegostoku nie potrafili dokładnie przyjąć i rozegrać piłkę.  Wysokie prowadzenie wyraźnie uśpiło gospodarzy, bo szybko zrobiło się tylko 17 : 15 i goście zaczęli wyraźnie lepiej grać. Na szczęście końcówka należała do Mlekopolu i wygrali pierwszą partię. Drugi set,  to przykład jak można przegrać w sytuacji, kiedy gospodarze po kilku minutach prowadzili 19 : 11. Wtedy miejscowi chyba zlekceważyli rywala, który zaczął zdobywać punkt po punkcie i BAS doprowadził do remisu 22 : 22. W decydujących zagraniach  goście zachowali więcej spokoju i zdobyli seta.

W trzecim secie od początku prowadzili gospodarze. Ale znów kiedy mieli przewagę punktową niepotrzebnie tracili punkty po prostych błędach. I w końcówce zrobiło się trochę nerwowo, bo goście doprowadzili do remisu 19 : 19. Jednak w tym momencie wielka mobilizacja siatkarzy Mlekpolu i wygrany set. Ostatni set pokazał, że z podlaską siatkówką nie jest tak źle. Oba zespoły pokazały ładną grę, a kibice przeżyli wielkie emocje. Początek należał wyraźnie do gości. Wychodziła im zagrywka z której odbiorem mieli spore kłopoty gospodarze. Do tego skuteczne ataki i wyraźne prowadzenie. W pewnym momencie zrobiło się 12 : 19. I kiedy wszyscy spodziewali się tea breaka niespodziewanie miejscowi pokazali na co ich stać. Wszystko im wychodziło, a każda zagrywka czy atak, to były pewne punkty. A kiedy na zagrywkę wszedł kapitan zespołu Adam Odlanicki, to odmieniły się losy seta i  gospodarze po ostatnim gwizdku cieszyli się z wygranej.

Teraz jeśli w kolejnych meczach nie stracą punktów, to trzeba solidnie przygotować się do baraży o II ligę.

MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – BAS BIAŁYSTOK 3 : 1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21)

MLEKPOL MOSiR: Adam Odlanicki, Tomasz Zyskowski, Dawid Naruszewicz, Łukasz Tokarzewski, Mariusz Bielski, Radosław Szarnecki, Mirosław Mieczkowski jako libero oraz Marek Adamkiewicz jr. , Maciej Borawski. Trener: Marek Adamkiewicz.

BAS: Filip Tobolski, Jakub Woronecki, Jakub Szczytko, Jan Cylwik, Dawid Bielak, Piotr Kuczyński, Dominik Kalinowski jako libero oraz Bartosz Harmata, Konrad Choma, Marek Malewski. Trener: Czesław Tobolski.

Sędziowali: I sędzia – Karol Skolimowski, II sędzia – Konstanty Szczuka, sekretarz – Jacek Młynarczuk (Białystok).