Zapasy w stylu klasycznym

aktualizacja: 2012-10-23 17:18:38     nr wiadomości: 18497     przeczytano: 7792     Ilość komentarzy komentarze: 8

Puchar Polski Kadetów w Zapasach w stylu klasycznym

W dniach 19 – 21 października 2012 roku hala sportowa w Radomiu stała się areną zmagań ponad 200 zapaśników z  Polski, Litwy i Ukrainy. Na trzech matach rywalizowali zawodnicy z 53 klubów sportowych. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników do kadry narodowej na nadchodzący rok w grupie kadetów (junior młodszy). Nasz klub reprezentowało czterech zapaśników w trzech kategoriach wagowych.  Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się zawodnik MOSiR Grajewo Oskar Czyżewski, który w kategorii wagowej 85 kg zdobył złoty medal i pas mistrzowski.

Oskar  po wygranych pojedynkach eliminacyjnych w walce finałowej pokonał  zawodnika GKS Katowice Marcela Kasperka. W najliczniejszej kategorii wagowej turnieju 63 kg, w której wystąpiło ponad 30 zawodników,  dwóch naszych zapaśników wywalczyło  dobre miejsca. Alan  Czyżewski, który po dwuletniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi,  w dobrym stylu powraca na matę zapaśniczą,  wygrywając trzy walki i dwie przegrywając, wywalczył 9 miejsce. Drugim zawodnikiem był  Bartosz Wiśniewski, który podobnie jak Alan wygrał trzy walki i dwie przegrał, ostatecznie wywalczył 10 miejsce.

Czwartym zapaśnikiem był  Krzysztof Olszewski, który w kategorii wagowej 100 kg wywalczył 12 miejsce. W klasyfikacji klubowej na 53 reprezentowane kluby zajęliśmy 14 miejsce.

MOSiR Grajewo

Gratulacje zawodnikom. Oskar, świat stoi przed tobą otworem.
Napisał: zapaśnik dodano: 2012-10-23 18:56:00

Gratulacje ;]
Napisał: det dodano: 2012-10-23 22:26:59

Gratulacje wszystkim startującym, a zwłaszcza zwycięzcy. Oskar pamiętaj jednak, że jeszcze dużo pracy przed Tobą, jeśli masz zamiar zwyciężać za granicą. Masz jednak talent i jesteś pracowity. Wszystko przed Tobą, a przed nami mam nadzieję miłe chwile.
Napisał: Grzegorz dodano: 2012-10-24 06:26:38

Gratulacje, tak trzymać
Napisał: zapas dodano: 2012-10-24 08:50:06

Oby w juniorach i w seniorach tak ci dobrze szlo ,Oskar ale musisz nad tym bardzo duzo po pracowac .
Napisał: zawodik dodano: 2012-10-24 12:40:08

Zapaśnik do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach. jeszcze raz gratulacje
Napisał: konnrad dodano: 2012-10-24 15:18:56

Dla zapaśnika do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach. każdy kto trenował wie że to sport dla facetów takich Oskar .
Napisał: kolega dodano: 2012-10-24 20:54:09

Gratulacje dla zapaśników tak trzymać .Oskar w sezonie letnim życzę ci zdobycia Mistrza POLSKI .Powodzenia
Napisał: Janusz dodano: 2012-10-27 13:25:31