wtorek, 30 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 6145 wyświetleń

Spółdzielnie mieszkaniowe wyprodukują prąd

Pozwoli na to ponad pół mln zł dotacji przyznanych z funduszy europejskich, które Województwo Podlaskie otrzymało z dodatkowej puli z Komisji Europejskiej (KE). Panele fotowoltaiczne pojawią się w czternastu lokalizacjach.

 

Umowę o dofinansowanie takich przedsięwzięć podpisał we wtorek, 8 lutego, wicemarszałek Marek Olbryś.

– Myślę, że takie inwestycje z pewnością opłacą się spółdzielniom i przyniosą większe oszczędności, niż są spodziewane. Instalacje fotowoltaiczne to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w naszym regionie – mówił wicemarszałek.

 

Dzięki przyznanej dotacji Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” w Łomży uruchomi elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 140 kW, które pozwolą na produkcję energii elektrycznej w ilości ponad 140 tys. kWh rocznie. Do tego przedsięwzięcia zostaną wykorzystane dachy budynków.

 

Natomiast Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa uruchomi elektrownię o mocy 40 kW, która pozwoli na produkcję energii elektrycznej w ilości około 40 tys. kWh rocznie.

 

https://www.wrotapodlasia.pl/

poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Stracił panowanie nad autem. Zjechał ze skarpy

poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Niebezpieczny wypadek z udziałem motocyklisty

Komentarze (12)

Szkoda, że w Grajewie Panu Prezesowi szkoda dachów. Są na jakieś gwarancji i nie można założyć paneli.

I co mieszkańcy na tym zyskają? Prezesi i zarząd na pewno !

Zysk? Mniejsze opłaty eksploatacyjne. Wyprodukowany prąd zasili części wspólne budynku tj. oświetlenie, windy, garaże, hydrofornie.

A "owczy pęd" krytykujący prezesa pomyślał o wpływie fal elektromagnetycznych na zdrowie ludzi, szczególnie tych z ostatnich pięter?

Szkoda ze nie zaakceptowaliscie naszego podania o zlekwidowanie podzielnikow na ogrzewanie naszych mieszkan , a wasze solary to nam jataja , tak jak wam nasze podzielniki kolo d..y, smiech na sali , tez niewyrazimy na to swinstwo zgody szukacie sobie zysku a nie dla lokatora

Dziś żarówki mają moc 5-15 watów, czyli bardzo mało, prądu z paneli będzie dużo więcej, tylko co z nim zrobić, można sprzedać energetyce, tylko że to groszowy biznes.
?Zysk" spółdzielni to dziury w dachu, a jak dostać się pod panele, żeby dach konserwować?
W sumie bezsens.

Ciekawe na jakiej gwarancji tej z przed 50 lat jak blok zbudowano ?

Ciekawe kto na tym zarobi.... proponuję zakup regulatora 230v w każdym mieszkaniu. Pomysł jest taki- jeśli nie zyskam na tym to też nie korzystam z tego A prąd niech idzie dalej do mało świadomych ludzi katujacych sprzęt prądem 254v! Zamiast podpisanym w umowie 230v

A jak np. po podczas wichury zerwie konstrukcję wraz instalację fotowoltaiczną z połowy dachu i ludziom deszcz będzie lał się do mieszkań to dopiero będzie zysk :-(

Lokator ,,,popieram słuszna propozycje ,,,jak oni zlikwidują podzielniki ciepła skoro maja zysk z tego ,zobacz części wspólne pomimo ze nie korzystasz zero z podzielników to naliczają zaliczkowo 50 procent to nie jest oszustwo a za personel biurowy kto będzie płacił ,,my właściciele budynków,,,

Lokatorzy mieszkajacy na ostatnich pietrach nie powni wyrazic zgody na montwanie tego dziadostwa , bo bedzie problem z naprawa dachu , golebie , kruki i szczury beda tam miec swoje lokum ,

Szczury to i bez fotowoltaiki mają na naszych blokach lokum

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.