sobota, 27 kwietnia 2024

RUCH - WARMIA Grajewo 2:0

W drugiej kolejce rozgrywek podlaskiej IV ligi piłkarze WARMII Grajewo przegrali w Zambrowie 0:2 z RUCHEM Wysokie Mazowieckie, który ze względu na remont własnego boiska był gospodarzem meczu rozgrywanego na sztucznej nawierzchni zambrowskiego obiektu.

Choć tym razem spotkanie naszego zespołu z RUCHEM miało zgoła inny przebieg niż dwa tegoroczne mecze w ramach ubiegłego sezonu, które przegraliśmy 1:5 i 0:4, to jednak znowu nie udało się zdobyć choćby punktu. Grajewianie zaczęli mecz nieco bojaźliwie, oddając rywalom inicjatywę. Pierwszy kwadrans gry to wyraźna przewaga RUCHU i kilka groźnych sytuacji, w których jednak wybroniliśmy się przed stratą gola. W 18 minucie to WARMIA miała doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, gdy Dawid Kalinowski znalazł się sam na sam z Rafałem Rakowieckim, który świetną interwencją uratował RUCH przed stratą bramki.

W 27 minucie doskonałe dośrodkowanie Brokowskiego na gola zamienił Patryk Pasko. Do przerwy RUCH prowadził 1:0.

Na drugą połowę WARMIA wyszła zdecydowanie odmieniona. Nasz zespół atakował, zepchnął do obrony faworyzowanych gospodarzy, ale niestety bez efektu bramkowego. Najbliżej zdobycia gola byliśmy w 51 minucie, gdy Rakowiecki świetnie obronił strzał głową Śliwowskiego. Przeważaliśmy, gra toczyła się głównie na połowie RUCHU, ale w 66 minucie po błyskawicznym kontrataku Marcin Mikucki wybił piłkę z naszej bramki. Kilka minut później znowu miała miejsce kontra RUCHU, po której Kamil Jackiewicz mocnym strzałem w róg bramki zdobył drugiego gola i ustalił wynik meczu na 2:0. Nadal atakowaliśmy, starając się choćby o honorowego gola, ale bliżej zdobycia trzeciej bramki byli gospodarze – w 85 minucie Gryko z bliska przestrzelił w doskonałej sytuacji.

O tym, że RUCH jest bardzo mocną drużyną doskonale wiedzieliśmy przed meczem, ale mimo wszystko żal straconych punktów. Słaba była w naszym wykonaniu pierwsza połowa spotkania. W meczu z tak mocnym przeciwnikiem sytuacje, które mieliśmy trzeba wykorzystywać.

W kolejnym spotkaniu w sobotę 19 sierpnia o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie CZARNYCH Czarna Białostocka. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, zgodnie z decyzją Wydziału Wychowania i Dyscypliny Podlaskiego ZPN, który ukarał nasz Klub za chuligańskie wybryki na trybunie podczas czerwcowego meczu z ŁKS 1926 Łomża.