niedziela, 28 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 9904 wyświetleń

Śmietniki zamykane na klucz

Przepełnione, brzydkie kontenery, przy nich porozrzucane sterty śmieci i nieprzyjemny zapach - taki obrazek widzimy nie raz na naszych osiedlach. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe starają się na różne sposoby uporządkować śmieciowy problem. Rozwiązaniem okazują się np. wiaty śmietnikowe, dostępne tylko dla mieszkańców - zamykane na klucz.

Na takie rozwiązanie postawili mieszkańcy bloku 32 na os. Południe w Grajewie. Przy okazji likwidacji placu zabaw wspólnota zyska też kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych.

- Wiata to doskonały sposób na ukrycie kontenerów. Wkrótce nasze nabliższe otoczenie stanie się uporządkowane i schludne. Patrzyliśmy z okien na stojące przy drodze pojemniki, nie wyglądały zbyt estetycznie, na pewno się to teraz poprawi - mówi nam jedna z mieszkanek wspólnotowego bloku.

Podobna wiata staje się niezbędnym elementem infrastruktury. Dawniej wystarczał jeden kontener, dziś musi to być kilka pojemników - na śmieci zmieszane, szkło, papier, czy tworzywa sztuczne. Im większy zakres segregacji odpadów, tym większa potrzeba wydzielenia specjalnej strefy na śmietnik. Dodatkowo takie rozwiązanie może być dostateczną przeszkodą dla ptaków i zwierząt grasujących w śmietnikach, a także pomóc w walce z procederem podrzucania niesegregowanych śmieci przez osoby spoza osiedla.

e-Grajewo.pl

Komentarze (19)

U siebie stawiają wiatę a śmieci noszą gdzie indziej

Siedzą w tych śmietnikach i piwsko piją

To zamykanie na klucz się nie sprawdzi, zostanie wiata ale bez kłódki i dobrze, tak będzie wygodniej i zapominalscy nie będą zostawiać śmieci przy wiacie

nie zamylac ich kluczem bo i tak zamek bedzie zepsuty i nie ma mozliwosci zamknac drzwi-blok 27 os.pol.-przykladem

Na Południu 16 i 17 też miało się nie sprawdzić zamykanie na klucz a jednak nadal się sprawdza. Wszystko zależy od człowieka. Tu u nas zawsze jest zamknięta wiata, nikt obcy nie podrzuca śmieci a jeśli ktoś wyniesie odpady wielkogabarytowe to jest kamera i wtedy wiadomo kto je pozostawił i za ich wywóz zostaje obciążony jeśli sam nie ma jak wywieźć (bo tak było ustalone)

W SML-W już dawno pojawiły się wiaty. Spełniają swoją funkcję, są estetyczne i jest porządek. Dlaczego postawienie wiaty przy bloku numer 32 wzbudza taki zachwyt???

są informacje o innych wiatach przeciez..j=heh

Ale żeby dzieciom plac zabaw likwidować bo wiata i parking. Jacy z Was ludzie ?

Tomek społeczniaku filujesz pod tym śmietnikiem ?

W bloku nr 3 kamera jest i śmieci pod śmietnikiem leżą wersalki itp.

zróbcie wspólnoty i temat sam się rozwiąże ...

A gdzie plac zabaw co w tym bloku tylko sa śmieci . Czy już mieszkancy dzieci nie maja ?

Iga, ja tam dzieci bawiących się, nigdy nie widziałem. Czy przy każdym bloku jest plac zabaw? Bardzo blisko jest park solidarności więc bez przesady.

Chorzy ludzie, chore pomysly. Grodza smietniki, grodza bloki. Niedlugo zaczna wstawiac kraty w oknach.

W większych miastach zamykane na klucz śmietniki funkcjonują od lat. Jest to na porządku dziennym, z kontenerów korzystają tylko mieszkańcy posiadający klucz. A u Nas jak widzę, zarówno artykuł, jak i dyskusja pod nim urosły do rangi jakby miał to być co najmniej lot w kosmos.

Ludzie - przestańcie. Wystarczy,że w TV pokazywali jak w Grajewie płoty stoją w poprzek drogi.Wstyd jak chooj. Czy tu tylko debile mieszkają?.Może stawiać jednak na rozsądek? Opamiętajcie się.

Wiata na klucz to dobre rozwiązanie, lecz wiata nie ukryje smrodu z obrzydliwie brudnych , wręcz lepkich od brudu pojemników. To siedlisko wszelkiej zarazy. Strach jest wręcz dotknąć przykrywy takiego pojemnika, kiedy trzeba ją unieść, by wrzucić śmieć, który się nie mieści w mały otwór.

Adela - o jakim małym otworze mówisz?

Adela masz racje pojemniki powinny być myte raz w miesiącu w Białymstoku robi to firma wywożąca śmieci .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.