piątek, 3 maja 2024

Warto przeczytać

Męskie koszule flanelowe wracają do łask! Zobacz jak je stylizować

Koszule flanelowe męskie są nie tylko praktyczne, ale i modne. Ich największa zaleta jest taka, że gwarantują dużą swobodę podczas poruszania się. Oprócz tego są ciepłe oraz wygodne. Sprawdzą się niezależnie od typu sylwetki. Jak nosić koszule flanelowe, żeby w nich dobrze wyglądać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.


Flanelowa koszula to obowiązkowy element męskiej garderoby

Po pracy każdy lubi włożyć na siebie coś, w czym będzie się czuł swobodnie. Latem sprawdzi się luźna koszulka, ale zimą warto postawić na coś cieplejszego. Koszula flanelowa męska sprawdzi się w tym wypadku wprost idealnie. W swoim składzie ma wyłącznie bawełnę, stąd też skóra będzie w niej mogła swobodnie oddychać. Taka ciepła koszula flanelowa nigdy nie wyjdzie z mody, gdyż można ją nosić na wiele różnych sposobów. Sprawdzi się o każdej porze roku – w końcu jej rękawy można podwinąć albo np. obwiązać ją sobie wokół bioder.


zobacz fot. 2 - Czerwona koszula męska flanelowa w kratę z długim rękawem


Gdzie kupić ciepłą koszulę flanelową?

Ze względu na dużą popularność koszul flanelowych, można je znaleźć w praktycznie każdym sklepie stacjonarnym i internetowym. Warto jednak postawić na sklep, który będzie wyróżniał się szerokim asortymentem, wysoką jakością proponowanych ubrań oraz atrakcyjnymi cenami. Zarówno ciepłe męskie koszule flanelowe, jak i te bardziej zwiewne – nadające się do noszenia w cieplejsze miesiące, można znaleźć np. w sklepie Denley


Koszula flanelowa może zostać zestawiona nie tylko z jeansami

Poza klasycznym już połączeniem z jeansami męska koszula flanelowa może być również zestawiana np. z dresem albo z jednokolorowym (płóciennym, sztruksowym) materiałem. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość, bo równie dobrze będzie się prezentować np. ze skórzanymi spodniami. Podczas mieszania ze sobą różnych rodzajów materiałów warto zwrócić uwagę na dobór odpowiednich kolorów. Jasne połączone z ciemnymi stworzą spójną całość. Podobnie będzie z zestawianiem ze sobą odcieni tego samego koloru – np. koszula flanelowa męska zielona bardzo dobrze będzie się komponowała ze spodniami w odcieniu, który będzie względem niej intensywniejszy. Jeśli jednak ta sama koszula będzie np. w kratę, to wtedy należy pamiętać o tym, żeby na spodniach nie było żadnych wzorów. Wynika to z tego, że ich nadmiar i zbytnia różnorodność wprowadzą do stylizacji zbyt duży chaos i nadadzą jej zbytniej „ciężkości”.


zobacz fot. 3 - Miętowa koszula męska flanelowa z długim rękawem


Ekskluzywne koszule flanelowe – do czego będą pasować?

Ekskluzywna męska koszula flanelowa z pewnością będzie się bardzo dobrze prezentować w połączeniu z chinosami. Tego rodzaju zestaw warto wzmocnić dopasowaną marynarką i skórzanymi butami. Taka stylizacja sprawdzi się i w pracy, i podczas wieczornego wyjścia. Panowie z południowym typem urody powinni postawić na zieloną męską koszulę flanelową lub też posiadającą odcienie błękitu. Z kolei mężczyźni o bardziej nordyckim typie urody zyskają, gdy zdecydują się na beże albo fiolety. 

Wielkość kraty na koszuli to w tym wypadku kwestia indywidualna. Warto mieć jednak na uwadze to, że drobna krata może wysmuklić, a ta większa dodać kilogramów. To, w jaki sposób będzie się taką koszulę nosić, również ma znaczenie. Przy bardziej formalnych okazjach guziki ekskluzywnej koszuli flanelowej powinny być zapięte. Z kolei gdy spotkanie będzie miało charakter towarzyski, jej rozpięcie z pewnością nie będzie nietaktem. Jeśli stylizacja ma być zwiewna i lekka, należy dobrać do takiej męskiej flanelowej koszuli spodnie z płótna. Także i wtedy warto zadbać o dobór stosownych dodatków – skórzany pasek i przeciwsłoneczne okulary z pewnością wówczas nie zawadzą.


zobacz fot. 4 - Granatowo-czerwony koszula męska flanelowa w kratę z długim rękawem 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.