czwartek, 28 marca 2024

Warto przeczytać

Jakie są objawy Helicobacter Pylori?

Gram-ujemna bakteria o spiralnym kształcie nie ma problemów z namnażaniem i bytowaniem w kwaśnym środowisku śluzówki żołądka. Może doprowadzić do poważnych problemów takich jak powstawanie wrzodów żołądka lub dwunastnicy. Jakie są objawy Helicobacter Pylori?


Główne objawy Helicobacter Pylori


Warto pamiętać, że bardzo ważne jest sprawne wykrycie zakażenia. Niestety nie zawsze chorzy odczuwają objawy, co jest dużym utrudnieniem. Jeśli jednak dojdzie już do zmian zapalnych lub owrzodzeń, chory boryka się z objawami takimi jak:

  • wzdęcia,
  • nudności,
  • problemy z trawieniem,
  • pogorszenie apetytu,
  • kwaśne odbijanie,
  • biegunki,
  • bóle brzucha,
  • stan podgorączkowy.


Odczuwasz podobne objawy? Nie bagatelizuj ich i wykonaj jak najszybciej test na Helicobacter Pylori w domowym zaciszu. Zestaw do badania możesz kupić przez internet, pamiętaj jednak, aby korzystać jedynie z dobrze sprawdzonej oferty. Więcej informacji na temat domowego badania z użyciem takiego testu znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.


Domowy test na Helicobacter Pylori - czy warto?


Domowe testy diagnostyczne cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, jest to bowiem łatwy, szybki i skuteczny sposób na sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Pamiętaj, że nie należy bagatelizować dokuczliwych objawów. Szybkie działanie jest bardzo ważne, pozwala na sprawne podjęcie leczenia, które może przynieść zadowalające efekty.

Domowy test na Helicobacter Pylori zawiera szczelnie zamkniętą foliową kopertkę z płytką testową i środkiem pochłaniającym wilgoć. W opakowaniu znajdziesz także pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym i aplikatorem do pobrania próbki kału. Zestaw zawiera też prostą instrukcję obsługi, dzięki której dowiesz się, jak wykonać test prawidłowo. Pamiętaj, że przestrzeganie zasad i wskazówek jest bardzo ważne. Gdzie można kupić test na Helicobacter Pylori? Sprawdź ofertę dostępną na samsiezbadaj.pl. Znajdziesz tutaj także inne domowe testy diagnostyczne takie jak ciążowe i owulacyjne, na tarczycę, płodność.


Test na Helicobacter Pylori - interpretacja wyników


Instrukcję obsługi znajdziesz w opakowaniu z testem, a także na stronie internetowej wspomnianego sklepu. Aby odczytać wynik, musisz poznać zasady interpretacji. Jeśli po wykonaniu testu ujrzysz:

  • Dwa paski w strefie testowej T i kontrolnej C – wynik ujemny.
  • Barwny pasek w strefie kontrolnej C, brak zmian w strefie T – wynik dodatni.
  • Brak reakcji, pasek testowy jedynie w strefie testowej T – wynik jest nieważny. W tym przypadku trzeba powtórzyć badanie z wykorzystaniem nowego zestawu.


Co zrobić, gdy domowy test na Helicobacter Pylori wskaże wynik dodatni? W takiej sytuacji trzeba udać się do lekarza, aby podjąć działania konieczne do rozpoczęcia efektywnego leczenia. Szybka reakcja może sprawić, że nie będzie ono długotrwałe. Leczenie może trwać kilka lub kilkanaście dni, można zastosować jeden z kilku schematów. Trzeba jednak pamiętać, że może dojść do ponownego zakażenia, źródłem bakterii są bowiem wydzieliny układu pokarmowego. Oznacza to, że można zarazić się na przykład poprzez pocałunek.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.