piątek, 3 maja 2024

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 7271 wyświetleń

Dzikie wysypisko śmieci w Toczyłowie!

Ktoś zrobił sobie prywatne wysypisko śmieci nad samą rzeką Ełk w Toczyłowie.

Po śladach wskazałbym ciągnik rolniczy a więc najprawdopodobniej ktoś miejscowy.

Za rzeką widać Grajewo. 

fot. Krzysiek

 

 

 

Śmieci w lesie czy polach nie są problemem natury estetycznej, lecz śmiertelnym zagrożeniem dla środowiska i dzikich ekosystemów. Bezpańskie odpady przyczyniają się do pożarów, powodują skażenie wód i gleby, nie mówiąc już o prozaicznych sytuacjach, w których dzikie zwierzęta umierają z powodu zjedzenia lub wpadnięcia w hałdę śmieci pozostawionych przez człowieka.

czwartek, 2 maja 2024

Piłkarska majówka 2024

czwartek, 2 maja 2024

Kronika 997

Komentarze (18)

Co robi Komenda Powiatowa Policji jak patroluja teren ktos jest odpowiedzialny za ten rejon i znow zamiecione pod dywan. Tyle smieci to nie bylo jednorazowo wywiezione tylko jakis czas trwalo, gdzie byla POLICIJA?

Żeby to jedno w naszym powiecie... Są ich dziesiątki, wszystkie praktycznie zasilane przez rolników. Policja nawet po zgłoszeniu nie kwapi się do ustalenia czyja to robota.

Rolnik-największy producent odpadów-bezkarny w każdej dziedzinie, największy beneficjent wszelkiego rodzaju dopłat. Zwykły człowiek na etacie musi ciągnąć ten wózek zwany gospodarką i socjalem...

W mieście Grajewie widać wyraźnie system zbiórki odpadów. Prawo zobligowało mieszkańców do podpisania umów na taką działalność wraz z ustalonymi opłatami. Nie wiem jak to jest uregulowane w gminie Grajewo i czy brak podpisanej umowy przez gospodarstwo wiejskie nie powinno być kontrolowane przez starostwo (nie ma umowy mają być kwity z wysypiska śmieci - brak takowych powinno skutkować dotkliwą karą finansową). Nie należy obarczać winą policję, raczej Niemców, którzy do nas przemycają śmieci albo wina Tuska. Swoją drogą jaki kraj taki obyczaj.

za komuny wszyskie smietniki byly dzikie teraz rosno nanich piekne drzewa na tej skarzonej ziemmi ibylo dobrze a teraz trzeba za nie placic bo ktos na tym zyska i wciskaia ciemnote

Policja zbiera na 500+ /

Potwierdzam, że ani straż gminna ani policja nie reaguje na zgłoszenia. Robią wszystko aby nic nie robić. Jeżeli zgłoszenie o śmieciach jest anonimowe, to jest traktowane ulgowo, a o wykryciu sprawcy nie ma mowy, bo przecież komu ma policjant zameldować , że sprawcę wykrył. Dla Anonima?

Wystarczy zamontować na drzewie foto-pułapkę i po sprawie i gość by był nagrany elegancko nawet w nocy bo posiada podczerwień.
Fotopułapka Kamera LEŚNA Czujnik Ruchu 42xIR cena 220zł
zamontować taką nagrać gościa i dopier.. kary 220zł razy 1000 i dziesiątemu zakaże śmieci wywozić. Jak widać droga przebiega koło drzew to drabina zamontować i nagra a co lepsze nawet jak by chciał zdjąć to nic nie da bo robi zdjęcia nagrywa i od razu przesyła na telefon zapisane to jak by ukradł kamerę to i tak by był złapany i jak kamera wykryje ruch przychodzi od razu powiadomienie na telefon gdzie mamy podgląd na żywo

Można by dojść po śladach opon. Albo zorientować się po śmieciach.

Dziadek wywoził ojciec wywoził i ja wywożę ot taka logika buraka

Za taki stan rzeczy odpowiada Gmina i inspektor ochrony środowiska.

Dzielnicowy nie ma czasu na takie rzeczy, bo woli rolę ochraniarza

Zlikwidować straż Gminna po co płacić za etaty

policja woli ustawić się za płotem mandat wlepić a po co będzie się narażac po ciemku na drodze kierowcy sami im wpadną w ręce chyba łatwiej co nie





Gdzie jest Policja patrolująca... wstyd

Gdzie sąsiedzi ktorzy pozwalaja na to i udaja ze nic nie widza.Przeciez wiadomo kto robil porządki. Pozwalacie sami na to. Policja nie bedzie stala i pilnowala lasu,laki.Wszyscy musimy patrzec jedni na drugich i interweniowac.

Policja woli dzieci na bruk wyrzucać w środku zimy. No przynajmniej ta z Grajewa. Zupełnie jak śmieci. Dla nich to niewielka różnica.

polak, za komuny nie bylo tyle odpadow w porownaniu do tego ile smieci produkuje sie w kapitalizmie.
W czasach socjalizmu, wszystkie prawie butelki byly szklane i zwrotne.
Plastikowych opakowan bylo jak na lekarstwo, pakowalo sie produkty (mieso, marmolade .. etc.) zazwyczaj w papier- szary papier. Torby na zakupy byly wielokrotnego uzytku. Nie bylo zadnych tetrapackow ani puszek aluminiowych,ani zadnych foliowych torebek- a jezeli sie juz trafialy , to byly to znikome ilosci.
Prosze mi powiedziec, czym mozna bylo w takim razie w tamtym systemie zatruc srodowisku, produkujac codzienne odpady ? Dzisiaj codzienne odpady, to przewaznie gory tetrapackow i plastiku , ktore rozkladaja sie latami w srodowisku zanieczyszczajac je !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.