sobota, 27 kwietnia 2024

DĄB Dąbrowa Białostocka - WARMIA Grajewo 0:3

W meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi podlaskiej w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 piłkarze WARMII Grajewo pokonali w niedzielę w Dąbrowie Białostockiej miejscowy DĄB 3:0. Gospodarze po klęsce 0:9 w jesiennym spotkaniu obu zespołów rozegranym w Grajewie bardzo chcieli sprawić niespodziankę, ale nasz zespół nie dał się zaskoczyć ekipie trenera Jacka Markiewicza.

O przygotowaniach WARMII, ruchach kadrowych i meczach kontrolnych przeczytasz na stronie https://kswarmiagrajewo.pl/

W kadrze naszej drużyny zabrakło pauzujących za kartki Michała Kosikowskiego i Arkadiusza Mazurka. Trener Kamil Randzio w obronie odważnie postawił na 17-letniego Bartłomieja Żbikowskiego i zazwyczaj rezerwowego Macieja Krupę. Obaj spisali się bardzo poprawnie. Tym razem w na ławce rezerwowych rozpoczął mecz Marcin Mikucki. Ligowy debiut w WARMII zaliczył zimowy nabytek – Michał Domański, były reprezentant Polski juniorów, który przyszedł do naszego Klubu z KS Grabówka. W końcówce spotkania zadebiutował w IV lidze również kolejny utalentowany wychowanek naszej Akademii – 18-letni obrońca Jan Poślednik.

Od początku spotkanie grajewianie przeważali. Gospodarze bronili się na własnej połowie całym zespołem czyhając na okazje do kontrataków. W 13 minucie obrońca DĘBU zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia Piotr Karwowski podyktował rzut karny dla WARMII, który bardzo pewnie wykorzystał Paweł Kossyk. Pomimo innych okazji nie udało się grajewianom podwyższyć prowadzenia w pierwszej części gry.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy po indywidualnej akcji i sprytnym strzale w „krótki róg” bramki gospodarzy na 2:0 dla „Wilczków” podwyższył wyróżniający się w naszym zespole Kacper Śleszyński. Ambitni gospodarze walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku. W 85 minucie sędzia chyba nieco zbyt pochopnie podyktował rzut karny dla DĘBU po interwencji Mikuckiego w naszym polu karnym. „Jedenastkę” wykonał Adrian Chim, ale jego strzał świetnie obronił Filip Święciński. W doliczonym czasie gry po ładnej akcji trójki wprowadzonych przez trenera na boisko w drugiej połowie piłkarzy - Marcina Mikuckiego, Arkadiusza Wojno i Krystiana Wójcickiego ten ostatni  z bliska wpakował piłkę do bramki DĘBU ustalając wynik meczu na 3:0 dla WARMII.

Wbrew pozorom to nie był łatwy mecz. Na bardzo nierównym i grząskim boisku w Dąbrowie Białostockiej zdecydowanie trudniej jest atakować niż się bronić. Najważniejsze jednak, że trzy punkty pojechały do Grajewa.

W drugiej kolejce wiosennych spotkań WARMIĘ czeka znacznie trudniejsza przeprawa. W sobotę 16 marca o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie zagramy z trzecim w tabeli RUCHEM Wysokie Mazowieckie. Po 18 seriach spotkań grajewianie są na czwartym miejscu w tabeli i tracą do RUCHU cztery punkty. To będzie bardzo ważne spotkanie w kontekście walki naszego zespołu o pierwszą trójkę tabeli IV ligi i już dziś serdecznie zapraszamy na ten mecz.

10.03.2024 Dąbrowa Białostocka, Stadion Miejski

DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Kossyk 13′ (rzut karny), 0:2 Kacper Śleszyński 50′, 0:3 Krystian Wójcicki 90′ + 2′

DĄB: 1.Kondrusiewicz- 8.M.Markiewicz, 3.Gulc, 4.Rogowski (Kpt),5.Szycko, 6.Speichler, 7.Klimczuk, 2.K.Markiewicz, 9.Chim, 10.Datsenka (15′ 6.Kułak), 11.Kos (62′ 15.Rychtarczyk)

REZERWA: 12.Wojtkielewicz – 14.Rutkowski, 15.Rychtarczyk, 16.Kułak, 17.Jakacki, 18.Dąbrowski, 19.Kostro, 20.J.Markiewicz

TRENER: Jacek Markiewicz

WARMIA:  33.Święciński –  19.Żbikowski (74′ 4.Mikucki), 18.Edison (Kpt), 23.Krupa, 6.Śleszyński – 22.D.Kalinowski (87′ 3.Poślednik), 8.Kossyk (74′ 10.R.Kalinowski), 16.Bukowski, 5.Szybajło, 17.Domański (74′ 13.Wójcicki) – 98.Śliwowski (80′ 11.Wojno)

REZERWA: 1.Mysiewicz – 3.Poślednik, 4.Mikucki, 10.R.Kalinowski, 11.Wojno, 13.Wójcicki, 77.Zarzecki

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Piotr Karwowski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: M.Markiewicz, Rychtarczyk (DĄB)