• 4 komentarzy
  • 10337 wyświetleń

Lubińska zdobyła złoty medal

Indywidualne Mistrzostwa LZS Województwa Podlaskiego w Szachach, Sokółka 29.03.2009 r.

Sukces zawodników z Centrum Rekreacyjno – Sportowego w Popowie:
- Marlena Lubińska zdobyła złoty medal i mistrzostwo województwa podlaskiego w szachach do lat 16!!!
- Natalia Pięczykowska zdobyła brązowy medal zajmując 3 miejsce w grupie dziewcząt do lat 10!!!

Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. W zawodach wzięło udział 140 zawodników. Rywalizowano w 8 kategoriach wiekowych. Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary, medale, dyplomy ufundowane przez Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku oraz Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund po 15 min. dla zawodnika. Rozegrano wiele zaciętych partii, godnych szachowych mistrzów. Często pół punktu decydowało o medalu.

W poszczególnych kategoriach młodzi zawodnicy Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Popowie uzyskali poniższe rezultaty:

D-16:
1. Marlena Lubińska – Centrum Rekreacyjno – Sportowe Popowo - zdobyła złoty medal i mistrzostwo województwa podlaskiego w szachach do lat 16.

D-13:
1. Aleksandra Dawidowska– Centrum Rekreacyjno – Sportowe Popowo - zajęła 7 m w grupie dziewcząt do lat 13.

D-10:
1.Natalia Pięczykowska – Centrum Rekreacyjno – Sportowe Popowo - zdobyła brązowy medal zajmując 3 miejsce w grupie dziewcząt do lat 10.Natalkę wyprzedziły jedynie dziewczyny z Klubu Szachowego Javena Hańcza Suwałki: Julia Murawko i Natalia Popiel.
2. Alicja Krukowska – Centrum Rekreacyjno – Sportowe Popowo - zajęła 7 miejsce do lat 10.
3. Monika Przyborowska – Centrum Rekreacyjno – Sportowe Popowo - zajęła 10 miejsce do lat 10.

CH- 10:
1.Maciej Demby – Centrum Rekreacyjno – Sportowe Popowo – zajął 10 miejsce do lat 10. W grupie startowało 23 zawodników.

Opiekun i zawodnicy składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Grajewo Panu Stanisławowi Szleter za umożliwienie udziału w zawodach.