XXIV Bieg Sokoła z "Maratonką"

W minioną niedzielę, 05.04 2009 r. zawodnicy KS Maratonka Grajewo oraz KB Hajnówka (Tarasij i Anna Ostrowierch) wspólnie wystartowali w Bukówcu Górnym (woj. wielkopolskie) w XXIV Biegu Sokoła, w ramach którego rozegrano XII MP lekarzy.

Trudną, 15km trasę z wieloma podbiegami pokonało ponad 300 biegaczy. Zwyciężył w kat. mężczyzn Zakrzewski Jan (GRUNWALD POZNAŃ) z czasem 0:46:55. W kat. open pań triumfowała Chmiel Joanna (ŁKS ŁÓDŹ) 0:55:00. Wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Krzysztof Drężek zajmując w swojej kategorii 16 miejsce z czasem 1:01:48, Edward Terebun był 19 (1:03:38). W MP lekarzy 5 miejsce w swojej kat. zajął Waldemar Szycik (Maratonka 1:11:41), Tarasij Ostrowierch był drugi (KB Hajnówka 1:03:37).

Jesteśmy mile zaskoczeni przyjazną atmosferą, doskonałą organizacją,zaangażowaniem samorządu i społeczności lokalnej, tyloma kibicami na całej trasie w tak małej podpoznańskiej miejscowości.