• 2 komentarzy
  • 5963 wyświetleń

Wygrana i remis Warmii

Piłkarze III - ligowej WARMII Grajewo rozegrali dwa kolejne mecze kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek, której start zaplanowany jest na 12 marca.

W sobotę 6 lutego nasz zespół pokonał w Łomży HETMANA Tykocin 2:1. Rywale, zajmujący piąte miejsce po rundzie jesiennej rozgrywek IV ligi podlaskiej, zaprezentowali się bardzo dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. WARMIA objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Marcina Arciszewskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Nowajczyka. W 58 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Dzierzgowski wykorzystując dobre dośrodkowanie Mikuckiego. Tuż przed końcem meczu ambitni piłkarze z Tykocina zdobyli honorowego gola po strzale Damiana Szczęsnego wykorzystując tym samym praktycznie jedyną swoją okazję do zdobycia gola w drugiej połowie meczu.

6.02.2016 Łomża
WARMIA Grajewo – HETMAN Tykocin 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Arciszewski 34’, 2:0 Tomasz Dzierzgowski 58’, 2:1 Damian Szczęsny 88’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki, Domurat, Arciszewski, Stankiewicz – Staniszewski (80’ Maciorowski), Mirva, Matysiewicz (46’ Cybulski), Chyliński (75’ Lekenta) – Dzierzgowski (62’ Kozikowski), Prusinowski

HETMAN: Nowajczyk – Olechno, Pogorzelski, Wiszowaty, Stec – Maciejczuk, Plaga, P.Maliszewski, Kwasiborski – Piasecki, R.Maliszewski

Po przerwie grali także: Domalewski, Betko, Szczęsny, Adamski

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Po kolejnym tygodniu zajęć treningowych w sobotę 13 lutego na gościnnym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży nasz zespół zmierzył się z III - ligowym rywalem, zajmującą dwunaste miejsce po rundzie jesiennej i prowadzoną przez Przemysława Kołłątaja ROMINTĄ Gołdap. Tym razem w składzie naszego zespołu ze względu na obowiązki w pracy zabrakło Krzysztofa Gieniusza i Tomasza Dzierzgowskiego. Z ROMINTĄ nie zagrali także Albert Staniszewski i Paweł Sypytkowski Wrócili za to do składu nieobecni w meczu z HETMANEM Marcin Strzeliński, Kamil Randzio i Przemysław Zarzecki. W żadnym z trzech dotąd rozegranych sparingów z różnych przyczyn nie zagrał Paweł Sypytkowski i tym samym oddala się on coraz bardziej do pierwszego składu.

Mecz z ROMINTĄ był bardzo przyzwoity w wykonaniu naszego zespołu. Choć to nie jest etap przygotowań na którym piłkarze powinni być w wysokiej formie, to wiele akcji tworzonych w tym meczu przez naszą drużynę mogło się podobać. W 23 minucie z rzutu wolnego wykonywanego z lewej strony w pole karne ROMINTY dośrodkował Marcin Strzeliński skąd Maksym Mirva uderzył na bramkę Wołosa, piłka odbiła się od słupka i z najbliższej odległości skierował ją do siatki Marcin Arciszewski. Dwie minuty później WARMII należał się rzut karny po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym obrońcy ROMINTY. Sędzia jednak nie podyktował „jedenastki” a rywale wkrótce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyli wyrównującego gola, którego strzelił Michał Mościński. Pomimo dobrych okazji z obu stron wynik do końca nie uległ zmianie.

13.02.2016 Łomża
WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 1:1 (1:1)

WARMIA: Sobolewski – Mikucki (46’ Lekenta), Domurat (46’ Zarzecki), Arciszewski (67’ Domurat), Stankiewicz (67’ Mikucki) – Chyliński (55’ Randzio), Mirva. Strzeliński (75’ Maciorowski), Matysiewicz (46’ Kozikowski), Cybulski (67’ Matysiewicz) – Prusinowski

ROMINTA: Wołos (46’ Suszczewicz) – Koszycki, Korotkiewicz, Safaryan, Waszkiewicz – Dyniszuk (53’ Duran), Piwko, Kułak (60’ Zajączkowski), Roksela – Mościński

Kolejny mecz kontrolny WARMIA rozegra w sobotę 20 lutego w Łomży. Rywalem naszego zespołu będzie IV - ligowy RUCH Wysokie Mazowieckie.

Autor: Janusz Szumowski