Wieści z maty zapaśniczej

MEDAL BYŁ W ZASIĘGU

W dniach 19- 21 czerwca 2015 roku w Solcu Kujawskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Udział w tych zawodach wywalczył sobie Damian Trojanowski, który podczas I Pucharu Polski Kadetów odbywającego się wiosną we Włodawie zajął 3 miejsce w kat. do 50kg. Wynik ten wskazywał na realną szansę walki Damiana o medal w tej kategorii wagowej podczas OOM, tak też było w rzeczywistości.

Damian po wygraniu dwóch pojedynków na plecy znalazł się w półfinale, gdzie spotkał się z Ernestem Dorosz z MLUKS ZAPASY Włodawa- późniejszym zwycięzcą wagi, w której nie sprostał rywalowi. Do walki o brązowy medal  z Piotrem Burcon z AGROS Zamość Damian wyszedł bardzo skoncentrowany. Walka była wyrównana do czasu, aż rywal zaskoczył Damiana rzutem przez biodro, którym zakończył walkę kładąc naszego zawodnika na plecy. Ostatecznie Damian zajął 5 dobre miejsce w kat. do 50kg. Na osłodę trzeba dodać, iż była to najlepsza lokata zdobyta przez zawodniczki i zawodników woj. podlaskiego podczas tych zawodów.