• 8524 wyświetleń

Wieści z maty zapaśniczej

W dniach 22-24 listopada 2013 roku w Kraśniku woj. lubelskie z udziałem około 300 zawodników z 51 klubów z 10 państw odbył się Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Województwo podlaskie na zawodach tych reprezentowało trzech zawodników. Na medal koloru brązowego w kat. do 50kg spisał się wychowanek szczuczyńskiej „GWIAZDY” Damian Trojanowski. W pierwszej walce pokonał on przez położenie na łopatki Sebastiana Giersz z klubu GRYF Wojnowo, kolejnego swego przeciwnika Andreja Maksimov z Litwy również położył na łopatki.

W walce półfinałowej uległ technicznie złotemu medaliście tej kategorii wagowej Łukaszowi Rusińskiemu z MLUKS Zapasy Włodawa. W walce o brązowy medal spotkał się z Kamilem Mikusek z klubu SUPLES Kraśnik i wbrew oczekiwaniom kibiców z Kraśnika jego również płożył na łopatki.

Dobrze spisał się na tych zawodach również  wychowanek LMUKS „OLIMPIK” Suwałki Erwin Narewski, który po wygraniu trzech pojedynków i przegraniu dwóch zajął ostatecznie 5 miejsce w kat. do 85kg. Drugi reprezentant szczuczyńskiej „GWIAZDY” Mateusz Trojanowski startował w kat. do 63kg i po wygraniu pierwszej walki w dwóch kolejnych uległ swoim rywalom i zajął dalsze miejsce w swojej kategorii wagowej.