• 7 komentarzy
  • 8496 wyświetleń

Wieści z maty zapaśniczej

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo  wzięli udział w turniejach, w których  odnieśli znaczące sukcesy.

W dniach 27- 28.09.2013 w Żarach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Żarskich Olimpijczyków, gdzie oprócz klubów z Polski startowały kluby z Danii, Norwegii i Szwecji. Kolejny sukces na żarskiej macie odniósł zawodnik MOSiR Grajewo – Oskar Czyżewski , który w kategorii wagowej 85 kg zdobył złoty medal. Nasz zapaśnik w całym turnieju nie stracił żadnego punktu technicznego wygrywając wszystkie swoje walki na punkty. Drugim zawodnikiem był Alan Czyżewski, który w kategorii wagowej 63kg zajął piąte miejsce. Alan po wygraniu rundy eliminacyjnej w półfinale uległ zawodnikowi z Mysłowic, a w walce o brązowy medal po zaciętym pojedynku przegrał jednym punktem z zawodnikiem z Norwegii.

Młodzi zawodnicy i zawodniczki naszego klubu w dniach 27-28.09.2013 uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików styl wolny i Zapasach Kobiet regionu D w Siedlcach. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najlepiej na tych  zawodach wypadli: