• 8 komentarzy
  • 10928 wyświetleń

Wieści z boisk

W rozegranym w sobotę meczu III ligi podlasko - warmińsko - mazurskiej w Olecku WARMIA Grajewo pokonała zajmującą przed tym spotkaniem II pozycję w tabeli drużynę CZARNYCH Olecko 2:1 (0:1).

Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni boiska w Olecku, na którym ze względu na remont stadionu zespół CZARNYCH rozgrywa III-ligowe mecze. Do spotkania nasza drużyna przystąpiła bez Marcina Arciszewskiego, pauzującego za kartki oraz kontuzjowanych Pawła Górskiego, Daniela Tuzinowskiego, Łukasza Randzio i Mateusza Glinieckiego. Do składu wrócił za to Paweł Matysiewicz, który okazał się jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 35 minucie najbardziej utytułowany zawodnik CZARNYCH, mający za sobą występy na boiskach ekstraklasy Kamil Szarnecki. Nasi piłkarze mieli z tym zawodnikiem sporo problemów. Zespół CZARNYCH w całym meczu prezentował się bardzo dobrze i potwierdził, że zasłużenie zajmuje miejsce w czołówce III ligi. Po stracie bramki wydawało się, że WARMIA będzie miała kłopoty ze zdobyciem w Olecku choćby punktu. Zwłaszcza, że pod koniec pierwszej części spotkania kontuzji doznał kapitan zespołu Maksym Mirva, którego po przerwie zastąpił Tomasz Górski.

W drugiej połowie nasi piłkarze zagrali dokładniej i agresywniej. W 61 minucie kapitalnym uderzeniem z około 30 metrów Piotr Pawluczuk pokonał dobrze broniącego bramkarza gospodarzy. Kilka minut później Tomasz Górski w indywidualnej akcji minął dwóch obrońców i ładnym strzałem zdobył drugą i jak się okazało zwycięską bramkę w tym meczu. Obserwatorzy spotkania po meczu twierdzili, że obie bramki dla WARMII mogły być ozdobą każdego stadionu w każdej lidze. Do końca tego stojącego na dobrym poziomie, emocjonującego meczu oba zespoły miały po kilka sytuacji do strzelenia bramek. Znakomicie bronił w naszym zespole Krzysztof Gieniusz. W 77 minucie po dobrej akcji naszej drużyny strzał Mariusza Milczarka dosłownie o kilka centymetrów minął słupek bramki Gąsiorowskiego. Ofiarność i waleczność zawodników WARMII przyniosła efekt w postaci cennego zwycięstwa, które zmazało plamę, jaką dali nasi piłkarze w meczu z MKS Mielnik w ubiegłą środę. Po tym meczu WARMIA awansowała z VI na IV pozycję w tabeli III ligi i ma tylko 3 punkty straty do drugiego HURAGANU Morąg.

W najbliższą środę 2 czerwca o godzinie 17:00 WARMIA w Grajewie podejmie PROMIEŃ Mońki. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.

CZARNI Olecko - WARMIA Grajewo 1:2 (1:0)

1:0 Kamil Szarnecki 35', 1:1 Piotr Pawluczuk 61', 1:2 Tomasz Górski 65'

CZARNI: Gąsiorowski - Sadowski (67' Bierć), Kozłowski, Darda, Karankiewicz - Tomkiewicz (A. Tusznio), Grzybowski, Wyszyński, Wasilewski - Szarnecki, Bogdanowicz (75' Pietkiewicz)

WARMIA: Gieniusz - Makowski, Piłatowski, Kowalko, Kowalski - Kozikowski (88' K. Randzio), Mirva (46' T. Górski), Matysiewicz, Strzeliński - Milczarek (90' Krukowski), Pawluczuk

żółte kartki: CZARNI: Grzybowski, Karankiewicz - WARMIA: Kowalski, Kowalko, Piłatowski
sędziował: Włodzimierz Gradziński (Elbląg)
Widzów: ok. 200

2010.05.29 - zostały rozegrane kolejne spotkania zespołów młodzieżowych MOSiR Grajewo.

W najbliższą środę 2 czerwca o godzinie 17:00 WARMIA Grajewo podejmie PROMIEŃ Mońki na własnym stadionie, Warmia zmotywowana ostatnim zwycięstwem nad wiceliderem Czarnymi Olecko na pewno podejdzie do tego spotkania bardzo poważnie. Piłkarze liczą na gorący doping! Serdecznie zapraszamy na ten mecz.