• 10134 wyświetleń

Wieści z Warmii

W najbliższym tygodniu grajewscy kibice będą mieli okazję obejrzeć aż dwa mecze w ramach rozgrywek III ligi piłkarskiej. Już w środę 22 sierpnia o godzinie 17:00 WARMIA na własnym boisku podejmie trzeci zespół ubiegłego sezonu – DĄB Dąbrowa Białostocka. W sobotę o 16:00 WARMIA zagra w Grajewie z OLIMPIĄ 2004 Elbląg.
Zespół naszych najbliższych rywali był wiosną najlepszą drużyną w III lidze. Pod wodzą duetu trenerów – doświadczonych na boiskach ekstraklasy Jacka Markiewicza i Bartosza Jurkowskiego – zespół DĘBU w trzynastu meczach rundy wiosennej wygrał 10 razy i trzykrotnie zremisował. W rezultacie piłkarze z Dąbrowy Białostockiej zajęli III miejsce w końcowej tabeli wyprzedzając właśnie naszą WARMIĘ.
W przerwie letniej zespół DĘBU został dość poważnie przemeblowany. Odeszli podstawowi zawodnicy tacy jak Mariusz Dzienis, Łukasz Sołowiej i Tomasz Kiljańczyk. Do dąbrowian przybył Paweł Chańko ze ZNICZA Suraż oraz niezwykle doświadczony napastnik 38-letni Ernest Konon, mający za sobą grę w ekstraklasach Polski i Belgii. Wraz z grającym trenerem Jackiem Markiewiczem (73 mecze w Ekstraklasie) i pomocnikiem Robertem Speichlerem tworzą doświadczone trio, przy którym ogrywa się młodzież.
DĄB rozpoczął sezon od porażki 1:3 w Szczuczynie (bramkę zdobył Robert Speichler), tracąc dwie bramki z rzutó karnych. Po tym meczu piłkarze z Dąbrowy Białostockiej mieli szalone pretensje do sędziów (co ciekawe jeden z trójki – Marek Frąckiel sędziował także mecz WARMII z WISSĄ...). W drugiej kolejce podopieczni Jacka Markiewicza i Bartosza Jurkowskiego pokonali TUR Bielsk Podlaski 2:1 po bramkach Ernesta Konona i Macieja Orpika.
W naszym zespole po dwóch porażkach różnicą jednej bramki piłkarze pałają żądzą powetowania strat, ale sytuacja kadrowa na początku sezonu niestety nie wygląda najlepiej. Kontuzjowani są napastnik Łukasz Wójcik i obrońca Paweł Naliwajko. Coraz mniej realny jest szybki powrót na boisko Daniela Tuzinowskiego i Mariusza Milczarka, którzy wciąż zmagają się z bólem po przebytych operacjach. Wobec braku Wójcika i słabej dyspozycji naszych napastników trener Strzeliński ma powód do stresu. To na pewno będzie ciężki mecz dla naszych piłkarzy, którzy fatalnie zaczęli sezon przegrywając nieznacznie oba mecze. Tym bardziej prosimy wiernych kibiców o wsparcie i doping. Mecz z DĘBEM rozpocznie się o godzinie 17:00 w środę. Serdecznie zapraszamy!

02.10.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 3:1

Bramki: Marcin Strzeliński 34’, Marcin Arciszewski 43’, Konrad Kowalko 52’ - Michał Fidziukiewicz 36’

25.03.2012 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:0

Razem: 4 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 2 remisy. Bramki: 4 – 1

Po wyrównanym meczu WARMIA po raz drugi w tym sezonie zeszła z boiska pokonana. Rzut karny w 85 minucie wykonany przez Radosława Guzowskiego przesądził o zwycięstwie WISSY 1:0. Gospodarze, choć są beniaminkiem III ligi udowodnili, że w tym sezonie będą groźni dla najlepszych. Zwłaszcza na swoim boisku i zmotywowani dodatkową premię finansową, czego nie ukrywali przed meczem. Tydzień temu szczuczynianie pokonali u siebie trzeci zespół ubiegłego sezonu – DĄB Dąbrowa Białostocka a w sobotę czwartą w końcowej tabeli sezonu 2011/2012 WARMIĘ. Dość ciekawe jest to, że aż trzy z czterech zdobytych przez WISSĘ bramek w tym sezonie zdobył Radosław Guzowski z rzutów karnych. Podlascy sędziowie nadzwyczaj chętnie dyktują je w Szczuczynie... Nasi piłkarze są jednak sami sobie winni – przez znaczną część meczu posiadali przewagę i mieli kilka świetnych sytuacji do zdobycia bramek. Mieli je też szczuczynianie, zwłaszcza Wojciech Łapiński, który już w 6 minucie meczu trafił w poprzeczkę bramki Gieniusza. Ten sam zawodnik zmarnował dogodną sytuację w 58 minucie, kiedy znakomicie spisał się nasz bramkarz. Najlepszych sytuacji dla WARMII nie wykorzystali Marcin Strzeliński w 24 i 27 minucie oraz Karol Kosiński, którego strzał trafił w poprzeczkę. W akcji, która poprzedziła rzut karny wprowadzony na boisko niewiele wcześniej 17-letni Wojciech Koszczuk sfaulował piłkarza WISSY – sędzia zdecydował, że faul miał miejsce w polu karnym i odgwizdał “jedenastkę”. Bramka była ukoronowaniem okresu przewagi WISSY, która od 70 minuty raz po raz zagrażała naszej bramce. Osłabiona brakiem Naliwajki i Wójcika z odczuwającym skutki kontuzji odniesionej w meczu z GRANICĄ Kamilem Randzio WARMIA nie miała w końcówce atutów, by poważniej zagrozić bramce gospodarzy – nasi ofensywni zawodnicy grali niestety słabo.

Z porażki nie ma co robić tragedii – za nami zaledwie dwie kolejki a okazja do odrabiania strat punktowych nadarzy się już w środę, gdy o godzinie 17:00 na własnym stadionie nasi piłkarze podejmą DĄB Dąbrowa Białostocka. Na pewno jednak trener i zawodnicy muszą przeanalizować swoje błędy i starać się nie popełniać ich w kolejnym meczu.

Szczuczyn 18.08.2012, Stadion Miejski przy ul.Sportowej, godz. 16:00

WISSA Szczuczyn - WARMIA Grajewo 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Radosław Guzowski 85' (rzut karny)

WISSA: 22. Rudneu - 16. Nikitin (68' 20. Dworzańczyk), 3. Orłowski (Kpt.), 76. Guzowski, 5. A.Doliwa - 9. K.Marcinkiewicz, 21. Wojtkielewicz, 8. Berezowski (90' 18.Golak), 15. Kurcewicz - 10. Łapiński (75' 11. P.Marcinkiewicz), 90. Kiljańczyk (80' 6. Sowa)

REZERWA: 12. Daniluk - 13. P.Bogusławski, 20. Dworzańczyk, 22. Walendzik, 11. P.Marcinkiewicz, 18. Golak, 6. Sowa

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio (77' 21. Koszczuk), 3. Domurat, 17. Arciszewski (Kpt.), 10. Kowalko - 9. Strzeliński (73' 6.Chyliński), 15. Kosiński, 4. Hudoń, 11. Górski - 19. Wierzbicki, 8. Krukowski (84' 13.Baczewski)

REZERWA: 12. Wiktoruk - 21. Koszczuk, 20. M.Tuzinowski, 2. Grochowski, 6. Chyliński, 13. Baczewski, 7. Golubiewski

Sędzia: Jerzy Czarniecki (Białystok)

Żółte kartki: Wierzbicki, Kowalko, Baczewski (WARMIA) P.Marcinkiewicz (WISSA)

Widzów: 150

1' Rozpoczęła WISSA

2' Dobra akcja WARMII zakończona faulem Andrzeja Doliwy na Karolu Kosińskim - rzut wolny wykonany przez Konrada Kowalko trafia w mur zawodników WISSY

5' Strzał Górskiego zza pola karnego mija bramkę gospodarzy
6' Podanie z własnej połowy otrzymuje Łapiński, który wychodzi sam na sam z Gieniuszem, ale jego strzał trafia w słupek naszej bramki. To była znakomita okazja dla WISSY.

10' Znów próbował Paweł Górski, ale jego uderzenie mija bramkę gospodarzy

15' Akcja Krukowskiego prawą stroną po jego dośrodkowaniu piłkę odbija obrońca WISSY i trafia ona do Górskiego, który zbyt szybko decyduje się na strzał i jest on znów niecelny

17' Znów groźna akcja WISSY - błąd Kosińskiego, piłkę otrzymał Kurcewicz który dośrodkował na nasze pole karne, ale piłkę przechwycił Arciszewski

24' Świetna okazja WARMII - dośrodkowanie z lewej strony Hudonia, odbitą piłkę przejmuje Strzeliński, jego strzał broni Rudneu a dobitka Górskiego trafia w boczną siatkę
27' Znów okazja bramkowa dla grajewian - piłkę otrzymał w polu karnym Strzeliński, lecz jego strzał sobie tylko znanym sposobem nogą obronił Rudneu
31' Dwójkowa akcja Górskiego z Hudoniem, zakończona strzałem ale zbyt lekkim i niecelnym

35' Po dośrodkowaniu Górskiego z prawej strony boiska piłka mija obronę WISSY i trafia do Konrada Kowalki, który strzela z pierwszej piłki ale niecelnie

36' Znów okazja WARMII - z lewej strony niemal z samej linii końcowej dośrodkowuje z rzutu wolnego Strzeliński, ale piłka niestety jest uderzona zbyt wysoko i nie dochodzi do niej żaden z naszych zawodników

38' Fatalny błąd Marcinkiewicza, piłkę przejął Wierzbicki, ale jego dośrodkowanie przejął Rudneu

39' Hudoń popełnia błąd podając piłkę do Gieniusza, ale zrobiło się groźnie, bo pod naszą bramką był Kurcewicz - nasz bramkarz broni

39' Rzut rożny dla WARMII, piłkę po dośrodkowaniu wypuszcza z rąk bramkarz WISSY, ale żaden z naszych piłkarzy nie wykorzystuje tej sytuacji i Rudneu szybko naprawia swój błąd

43' Kardynalny błąd Orłowskiego, piłkę przejął Krukowski, który popędził na bramkę WISSY, ale zgubił piłkę na rzecz obrońców gospodarzy

45' Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy w Szczuczynie bezbramkowy remis.

46' Drugą połowę rozpoczęła WARMIA.

48' Faulowany Wierzbicki, który wychodził na czystą pozycję, ale sędzia Czarniecki ukarał żółtą kartką... naszego zawodnika

55' Żółtą kartką za faul został ukarany Konrad Kowalko

58' Bardzo groźnie pod naszą bramką - Łapiński otrzymał piłkę na lewej stronie i będąc sam na sam z bramkarzem strzela, ale kapitalnie broni Gieniusz

63' Po dośrodkowaniu Marcina Strzelińskiego z rzutu wolnego z lewej strony boiska Karol Kosiński strzela - piłka trafia w poprzeczkę, tańczy na niej i wychodzi na aut bramkowy. To była znakomita szansa na zdobycie bramki dla WARMII.
65' Rzut rożny dla WISSY, ale bez większego zagrożenia pod naszą bramką

67' Z rzutu wolnego strzela Guzowski, piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole, ale sędzia przerywa grę, bo był to rzut wolny pośredni
68' Zmiana w WISSIE - za Nikitina wchodzi Dworzańczyk

73' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wchodzi Chyliński a w WISSIE za Łapińskiego wchodzi Przemysław Marcinkiewicz
77' Następna zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wchodzi na boisko Wojciech Koszczuk

80' W zespole WISSY za Kiljańczyka wchodzi Sowa

85' Sędzia dyktuje rzut karny po faulu Wojciecha Koszczuka na Przemysławie Marcinkiewiczu. Radosław Guzowski strzałem w róg pokonuje Gieniusza i WARMIA przegrywa 0:1.

90' Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Z rzutu wolnego z lewej strony dośrodkowuje Górski, ale żaden z naszych piłkarzy w polu karnym nie dochodzi do czystej pozycji

90' + 2' Żółte kartki dla Baczewskiego i Przemysława Marcinkiewicza

90' + 4' W ostatniej akcji meczu faulowany Wierzbicki w polu karnym a sędzia dopatruje się pozycji spalonej naszego zawodnika... Po raz kolejny jesteśmy świadkami żałosnego sędziowania podlaskich arbitrów.
90' + 4' Sędzia Czarniecki kończy mecz - WARMIA ponosi drugą porażkę w sezonie 2012/2013.