piątek, 29 marca 2024

• 7 komentarzy
  • 10583 wyświetleń

Wieści z Warmii

W rozegranym w sobotę w Lubawie ostatnim meczu sezonu 2009/2010 WARMIA Grajewo zremisowała z MOTOREM Lubawa 1:1.
Bohaterem meczu był rezerwowy bramkarz gospodarzy Grzegorz Kamiński, który wybronił zespołowi MOTORU remis w meczu z naszą drużyną.
WARMIA do tego spotkania przystąpiła osłabiona brakiem kontuzjowanych zawodników:
 - bramkarz Krzysztof Gieniusz (kontuzja kolana)
- obrońca Mateusz Gliniecki (kontuzja kolana)
- pomocnik Paweł Górski (kontuzja kolana)
- napastnik Rafał Kozikowski (zawieszony dyscyplinarnie przez Klub)
- pomocnik Maksym Mirva (kontuzja mięśnia dwugłowego)
- napastnik Łukasz Randzio (rehabilitacja po operacji kolana)
- napastnik Marcin Strzeliński (kontuzja stawu skokowego)
- pomocnik Daniel Tuzinowski (rehabilitacja po operacji kolana)
- pomocnik Mateusz Szumowski (kontuzja stawu skokowego)

Doświadczeni zawodnicy MOTORU (dla porównania tylko 3 zawodników młodzieżowych w ich składzie i aż 8 w składzie WARMII) tylko w pierwszych 10 minutach mieli więcej z gry. Nasi piłkarze szybko przejęli inicjatywę. W 32 minucie meczu bramkarz MOTORU Mateusz Leśniewski w sytuacji sam na sam z Mariuszem Milczarkiem ratował sytuację zagraniem ręką poza polem karnym i otrzymał czerwoną kartkę. Zastąpił go wspomniany wyżej Kamiński i gospodarze grali w 10-kę. W 43 minucie indywidualną akcję przeprowadził Milczarek, który pięknym strzałem z dystansu pokonał bramkarza MOTORU. Do przerwy WARMIA prowadziła 1:0.
Wydawało się, że po przerwie kolejne bramki dla grajewian są tylko kwestią czasu. Nasi zawodnicy byli zdecydowanie lepsi od lubawian. Zaraz na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie przestrzelił Milczarek. Mnożyły się kolejne sytuacje dla naszych piłkarzy. Te najlepsze mieli Piotr Pawluczuk (dwukrotnie) i Paweł Matysiewicz. Świetnie bronił jednak Kamiński.  Kolejny raz potwierdziła się stara piłkarska prawda o tym, ze mszczą się nie wykorzystane sytuacje. W  74 minucie jedna z niewielu akcji MOTORU została zakończona zdobyciem wyrównującej bramki przez Piotra Wobolewicza. Po dośrodkowaniu silny strzał napastnika lubawian odbił dobrze broniący w meczu Paweł Tarnacki, lecz wobec dobitki z bliska był bezradny.
WARMIA miała jeszcze kilka kolejnych sytuacji do zdobycia zwycięskiego gola.
Tą najlepszą miał 17-letni Krzysztof Krukowski, który odważnie wyszedł zza obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Strzał w długi róg bramki sobie tylko znanym sposobem obronił Kamiński. Tym samym mecz zakończył się remisem i sporym niedosytem dla naszego zespołu, który z przebiegu gry zdecydowanie zasługiwał na wygraną.
MOTOR Lubawa - WARMIA Grajewo 1:1 (0:1)
0:1 Mariusz Milczarek 43', 1:1 Piotr Wobolewicz 74'
MOTOR: Leśniewski - Lipowski (71' Kłosowski), Niestatek, Waląg, Górzec - Michałowski, Zglenicki, Maj (65' Wobolewicz), Czerwiński - Ludwiczak (35' Kamiński), Piceluk (86' Pisarzewski) WARMIA: Tarnacki - Arciszewski, Piłatowski, Kowalko, Kowalski - K. Randzio (58' Makowski), Pawluczuk, Matysiewicz, T. Górski - Krukowski, Milczarek (75'
Kozak)
Żółte kartki: Waląg, Michałowski (MOTOR), Arciszewski, K. Randzio, Kowalko (WARMIA)
Czerwona kartka: Leśniewski 32'
Sędziował: G. Brzeziński (Elbląg)
Widzów: 100

Tym meczem nasza drużyna zakończyła sezon 2009/2010. Aktualnie WARMIA zajmuje V pozycję w tabeli zdobywając 46 punktów, lecz może ją stracić na rzecz CONCORDII Elbląg, która rozegra jeszcze jeden mecz u siebie z VĘGORIĄ Węgorzewo. W przypadku zajęcia VI miejsca nasi piłkarze o dwie lokaty poprawią wynik z poprzedniego sezonu 2008/2009 w którym zajęli VIII miejsce w tabeli z 39 punktami. Biorąc pod uwagę liczbę młodych zawodników w składzie jest to dobry wynik, choć II miejsce po rundzie jesiennej zaostrzyło zapewne apetyty kibiców na wyższą lokatę. W kadrze zespołu zgłoszonej do rozgrywek na sezon 2009/2010 byli następujący wychowankowie Klubu: