Wieści z Maratonki

Sezon biegowy mamy w pełni więc zawodnicy Maratonki startują w wielu imprezach biegowych naszego regionu. W dniu 15.05 odbył się w Gołdapi XXXV Bieg Zwycięstwa w którym wystartowało trzech naszych reprezentantów Karol Krzyżanowski, Krzysztof Drężek oraz Krzysztof Borawski, którzy zajęli odpowiednio 4, 7 i 12 miejsce. Pogoda dopisała, trasa też była bez zarzutu jednak pewną niedogodność stanowiło liczenie okrążeń których było aż dziesięć.

Kolejny start z udziałem naszych zawodników odbył się w Hajnówce 21 maja. Na starcie półmaratonu stanęło 290 zawodników w tym dwóch reprezentantów naszego klubu: Adam Sawicki oraz Marcin Myszka którzy zajęli 91 oraz 233 miejsce. Warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych wyników ale prawdziwym sukcesem było zapisanie się do biegu. Zgłoszenia do biegu rozpoczęły się 1 marca o godz. 00.00. i trwały zaledwie kilka godzin do wyczerpania limitu zgłoszeń.

Mazury o tej porze roku są naprawdę ładne więc ponownie wybraliśmy się w okolice Gołdapi. Miejscem zawodów były Banie Mazurskie nieduża ale urocza miejscowość w której biegi cieszą dużą popularnością o czym świadczy duża liczba dzieci i młodzieży startującej w zawodach. W biegu głównym na dystansie 3 km wystartowało sześciu zawodników Maratonki. W kategorii kobiet 5 miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska, 6 miejsce Monika Kędzierska a 7 zajęła nasza debiutantka Basia Wszeborowska.

W kategorii mężczyzn: 2 miejsce wywalczył Karol Krzyżanowski, 4 był Jarosław Czopek natomiast 8 miejsce zajął Krzysztof Drężek.