• 10 komentarzy
  • 9556 wyświetleń

Warmia wygrała w Elblągu

Po remisie w Dąbrowie Białostockiej i porażce przed własną publicznością z MRĄGOWIĄ nasi piłkarze sprawili swoim sympatykom wielkanocny prezent pokonując wczoraj w trudnym, wyjazdowym meczu CONCORDIĘ Elbląg 2:1. Tym samym w bieżącym sezonie WARMIA wygrywając oba mecze z CONCORDIĄ przełamała dotychczasową passę niepowodzeń w meczach z tą drużyną. Gospodarze od początku meczu ruszyli do zdecydowanego ataku na bramkę Krzysztofa Gieniusza i choć przez długie minuty meczu posiadali sporą optyczną przewagę, to jednak prócz wielu rzutów rożnych nie stworzyli sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramek. WARMIA ograniczała się do sporadycznych kontrataków i uważnej gry w obronie. Rywale, dodatkowo zmobilizowani przed meczem możliwością odrobienia – w przypadku zwycięstwa – trzech punktów straty do naszego zespołu byli bardzo groźni i potwierdzili w tym meczu, że nieprzypadkowo zajmują wysoką pozycję w tabeli III ligi. Ataki elblążan, choć groźne - sprawiały wrażenie bicia głową w mur. Raz po raz wykonywane rzuty rożne nie stwarzały większego zagrożenia pod naszą bramką. Z ofensywnych akcji WARMII w pierwszej połowie meczu godne zapamiętania były trzy sytuacje: ładny strzał z rzutu wolnego Konrada Kowalko w 3 minucie meczu, akcja Wierzbickiego, który w 34 minucie został jednak zablokowany w polu karnym elblążan oraz sytuacja w 38 minucie, kiedy po odbiciu piłki od obrońcy CONCORDII sam przed bramkarzem gospodarzy był Marcin Strzeliński, którego jednak ubiegł Kopka. Tuż przed przerwa rzut wolny dla naszego zespołu szybko rozegrał Marcin Strzeliński podając do Kamila Randzio, który przepięknie dośrodkował na pole karne, gdzie zamykający skrzydło Konrad Kowalko strzałem głowa pokonał bramkarza CONCORDII. Zupełnie niespodziewanie na przerwę nasi piłkarze zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanej ofensywy gospodarzy. W 52 minucie po kolejnym rzucie rożnym dośrodkowanie Ciesielskiego Nadolny strzałem głową doprowadził do wyrównania. Piłkarze z Elbląga po zdobyciu gola ruszyli z jeszcze większym impetem. Kilka minut po wyrównaniu Szmydt z ostrego kąta strzelił minimalnie nad poprzeczką bramki Gieniusza. Chwilę po tej niewykorzystanej przez gospodarzy sytuacji popisali się nasi napastnicy – Łukasz Wójcik zagrał do Bartka Wierzbickiego, który strzałem z bliska zdobył jak się okazało zwycięskiego gola dla WARMII. Po utracie bramki z piłkarzy CONCORDII nieco uszło powietrze i chyba stracili wiarę w to, że mogą pokonać WARMIĘ. Pewnie grająca defensywa naszego zespołu z Gieniuszem w roli głównej spisywała się bez zarzutu. Dużo pozytywnego wniósł powrót do zespołu Marcina Arciszewskiego, który zagrał wczoraj po kontuzji. Do końca meczu, pomimo kilku kolejnych rzutów rożnych dla gospodarzy nie udało się im doprowadzić do wyrównania i odebrać naszym piłkarzom radości ze zwycięstwa. Wygrana umocniła naszych piłkarzy na drugim miejscu w tabeli III ligi a dzięki porażce 1:2 lidera tabeli – STARTU Działdowo w Korszach WARMIA odrobiła stratę 3 punktów i ma obecnie 4 “oczka” straty do pierwszego miejsca w tabeli.

W drodze powrotnej cała ekipa w gościnnych progach Gospody SAJMINO w Ostródzie podzieliła się przygotowanym przez obsługę lokalu jajkiem, składając sobie życzenia Wielkanocne. Pomimo późnej pory (zawodnicy wrócili do Grajewa około 22:30) na naszą ekipę czekała grupa kibiców, którzy przy bramie naszego stadionu gorąco powitali zwycięzców, składając świąteczne życzenia.

Kolejny mecz WARMIA rozegra za tydzień 14 kwietnia o godzinie 13:00 w Grajewie a przeciwnikiem naszego zespołu będzie POGOŃ Łapy.

6.04.2012 godz. 15:00 Stadion w Elblągu przy ul.Krakusa 25

CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 1:2 (0:1)

0:1 Konrad Kowalko 45', 1:1 Łukasz Nadolny 52', 1:2 Bartłomiej Wierzbicki 58'

CONCORDIA: 1. Kopka - 16. Masztaler, 8. Ciesielski, 21. Sadowski, 24. Gładek - 23. Szmydt (73' 7. Drewek), 10. Wiercioch (Kpt.), 18. Gryka (83' 2. Kołodko), 20. Sambor - 11. Nadolny, 9. Kiełtyka (46' 6. Florek)
Rezerwa: 12. Dretwa - 13. Tomczyk, 6. Florek, 7. Drewek, 5. Lewandowski, 2. Kołodko
WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko - 11. Górski (70' 6. Chyliński), 21. Kosiński, 20. M.Tuzinowski (30' 7. Wójcik), 17. Arciszewski (Kpt.),
9. Strzeliński (90' 4. Mikucki) - 19. Wierzbicki (83' 8. Krukowski)
Rezerwa: 12. Jegliński - 16. Sypytkowski, 15. Koszczuk, 4. Mikucki, 7. Wójcik, 8. Krukowski, 6. Chyliński
Sędzia: Karol Rudziński (W-M.Z.P.N.)
Żółte kartki: Wiercioch (CONCORDIA), Wójcik (WARMIA)
Widzów: 50

1' Rozpoczyna WARMIA
2' Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Konrada Kowalko, po dośrodkowaniu szybko przejmują piłkę nasi obrońcy
3' Rzut wolny dla WARMII wykonał Kowalko, piękny strzał Kopka wybija na rzut rożny
4' Po rzucie rożnym spore zamieszanie pod bramką CONCORDII , ale strzał naszego zawodnika został zablokowany przez obrońców CONCORDII
5' Za faul na Pawle Górskim żółtą kartkę otrzymał Wiercioch
9' Rzut rożny dla zawodników CONCORDII, piłkę poza nasze pole karne wybija Łukasz Domurat
11' Rzut wolny z lewej strony pola karnego dla CONCORDII, dośrodkowanie Ciesielskiego wybija w pole Strzeliński
16' Dobra akcja CONCORDII lewą stroną boiska, dośrodkowanie Szmydta wybija na rzut rożny Kamil Randzio
16' Dośrodkowanie z rzutu rożnego przejmują nasi obrońcy
17' Kolejna akcja gospodarzy zakończona niecelnym strzałem Kiełtyki
18' Po przypadkowym odbiciu od Pawła Górskiego gospodarze mają kolejny rzut rożny, po dośrodkowaniu piłkę łapie Gieniusz
21' Kolejna akcja CONCORDII i ponownie Kamil Randzio wybija piłkę na rzut rożny
21' Dośrodkowanie przejmują nasi piłkarze, Strzeliński uruchamia dalekim podaniem Wierzbickiego, ale obrońca CONCORDII ubiega naszego napastnika
23' Po akcji prawą stroną Nadolnego piłkę na kolejny korner dla CONCORDII wybija Naliwajko
24' Strzał Ciesielskiego ponad bramką Gieniusza. Gospodarze w ataku.
30' Trener Strzeliński decyduje się na zmianę - na boisku pojawia się Łukasz Wójcik w miejsce Mateusza Tuzinowskiego
34' Kapitalna akcja w polu karnym Wierzbickiego, jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy gospodarzy. WARMIA ma rzut rożny. Po dośrodkowaniu obrońca CONCORDII wybija piłkę poza pole karne.
38' Dobra akcja WARMII, wejście w pole karne Strzelińskiego, któremu obrońca CONCORDII wybija piłkę spod nóg a ta trafia w plecy innego defensora gospodarzy dzięki czemu Strzeliński jest sam na sam z Kopką, ale bramkarz odważnym wyjściem obronił piłkę
45' Rzut wolny dla WARMII szybko wykonał Strzeliński, który podał do Kamila Randzio - kapitalne dośrodkowanie naszego obrońcy na głowę Konrada Kowalko, który strzałem głową zdobywa prowadzenie dla WARMII!
45'+1' Sędzia kończy pierwszą połowę. WARMIA prowadzi w Elblągu 1:0! :)
46' Rozpoczynają gospodarze. Po przerwie w zespole CONCORDII za Kiełtykę wszedł na boisko Florek
50' Przypadkowo odbita piłka od naszego obrońcy i gospodarze mają kolejny rzut rożny, po którym WARMIA przejmuje piłkę
52' Kolejny rzut rożny - tym razem dośrodkowanie jest dokładne, piłka trafia na głowę Łukasza Nadolnego a ten pokonuje naszego bramkarza - jest 1:1 :(
57' Uskrzydleni zdobyciem wyrównującej bramki groźnie atakują, w naszym polu karnym znalazł się Mateusz Szmydt, który silnie strzelił z ostrego kąta minimalnie nad poprzeczką bramki Gieniusza
58' Świetna akcja naszych napastników - Wójcik podaje do Wierzbickiego, który z bliska strzela drugiego gola dla WARMII!!!! :)
68' Rzut rożny dla CONCORDII - piłka po dośrodkowaniu mija kilku zawodników, na szczęście w porę sytuację wyjaśnia Domurat
69' I znów korner dla CONCORDII - dośrodkowanie Ciesielskiego wybija Naliwajko
70' Zmiana w naszym zespole - za Górskiego wchodzi na boisko Piotr Chyliński
73' Kolejny rzut rożny dla CONCORDII - piłkę dośrodkowaną przez Ciesielskiego pewnie łapie Gieniusz
74' Akcja Wierzbickiego z Arciszewskim, dobre dośrodkowanie naszego kapitana, lecz Kopka łapie piłkę
75' Żółta kartka dla Łukasza Wójcika, który zdaniem sędziego zbyt wolno odsuwał się od piłki ustawionej przez elblążan do rzutu wolnego
77' Faulowany w polu bramkowym Gieniusz, wybija piłkę poza naszą bramkę - sędzia znów w głównej roli, tym razem nakazuje rozpoczęcie gry gospodarzom od rzutu rożnego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał Nadolnego blokuje Naliwajko
74' Zmiana w CONCORDII - na boisko wchodzi Drewek za Szmydta
75' Dynamiczna akcja Strzelińskiego lewą stroną powstrzymana przez obrońcę gospodarzy tuż przed linią końcową boiska. Mamy rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Strzelińskiego, strzał Kowalki po którym piłka odbita od obrońcy CONCORDII wychodzi na kolejny rzut rożny
83' Zmiany w obu zespołach - w WARMII za Wierzbickiego na boisku pojawia się Krukowski a w CONCORDII za Grykę wchodzi Kołodko
90' Kuriozalna decyzja sędziego - rzut rożny dla gospodarzy z kapelusza. Na szczęście dośrodkowanie wybijają nasi obrońcy.
90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90' + 2' Zmiana w WARMII za Strzelińskiego wchodzi na boisko Mikucki
90' + 3' Niepotrzebny faul Chylińskiego. Gospodarze mają rzut wolny w okolicach naszego pola karnego, lecz dośrodkowanie przejmują nasi obrońcy i sędzia kończy to spotkanie. WARMIA wygrywa w Elblągu 2:1 i broni pozycji wicelidera tabeli. WESOŁYCH ŚWIĄT dla kibiców od całego naszego zespołu!!!