Warmia ponownie w grze

aktualizacja: 2012-07-12 14:04:46     nr wiadomości: 17737     przeczytano: 9055     Ilość komentarzy komentarze: 14
Po przeszło 3 - tygodniowej przerwie w środę piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli przygotowania do sezonu 2012 / 2013, którego start zaplanowany jest na 11 sierpnia.

Pierwszy trening odbył się na boisku przy klubie HADES ze względu na niedawno dokonany dosiew trawy na Stadionie Miejskim. W zajęciach wzięło udział 23 zawodników a byli to: Krzysztof Gieniusz, Rafał Jegliński – Kamil Randzio, Łukasz Domurat, Paweł Naliwajko, Marcin Mikucki, Paweł Sypytkowski, Wojciech Koszczuk, Filip Jurczuk – Mateusz Grochowski, Mateusz Szumowski, Karol Kosiński, Marcin Arciszewski, Mateusz Tuzinowski, Adam Lekenta, Paweł Górski, Michael Sanni, Tomasz Hudoń – Piotr Chyliński, Bartłomiej Wierzbicki, Marcin Baczewski, Krzysztof Krukowski, Marcin Mołs.

Jak widać z powyższej listy nazwisk w treningu nie brali udziału trzej piłkarze z kadry WARMII z rundy wiosennej zakończonych niedawno rozgrywek. Przede wszystkim ze względu na wyjazd na szkolenie do Poznania nie było grającego trenera Marcina Strzelińskiego, który do zespołu dołączy najpóźniej w piątek. Kolejny nieobecny - Konrad Kowalko w najbliższą sobotę zawiera związek małżeński a Łukasz Wójcik podjął pracę, która w tym tygodniu uniemożliwia mu udział w treningach. Brakowało również opiekuna medycznego zespołu Krzysztofa Piekarskiego, który urlopuje. Pod nieobecność trenera Strzelińskiego zajęcia poprowadził Kamil Randzio. Głównym punktem pierwszego treningu była tradycyjnie już gra wewnętrzna. Kamil podzielił piłkarzy na dwa zespoły, które zagrały w składach: Zespół A - Gieniusz – Mikucki, Naliwajko, Arciszewski, Jurczuk - Szumowski, Górski, M. Tuzinowski, Hudoń, Sypytkowski – Mołs oraz Zespół B - Jegliński – Randzio, Koszczuk, Domurat – Grochowski, Sanni, Kosiński, Lekenta, Chyliński – Baczewski, Wierzbicki, Krukowski. Zwycięstwo 4:2 w meczu rozgrywanym 2 X 25 minut odniósł zespół B.

Z nowych twarzy na pierwszym treningu pojawiło się trzech zawodników: Tomasz Hudoń z PUSZCZY Hajnówka, Filip Jurczuk ostatnio grający w POGONI Łapy oraz Michael Sanni, który grał wiosną w ORLE Kolno. Z WARMIĄ trenuje też Adam Lekenta z zespołu juniorów młodszych trenera Wojciecha Kozikowskiego oraz Marcin Mołs, który w sezonie 2010/2011 pojawiał się w składzie zespołu juniorów starszych trenera Mariusza Sobczyka. Decyzje kadrowe odnośnie nowych zawodników zapadną pod koniec przyszłego tygodnia, po grach kontrolnych zaplanowanych na najbliższy okres. Z piłkarzy, którzy tworzyli kadrę zespołu w rundzie wiosennej niedawno zakończonego sezonu nikt nie nosi się z zamiarem odejścia. Do końca września z zespołem będzie trenował Krzysztof Krukowski, który w październiku rozpocznie studia w Gdańsku i opuści WARMIĘ.

Kilka słów o nowych zawodnikach, którzy pojawili się na treningu – Tomasz Hudoń to 18 letni środkowy, ofensywny pomocnik PUSZCZY Hajnówka. W ubiegłym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem tego zespołu, który pod wodzą byłego trenera WARMII Piotra Pawluczuka zajął wysokie czwarte miejsce w IV lidze. Nigeryjczyk Michael Sanni (również środkowy pomocnik) trenował już w zimę z WARMIĄ, po czym wylądował w ORLE Kolno. Ten zawodnik bardzo chce grać w Grajewie, ale o tym czy tak się stanie zadecyduje trener Strzeliński i Zarząd naszego Klubu. Filip Jurczuk jest 24-letnim obrońcą, który w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 grał w WARMII. Filip na wiosnę występował w POGONI Łapy. Niewykluczone, że w najbliższych dniach pojawią się na treningach kolejni zawodnicy, ale generalnie nie należy spodziewać się większych rotacji w kadrze zespołu. Od poniedziałku treningi wznowi Mariusz Milczarek, który po kolejnej operacji, przeprowadzonej 18 czerwca czuje się coraz lepiej i bardzo liczymy na jego powrót do gry. Niestety, przedłuża się rehabilitacja Daniela Tuzinowskiego, który aktualnie przebywa w augustowskim sanatorium.


W najbliższą sobotę 14 lipca o godzinie 11:00
na boisku przy klubie HADES WARMIA zagra sparing z II -ligowymi WIGRAMI Suwałki.
Serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz.

Po spotkaniu WARMIA – WIGRY na boisku przy klubie HADES swój sparing planuje rozegrać WISSA Szczuczyn.

 
  - Filip Jurczuk   - Michael Sanni   - Tomasz Hudoń

Sorry ale co to jest? dlaczego jakiś Szczuczyn szarogęsi się w Grajewie!!?? nasz miejski klub oszczędza płytę boiska i gra na Hadesie a wchodzą tam też szczuczyniaki i używają nasze boisko i to pewnie za darmo! Mało pastwisk macie pod Szczuczynem? Kto się na to godzi??
Napisał: Olaf dodano: 2012-07-12 14:36:02

Szczuczyn jak jest tak mocny organizacyjny to niech tłucze swoje boiska , wchodząc do III liga ,to trzeba pomyśleć o najważniejszej sprawie tzn. BOISKO ,płyta trawiasta ,kochani sąsiedzi.Wstyd, żeby drużyna zrobiła wynik sportowy i grała na kartoflisku.
Napisał: Marek dodano: 2012-07-12 14:46:02

olaf ? ogarnij się dziecko zjedz te boisko jak tak ci szkoda
Napisał: pif paf dodano: 2012-07-12 18:39:18

Wróble ćwierkają że pan Janusz kończy pracę w Warmii i będzie pracował w PZPN
Napisał: szczygieł dodano: 2012-07-12 19:54:53

Brawo Olaf. do władz miasta my kibice chcemy wyjaśnienia dlaczego Szczuczyn gra za darmo w Grajewie i niszczy naszą murawę, skoro wszędzie musiałby płacić za korzystanie z boiska? kto za tym stoi? kto wydaje takie decyzje? Niech zapłacą jak kiedyś Łomża to rozumiem!
Napisał: Lew Trocki dodano: 2012-07-12 21:29:21

szczygieł: coś ci te wróble źle naćwierkały.
Napisał: maruder dodano: 2012-07-12 23:26:39

Dokładnie , jak chcą korzystać to niech zapłacą. Teren miasta GRAJEWO. Jeśli Wissa na prawdę gra za darmo to proszę o wyjaśnienie.
Napisał: Paweł dodano: 2012-07-13 01:15:47

http://www.e-grajewo.pl/wiadomosc,Centrum_rekreacji_Szczuczyn,17725.html ale jesteście niegościnni, co wam przeszkadza że zagrają,sobie trzymacie ten stadion i oczywiście nawet kibice nie przychodzą (może ze 100 osób jak na mecz przyjdzie -śmiech); a własnie poczytajcie że robią sobie centrum turystyczne i w tyłku będa mieli waszą trawę! w wogóle to jakaś głupota właśnie zabraniać grać z powodu ładnej trawy- to jakaś paranoja to po co ona jest? a wpuścić tam dzieci, młodzież i wszystkich co chca grać, tak samo na hades! niech ktoś kosi i daba a ludzie niech graja!
Napisał: straus dodano: 2012-07-13 07:49:12

a co was boli ze tam trenuja? co nie chcecie zeby trenowali tam bo znow z Warmia wygraja? Ludzie dajcie spokoj,jezeli trenuja tzn ze sie dogadali i skad wiecie ze nie placa? nawet jesli nie placa to trzeba podziekowac dla Burmistrza albo kierownika MOSIRu ze pomaga biedniejszemu klubowi z mniejszego miasta jesli mozna nazwac Szczuczyn miastem i sasiada.Trzeba sie cieszyc ze okolice bedzie promowac nie tylko Grajewo ale takze Szczuczyn. Cieszmy sie z tego. Pzdr.
Napisał: warning dodano: 2012-07-13 13:11:48

Typowe Grajewko sie odzywa w osobie oLAFA.. jAK BEDZIE BASEN TO TEZ NIKOGO NIE WPÓŚCIMY...bo jak to ktoś nam będzie wodę przepływał...haha
Napisał: olej dodano: 2012-07-13 13:23:11

Szczuczyn utrzymuje połowę Grajewa a wy żałujecie im głupiego boiska zamiast się cieszyć że chcą przyjechać i na nim grać a przy okazji zrobić wam atrakcję
Napisał: normalny dodano: 2012-07-13 14:49:34

Ludzie na narodowym trawę za 0,5 mln. złotych przerabiają na kompost, a Wy się kłócicie o nic. Przecież zazwyczaj Szczuczyniacy nie zjedzą Wam trawy podczas meczu, a jeśli Wam ona smakuje - to co innego. Smacznego!
Napisał: Longinus dodano: 2012-07-13 16:18:10

Ty normalny to nie jesteś znowu taki normalny .Szczuczyn utrzymuje Grajewo?Niezły głupek z Ciebie!!!
Napisał: rob dodano: 2012-07-13 19:56:50

Wiekszych problemow nie macie,to jest po prostu smieszne:)
Napisał: Myslacy dodano: 2012-07-18 01:09:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.