Warmia - TUR Bielsk Podlaski 29IX

aktualizacja: 2012-09-25 22:21:28     nr wiadomości: 18298     przeczytano: 5908     Ilość komentarzy komentarze: 0
W najbliższą sobotę 29 września o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie beniaminka III ligi zespół TURA Bielsk Podlaski.

Goście po perypetiach związanych z ich startem w nowym sezonie (TUR pierwotnie zrezygnował z awansu, by w końcu zdecydować się występować w III lidze) rozpoczęli rozgrywki bardzo źle – od czterech kolejnych porażek. W piątej kolejce TUR zdobył swój pierwszy punkt w zremisowanym 2:2 meczu z MKS Korsze. W następnej serii spotkań piłkarze z Bielska Podlaskiego bezbramkowo zremisowali z MOTOREM w Lubawie. Po tych dwóch remisach TUR zaczął wygrywać i odniósł trzy zwycięstwa z rzędu! Podopieczni grającego trenera Grzegorza Pieczywka pokonali HURAGAN Morąg 1:0, GRANICĘ Kętrzyn 3:0 i w ubiegłą sobotę WISSĘ Szczuczyn 2:1 po bramkach Karola Cara i Wojciecha Marcinkiewicza. Zwycięska passa zaowocowała awansem w ligowej tabeli.

Obecnie TUR z dorobkiem 11 punktów zajmuje dziewiąte miejsce. Zespół trenera Pieczywka oparty jest na doświadczonych zawodnikach takich jak obrońcy Wojciech Marcinkiewicz, Adrian Gudewicz, Maciej Kesler a także wspomniany grający trener. Ciekawostką jest to, że każdy z tych zawodników miał w swojej karierze przygodę z grajewskim zespołem. Kesler i Gudewicz byli zawodnikami WARMII, zaś Pieczywek i Marcinkiewicz trenowali z naszym Klubem, lecz ich transfery ostatecznie nie doszły do skutku. Zaledwie dwa miesiące temu – 21 lipca w Grajewie WARMIA zmierzyła się z TUREM w meczu kontrolnym i goście wygrali 1:0. Ten wynik oraz świetna, zwycięska passa TURA w lidze świadczą o tym, że naszych piłkarzy czeka niezwykle trudne zadanie. Tymczasem sytuacja kadrowa WARMII przed sobotnim meczem wygląda bardzo źle. Z powodu żółtych kartek nie zagra z TUREM kapitan zespołu Marcin Arciszewski. Do nieobecnych od dłuższego czasu – kontuzjowanych Łukasza Wójcika i Pawła Górskiego dołączył w ostatnich dniach Tomasz Hudoń. Tym samym trener Strzeliński ma prawdziwy ból głowy z zestawieniem składu na sobotni mecz.
W dotychczasowych trzecioligowych meczach obu zespołów zdecydowanie wygrywała WARMIA. Obecny sezon jest dla bielszczan drugim w III lidze. Poprzednio TUR występował na tym poziomie w sezonie 2009/2010.
 
SEZON 2009/2010
31.10.2009 TUR Bielsk Podlaski – WARMIA 0:2
Bramki: Maksym Mirva 69, Piotr Pawluczuk 80’
12.06.2010 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski 3:0
Bramki: Tomasz Górski 48’, Mariusz Milczarek 70’, Kamil Randzio 85’
Razem: 2 mecze, 2 zwycięstwa WARMII. Bilans bramkowy 5-0 na korzyść grajewian.
 

Miejmy nadzieję, że pomimo arcytrudnej sytuacji kadrowej nasi piłkarze poprawią w sobotę powyższy bilans. Gorąco zachęcamy kibiców i sympatyków piłki nożnej do odwiedzenia grajewskiego stadionu w sobotnie popołudnie i wsparcia naszych piłkarzy głośnym dopingiem.

Autor: Janusz Szumowski
http://kswarmiagrajewo.org
http://www.facebook.com/warmia
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.