• 4 komentarzy
  • 8761 wyświetleń

Warmia - Płomień Ełk 3:0

W ostatnim sparingu przed startem nowego sezonu III ligi WARMIA Grajewo sprawiła sporą niespodziankę pokonując w piątek na własnym stadionie faworyzowany PŁOMIEŃ Ełk aż 3:0. Ełczanie, którzy oficjalnie noszą bodaj najdłuższą w Polsce nazwę klubu – PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ Ełk byli jedną z najlepszych ekip ubiegłego sezonu w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej zajmując w końcowej tabeli wysokie III miejsce (WARMIA była piętnasta). W przerwie letniej do i tak mocnego zespołu doszło kilku znanych i cenionych zawodników – napastnik Kamil Jackiewicz z PELIKANA Łowicz (wychowanek PIASTA Białystok wiosną 2004 roku grał w WARMII), Paweł Łochnicki z TURA Bielsk Podlaski oraz Patryk Gondek z II-ligowych WIGIER Suwałki. PŁOMIEŃ (w tym tekście będę używał pierwotnej nazwy klubu) po tych transferach z miejsca urósł do rangi faworyta rozgrywek w nadchodzącym sezonie.

Tymczasem WARMIA po wysokich zwycięstwach nad rywalami z niższych klas do piątkowego meczu przystąpiła bez wyróżniających się w dotychczasowych grach kontrolnych Kamila Randzio (niegroźny uraz odniesiony na treningu) i Tomasza Dzierzgowskiego (praca zawodowa). Choć wydawało się, że nasz zespół jest bez szans w starciu z mocnym przeciwnikiem jeszcze raz okazało się, że w piłkę nożną nie grają nazwiska a walką, ambicją i zaangażowaniem można osiągnąć wiele. Trenerzy Jarosław Turowski i Marcin Strzeliński nie oglądając się na kłopoty kadrowe dostosowali skład i taktykę do posiadanych zasobów i przyniosło to dobry efekt.

Mecz rozpoczął się od okresu znacznej przewagi PŁOMIENIA. Nasza defensywa przetrwała napór ełczan i w 16 minucie po raz pierwszy, ale nie ostatni w tym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony Piotr Chyliński, który osamotniony w ataku, bez wsparcia Dzierzgowskiego musiał wziąć na siebie ciężar gry ofensywnej. Piotr oddał dobry strzał na bramkę Grygi, ale bramkarz PŁOMIENIA obronił to uderzenie. Niespodziewanie po kwadransie wyraźnej przewagi gości WARMIA atakowała coraz groźniej – w 26 minucie daleki przerzut z prawej strony boiska na lewa stronę wykonał Sypytkowski a Wojciech Koszczuk, który grał w tym meczu na nietypowej dla siebie pozycji lewego obrońcy pięknym strzałem głową w długi róg bramki pokonał bramkarza PŁOMIENIA. Przed przerwą w 39 minucie znakomitym prostopadłym podaniem popisał się najmłodszy na boisku 16-letni Mateusz Cybulski, po którym Chyliński podwyższył wynik na 2:0 dla WARMII. W zespole gości nastąpiła wyraźna konsternacja – ełczanie nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zaczęli popełniać coraz więcej błędów.  Tuż przed końcem pierwszej połowy znów Chyliński był bliski pokonania Grygi, ale piłka ominęła poprzeczkę bramki gości.

Po przerwie goście mocno zaatakowali, ale w 53 minucie WARMIA wyprowadziła ładny kontratak po którym znów Piotr Chyliński wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Trzeci gol rozsierdził gości, którzy zaczęli szturmować bramkę Gieniusza i trzeba przyznać, że raz po raz nasz bramkarz był w sporych opałach. W odstępie 10 minut aż trzykrotnie Gieniusz  popisał się fantastycznymi interwencjami po uderzeniach Patryka Gondka w 60 minucie, Maksyma Mirvy z rzutu wolnego (64 min.) i Kamila Jackiewicza w 69 minucie. Zwłaszcza ta ostatnia parada naszego bramkarza była ozdobą tego meczu. Po zmianach w naszym zespole WARMIA przeprowadzała już mniej akcji pod bramką Grygi, ale nasi młodzi zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony w tym meczu i nie „pękli” przed znanymi nazwiskami. Do końca meczu goście bili głową w mur WARMII, ale obrona kierowana przez kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego i powracającego do formy po ciężkiej kontuzji, pauzującego całą rundę wiosenną Łukasza Domurata ze znakomicie dysponowanym w tym meczu Gieniuszem w bramce nie dała się zaskoczyć ani razu i wysokie zwycięstwo 3:0 stało się faktem.

Zwycięstwo nad niezwykle silnym przeciwnikiem cieszy, ale trzeba pamiętać, że to tylko sparing i potencjał naszego zespołu zweryfikują występy w lidze. Zespół wydaje się być w dobrej formie  na tydzień przed pierwszym meczem ligowym, który odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie TUR Bielsk Podlaski. Zapraszamy Państwa serdecznie na ten mecz. Ceny biletów na sezon 2013/2014 nie ulegają zmianie: 10 zł (bilet normalny), 6 zł (bilet ulgowy). Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 - wstęp wolny.

02.08.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ Ełk 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Koszczuk 26’, 2:0 Piotr Chyliński 39’, 3:0 Piotr Chyliński 53’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (80’ Szumowski), Domurat, Arciszewski, Koszczuk (65’ K.Górski) – Sypytkowski, Osypiuk (80’ Olszyński), Cybulski (55’ M.Tuzinowski), Kozikowski (75’ Golubiewski), Strzeliński – Chyliński (65’ Baczewski)

PŁOMIEŃ: Grygo – Ciunczyk (60’ Supiński), Szaraniec, Łochnicki, Safaryan (55’ J.Stankiewicz) – Gondek, Kuśnierz (46’ Doroszko), Mirva (65’ Sklarzewski), Trzaskalski – Jackiewicz, Szmydki

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)