WARMIA - MRĄGOWIA 0:0

W sobotnie popołudnie piłkarze WARMII Grajewo na własnym boisku bezbramkowo zremisowali z sąsiadującą w tabeli III ligi MRĄGOWIĄ Mrągowo. Przy tak przygniatającej przewadze, jaką przez cały mecz mieli grajewianie i ogromnej ilości doskonałych sytuacji do zdobycia bramek ten remis niestety trzeba uznać za porażkę WARMII. Goście byli tylko tłem dla gospodarzy, ale fatalnej skuteczności naszego zespołu zawdzięczają jeden punkt zdobyty w Grajewie. Po kolejnych, niewykorzystywanych okazjach WARMII zapewne niejednemu kibicowi przyszło do głowy to, że bramki są … zaczarowane przez jakiegoś szamana. Osobiście dawno nie widziałem meczu, w którym jeden zespół miał tak ogromną przewagę, rzuty rożne (12 dla WARMII i tylko 1 MRAGOWII!), okazje bramkowe z których żadnej nie był w stanie zamienić na gola. Dobrze, że koszmarna skuteczność nie zemściła się i goście nie zdobyli gola po jednej z dwóch, lub trzech okazji, które stworzyli przez cały mecz. Nie ma sensu pastwić się nad zawodnikami, którzy pudłowali w świetnych sytuacjach – oni sami najlepiej wiedzą jak ważne było, żeby ten mecz wygrać.

Choć remis dał WARMII awans na bezpieczną, jedenastą lokatę w tabeli to jednak zdecydowanie skomplikował i tak pogmatwaną sytuację wśród zespołów broniących się przed spadkiem. Różnice punktowe są minimalne i zapewne do ostatniej kolejki ważyły się będą losy spadkowiczów. Do końca rozgrywek nasz zespół zagra jeszcze trzy mecze – każdy z zespołem broniącym się przed spadkiem. W najbliższą sobotę WARMIA zagra w Lubawie z MOTOREM. To będzie kolejny, arcyważny mecz naszej drużyny, który po prostu… trzeba wygrać.

Zapis relacji LIVE:

1' Rozpoczynają goście

2' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

3' Dośrodkowanie Strzelińskiego i po strzale Chylińskiego nogami wybija piłkę z bramki Osmański! Było bardzo blisko zdobycia gola

5' Bardzo niecelnie strzelał Kowalewski

8' Jeszcze bardziej niecelnie strzela na naszą bramkę Niedźwiecki

10' Akcja WARMII, ale nie wyszło podanie Strzelińskiemu i piłka opuściła boisko

11' Jak na razie mecz rozgrywany jest w nieco sennej atmosferze. Zapewne powodem jest upalna pogoda

11' Po uderzeniu Sypytkowskiego z rzutu wolnego piłka omija słupek bramki Osmańskiego

13' Kapitalna okazja WARMII - Strzeliński dostrzegł Sypytkowskiego, który jednak będąc sam na sam z Osmańskim pogubił się i nie dał rady oddać strzału - piłka w rękach bramkarza gości

15' Drugi rzut rożny dla WARMII - piłka zagrana na krótki słupek, ale po otarciu od Chylińskiego opuszcza boisko

18' Ładny strzał Rafała Kozikowskiego i trzeci rzut rożny dla WARMII

18' Po dośrodkowaniu Strzelińskiego i "główce" Sypytkowskiego piłka opuszcza boisko

21' Strzeliński zagrał do Chylińskiego, którego strzał mija bramkę Osmańskiego

27' Znowu dobra okazja WARMII - Chyliński z pola karnego strzela obok słupka!

30' Żółta kartka dla Juśkiewicza za faul na Strzelińskim

34' Dośrodkowanie Lekenty i piłkę łapie Osmański

35' Kowalewski nie dał rady nabrać sędziego Bilmina na upadek w polu karnym

37' Dośrodkowanie Chylińskiego po którym Sypytkowski zagrywa pikę piętą i żaden z naszych piłkarzy nie dochodzi do podania

39' Dobra akcja Chylińskiego ze Strzelińskim, uderzenie na bramkę i kolejny korner dla WARMII

40' Dośrodkowanie Strzelińskiego i ładna "główka" Arciszewskiego trafia prosto w ręce Osmańskiego

40' Bardzo dobra akcja WARMII - wywalczył piłkę Kamil Randzio, podał do Pawła Górskiego, którego dobry, silny strzał broni bramkarz gości

43' Kolejny rzut rożny dla WARMII

43' Po dośrodkowaniu i próbie wyprowadzenia piłki z własnego pola karnego przejmuje ją Arciszewski i strzela ale Osmański jest czujny i pewnie broni

44' Ładna akcja Górskiego, który w polu karnym ograł obrońcę gości i strzelił minimalnie obok słupka... jak zaczarowana jest bramka MRĄGOWII!

45' Znów rzut rożny dla gospodarzy po akcji Chylińskiego

45' Po dośrodkowaniu piłkę przejmują goście

45' + 1' Sędzia kończy bezbramkową pierwszą połowę. Duża przewaga naszego zespołu. Praktycznie żadnych sytuacji podbramkowych drużyny gości, ale niestety wciąż 0:0. Oby w drugiej połowie nasi piłkarze poprawili skuteczność!

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA

46' Mocnym akcentem zaczyna drugą część meczu nasz zespół - zaskakujący strzał Kozikowskiego z niemal 40 metrów o centymetry mija słupek bramki Osmańskiego!

48' Pierwszy celny strzał gości - po uderzeniu Bladosza wybija piłkę Gieniusz

48' W odpowiedzi dobra akcja Strzelińskiego z prawej strony boiska i dośrodkowanie ale Sypytkowski po raz kolejny spóźnił się do tej akcji

49' Świetna indywidualna akcja Pawła Górskiego i mocny strzał w bramkę, ale znakomicie broni Osmański!

51' Znów w roli głównej Strzeliński i mamy pierwszy rzut rożny w drugiej połowie meczu

51' Po dośrodkowaniu strzela głową Arciszewski ale piłka szybuje ponad poprzeczką bramki gości

52' Strzela Sypytkowski - znów obok bramki :(

54' Dośrodkowanie z rzutu wolnego Niedźwieckiego i piłka opuszcza boisko

56' Kolejna, niezliczona już akcja WARMII - Chyliński zagrał do Stzrelińskiego, ale nie wyszedł strzał Marcinowi a była to dobra okazja do zdobycia gola

57' Tym razem goście mieli kapitalną sytuację do zdobycia gola - błąd naszej obrony i Nałysnyk z pola karnego strzela tuż obok słupka bramki Gieniusza!

58' Szybka odpowiedź WARMII - rzut rożny

59' Po dośrodkowaniu świetna okazja - Koszczuk zgrywa piłkę do Strzelińskiego i znów nieudany strzał Marcina - zbyt lekki i Osmański nie ma problemu z obroną

60' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi na boisko 17-letni Mateusz Cybulski

61' Od razu kapitalna okazja WARMII - Cybulski z prawej strony zagrywa do Chylińskiego a ten z 5 metra strzela w długi róg i piłka omija o centymetry słupek bramki gości!

62' Zmiana w MRĄGOWII - za Nurczyka wchodzi Narel

65' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Mikucki

70' Rzut rożny dla WARMII, ale tracimy piłkę po dośrodkowaniu

73' Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla gości

73' Bardzo nieudane dośrodkowanie i piłka opuszcza boisko

75' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi Tuzinowski

75' Kolejny korner dla WARMII a chwilę wcześniej świetna, znów niewykorzystana okazja - tym razem Mikuckiego

76' Po dośrodkowaniu kolejna szansa - Koszczuk strzela z woleja, ale piłka leci ponad poprzeczką

80' Kapitalna akcja Cybulskiego - podanie do Strzelińskiego i wybija piłkę na róg Osmański nabawiając się przy tej akcji urazu

81' Dośrodkowanie Cybulskiego i po chwili kolejny korner dla WARMII

82' Tym razem po dośrodkowaniu przejmują piłkę goście

83' Zmiana w MRĄGOWII - za Juśkiewicza wchodzi na boisko Bubrowski

85' Znowu mamy korner - niezliczona ich ilość wciąż nie daje nam upragnionej bramki

85' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę obrońcy gości

87' Po dośrodkowaniu Strzelińskiego z rzutu wolnego zamieszanie w polu karnym gości ale piłkę w końcu łapie Osmański

88' Strzał Kowalewskiego z rzutu wolnego broni Gieniusz

90' Jeszcze jednak okazja - dośrodkowanie Lekenty, ale nikt nie zdążył do piłki z naszych piłkarzy....

90' 5 minut doliczył sędzia Bilmin do regulaminowego czasu tego spotkania

90' + 3' Dobra akcja WARMII - Kozikowski zagrał do Strzelińskiego, ten ograł obrońcę ale strzelił prosto w Osmańskiego

90' + 5' Koniec meczu. Dawno nie widzieliśmy takiego spotkania w Grajewie... koncert niewykorzystanych okazji ze strony grajewian, dobra gra, ogromna przewaga i tylko bezbramkowy remis w meczu, który trzeba było wygrać :(

24.05.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - MRĄGOWIA Mrągowo  0:0

WARMIA: 1.Gieniusz -  21.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk, 5.Randzio - 9.Strzeliński, 10.Kozikowski, 6.Osypiuk,11.P.Górski (65' 4.Mikucki), 16.Sypytkowski (60' 7.Cybulski) - 8.Chyliński (75' 2.Tuzinowski)

REZERWA:12.Boufał - 4.Mikucki,2.Tuzinowski, 20.Matysiewicz, 7.Cybulski, 18.Olszyński

MRĄGOWIA: 1.Osmański (Kpt) - 6.Bartycha, 17.Miąsko, 3.Nurczyk (62' 14.Narel), 5.Buder - 18.Wiśniewski, 21.Niedźwiecki, 13.Nałysnyk, 11.Bladosz, 7.Juśkiewicz (83' 19.Bubrowski) - 2.Kowalewski

REZERWA: 12.Lubowiecki - 19.Bubrowski, 4.Narel, 14.Krysak

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)

Żółte kartki: Juśkiewicz (MRĄGOWIA)