Szkolenia WOT w Szymanach

aktualizacja: 2020-02-17 14:25:38     nr wiadomości: 41512     przeczytano: 5262     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 16 lutego 2019 r. na terenie Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego w Szymanach odbyło się szkolenie żołnierzy kompanii saperów 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze ćwiczyli pod okiem Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna i ratowników medycznych z Grajewa. 

Tematem zajęć było współdziałanie ze służbami ratowniczymi. Zagadnienia jakie pojawiły się na ćwiczeniach to m.in. obsługa sprzętu hydraulicznego będącego na wyposażeniu kompanii saperów, procedury działań ratunkowych przy użyciu w/w sprzętu oraz pierwsza pomoc dla poszkodowanych przy udziale pogotowia ratunkowego. Szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności niezbędnych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych bądź klęsk żywiołowych. Reagowanie w tego typu sytuacjach jest jednym z zadań Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dowódca kompanii saperów 1PBOT ppor. Tomasz Kapusta podkreśla, iż bardzo istotny jest fakt realizacji szkolenia poza obiektami wojskowymi- w tzw. stałym rejonie odpowiedzialności (SRO). 

Pomysłodawcą miejsca, w którym przeprowadzone zostało szkolenie był Damian Bagiński – pracownik Starostwa Powiatowego w Grajewie, który jest zarówno członkiem OSP w Szczuczynie, jak i „terytorialsem” w kampanii saperów 1PBOT.

Dzięki Staroście Grajewskiemu – Waldemarowi Remfeldowi uczestnicy szkolenia mieli zapewnione zabezpieczenie medyczne. 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.