• 10737 wyświetleń

Sukces WARMII w Działdowie

Znakomicie spisali się piłkarze WARMII Grajewo, którzy w kończącym sezon 2011 / 2012 meczu pokonali w Działdowie triumfatora rozgrywek START Działdowo 3:1. Gospodarze, którzy już przed niedzielnym meczem zapewnili sobie awans do II ligi nie potraktowali naszego zespołu ulgowo. Przez cały mecz wynik spotkania był sprawą otwartą a zespół STARTU udowodnił, że nieprzypadkowo osiągnął swój sukces prowadząc w tabeli rozgrywek III ligi od XIV do XXX kolejki. Grajewianie zagrali bardzo dobry mecz potwierdzając, że ubiegłotygodniowa porażka na własnym boisku z HURAGANEM Morąg była typowym wypadkiem przy pracy. Kluczem do sukcesu naszej drużyny była uważna gra w defensywie, świetnie dysponowany bramkarz i skuteczność pod bramką STARTU. Bohaterami w naszym zespole byli w Działdowie przede wszystkim bramkarz Krzysztof Gieniusz, którego kapitalna interwencja w 16 minucie była ozdobą niedzielnego meczu oraz kapitan zespołu Marcin Arciszewski, który asystował przy dwóch bramkach i skutecznie wykonał rzut karny ustalając wynik na 3:1. Cała drużyna zasłużyła na słowa najwyższego uznania. Wygrana z mistrzem III ligi i to na jego boisku ma swoją wymowę. Niedzielnym zwycięstwem WARMIA przełamała niemoc w dotychczasowych spotkaniach ze STARTEM. Było to pierwsze zwycięstwo grajewian w historii III-ligowych pojedynków obu zespołów.
Dzięki wygranej nasi piłkarze w końcowej tabeli sezonu 2011/2012 uplasowali się na wysokim IV miejscu osiągając tym samym najlepszy wynik w historii III-ligowych występów zespołu. Tabela sezonu 2011/2012  http://www.90minut.pl/liga/0/liga5755.html

Już wkrótce podsumowanie zakończonych rozgrywek, lecz już dziś należy bardzo wysoko ocenić występy naszych piłkarzy. Zawodnicy udają się na zasłużone wakacje a do treningów powrócą około 10 lipca.

17.06.2012r. Działdowo Stadion Miejski przy ul. Robotniczej

START Działdowo - WARMIA Grajewo 1:3 (0:1)

0:1 Krzysztof Krukowski 24', 0:2 Marcin Strzeliński 71', 1:2 Michał Ogrodowczyk 77', 1:3 Marcin Arciszewski 87' (rzut karny)

START: 89. Jędrzejewski (5' 12. Dąbrowski) -  20. Dąbkowski, 10. Leszczyński, 15. Wyźlic, 16. Chrzanowski - 9. Kostewicz (46' 11. Ogrodowczyk), 8. Łukaszewski (Kpt), 13. Zmora (81' 6. Browarek), 7. Tomczak - 14. Figurski, 17. Korzeniewski (65' 19. Falencki)

REZERWA: 12. Dąbrowski - 11. Ogrodowczyk, 4. Kłosowski, 19. Falencki, 6. Browarek, 5. Orzechowski, 2. Sobotkowski

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko - 9. Strzeliński (89' 16.Sypytkowski), 17. Arciszewski (Kpt), 15. Kosiński, 11. Górski (84' 6.Chyliński) - 8. Krukowski (90' 20.M.Tuzinowski), 19. Wierzbicki (90' 13.Baczewski)

REZERWA: 12. Jegliński - 21. Koszczuk, 2. Grochowski, 20. M.Tuzinowski, 6. Chyliński, 13. Baczewski, 16. Sypytkowski

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn)

Widzów: 100

Żółte kartki: Kosiński, Kowalko (WARMIA), Chrzanowski, Figurski, Dąbrowski (START)

1' Rozpoczynają grajewianie

3' Składna akcja WARMII - piłka trafia na lewą stronę do Strzelińskiego, lecz dośrodkowanie naszego zawodnika pada łupem bramkarza STARTU

5' Kosiński w sytuacji sam na sam z bramkarzem, który dalekim wyjściem wybija piłkę - ostre starcie zawodników, którzy padają na murawę. Po interwencji opiekunów medycznych nasz zawodnik zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką a w zespole gospodarzy dojdzie do zmiany bramkarza.

10' Niebezpiecznie pod naszą bramką, ale świetnie interweniuje Gieniusz

11' Z rzutu wolnego strzela Dąbkowski, ale pewnie broni nasz bramkarz

12' Ostre wejście Łukasza Domurata, rzut wolny z prawej strony boiska ale niecelny strzał głowa zawodnika STARTU

15' Znów groźnie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska po błędzie naszych obrońców - Figurski głową strzela tuż obok słupka bramki WARMII

16' Tym razem to już był prawie gol dla STARTU - świetna "główka" Figurskiego w samo okienko naszej bramki - cudowną interwencją popisał się Gieniusz, który wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera Chrzanowski uderzył piłkę głową a ta trafiła w poprzeczkę naszej bramki i opuściła boisko

24' GOOOL!  Po dośrodkowaniu Arciszewskiego na krótki róg Krukowski wślizgiem wbija piłkę do bramki STARTU! Prowadzimy w Działdowie 1:0!

25' Żółta kartka dla Kowalki za krytykę orzeczeń arbitra

32' Nieudany strzał głową Figurskiego - obok naszej bramki.

33' - 43' Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Optyczna przewaga gospodarzy, ale nasza defensywa skutecznie powstrzymuje ataki STARTU

43' Po zagraniu Figurskiego Tomczak z 16 metrów mocno strzela ale ponad poprzeczką bramki Gieniusza

45' Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45'+2' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, piłka trafia do Naliwajki, ale jego strzał blokuje obrońca

45'+2' Sędzia kończy pierwszą część meczu, po której WARMIA prowadzi w Działdowie 1:0!

46' Drugą połowę meczu rozpoczynają gospodarze

46' W zespole STARTU nastąpiła zmiana - za Kostewicza na boisko wszedł Ogrodowczyk

48' Dobra akcja WARMII - przed polem karnym gospodarzy piłkę otrzymał Wierzbicki, który uruchomił podaniem Krukowskiego, ale nasz napastnik został czysto powstrzymany przez obrońcę STARTU

52' Groźne dośrodkowanie Tomczaka, ale w naszym polu karnym wyjaśnia sytuację Kowalko

58' Świetny rajd Krukowskiego, który wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem został sfaulowany przez Chrzanowskiego. Kontrowersyjna decyzja arbitra, który zawodnikowi STARTU pokazał tylko żółtą kartkę

59' Ładne uderzenie z rzutu wolnego Marcina Strzelińskiego, ale piłkę zmierzającą pod poprzeczkę bramki Dąbrowski wybija na róg

59' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny strzał Naliwajki

60' Znów rzut rożny dla WARMII wywalczony przez Krukowskiego

61' Dośrodkowanie Strzelińskiego, piłkę otrzymał Naliwajko, który zagrał do Arciszewskiego a ten próbował przelobować bramkarza STARTU, który nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę

62' Groźny strzał Ogrodowczyka z 25 metrów, piłka odbiła się od Figurskiego i minęła bramkę Gieniusza

65' Zmiana w STARCIE - za Korzeniewskiego wchodzi Falencki

66' Bardzo groźnie pod naszą bramką - dośrodkowanie z prawej strony Ogrodowczyka trafia do Łukaszewskiego, który z pola karnego strzela na naszą bramkę, ale znów kapitalnie broni Gieniusz

70' Znów niebezpieczne podanie Tomczaka na nasze pole karne, ale zawodnicy STARTU nie doszli do piłki

71' GOOOOL! Znakomite zagranie Arciszewskiego na lewą stronę do Strzelińskiego, który odważnie wbiega w pole karne gospodarzy i pewnie strzela w długi róg! Prowadzimy 2:0!

72' Żółta kartka dla Figurskiego za brzydki faul na Domuracie

77' GOOOOL! Podanie na nasze pole karne - fatalny błąd Domurata, który nie wybija piłki a Ogrodowczyk strzałem w długi róg pokonuje Gieniusza

80' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, piłka odbita od obrońców trafia do Górskiego, ale strzał z 16 metrów naszego zawodnika trafia w Chrzanowskiego i opuszcza pole karne

82' Zmiana w STARCIE - za Zmorę wchodzi na boisko Browarek

84' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Chyliński

87' Po strzale Kosińskiego Bartek Wierzbicki sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gospodarzy. Żółta kartka dla Dąbrowskiego

87' GOOOL! Marcin Arciszewski pewnym strzałem zdobywa trzeciego gola dla WARMII!

89' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wchodzi Sypytkowski

90' Kolejna zmiana w naszym zespole - za Krukowskiego wchodzi Mateusz Tuzinowski

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Rzut rożny dla STARTU, ale szybko piłkę przejęli nasi zawodnicy

90' +3' Za Wierzbickiego wchodzi Baczewski

90' + 3' Koniec meczu! W ostatnim spotkaniu sezonu 2011/2012 WARMIA pokonała pierwszy zespół w tabeli końcowej START Działdowo 3:1!