Spotkanie rodzin zastępczych

aktualizacja: 2020-01-17 11:37:50     nr wiadomości: 41269     przeczytano: 6644     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 7 stycznia 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie odbyło się uroczyste III Świąteczne Spotkanie Rodzin Zastępczych zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie.

W spotkaniu wzięły udział rodziny zastępcze spokrewnione, niezawodowe i zawodowe wraz z dziećmi z terenu Powiatu Grajewskiego oraz zaproszeni goście: Starosta Powiatu Grajewskiego - Waldemar Remfeld, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grajewie - Jarosław Kozikowski, Kancelaria Notarialna Renald Arasimowicz w Grajewie - Alicja Arasimowicz.

Starosta Waldemar Remfeld i kierownik PCPR Anna Maria Świderska przywitali przybyłych gości, złożyli życzenia noworoczne oraz podziękowali za codzienną bezinteresowną opiekę rodzin zastępczych, która wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami. 

W części artystycznej pastorałki wykonali: Radosław Naumowicz (pracownik DPS) wraz z Krzysztofem Ołdak oraz podopieczna rodziny zastępczej.   

Następnie rodzinom zostały wręczone drobne upominki oraz paczki wszystkim dzieciom. Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów tj.:

- Intermarche w Grajewie,
- Torpol Sp. z o.o. w Grajewie,
- Pfleiderer w Grajewie 
- Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie,
- Kancelaria Notarialna Renald Arasimowicz w Grajewie,
- NZOZ Medicus w Grajewie,
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie.

Przybyli goście i opiekunowie zastępczy otrzymali drobne pamiątki wykonane przez WTZ w Grajewie. Paczki dla dzieci zawierały m.in.: słodycze, zabawki, gry planszowe i edukacyjne, puzzle, bony podarunkowe.

Na koniec spotkania wszyscy mieli okazję do rozmowy w czasie słodkiego poczęstunku. Świąteczne spotkanie było okazją do wzajemnej integracji opiekunów zastępczych i dzieci, towarzyszyła mu radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie w imieniu  dzieci i rodzin zastępczych BARDZO DZIĘKUJE za zaangażowanie i pomoc wszystkim osobom i firmom, które włączyły się i umożliwiły zrealizowanie wyżej wymienionej inicjatywy. Spotkanie sprawiło wiele radości przede wszystkim dzieciom. Na Ich twarzach gościły uśmiechy, które są największym i najszczerszym podziękowaniem!

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.