• 7610 wyświetleń

Remis Warmii z Granicą 2:2

Nie udało się piłkarzom WARMII wygrać na własnym boisku z kętrzyńską GRANICĄ.

Pomimo sprzyjających dla naszego zespołu okoliczności grajewianie zremisowali w minioną sobotę 2:2 z rywalem, który na pewno był w zasięgu naszych piłkarzy. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia WARMII – pierwsza akcja naszego zespołu w 2 minucie przyniosła rzut karny po faulu obrońcy gości na próbującym oddać strzał z pola karnego Pawle Sypytkowskim. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił kapitan zespołu Marcin Arciszewski. Wydawało się, że WARMIA pójdzie za ciosem a kolejne bramki dla naszego zespołu są tylko kwestią czasu. Przewaga gospodarzy była spora, ale niestety znów dala znać o sobie fatalna skuteczność. Kilka niewykorzystanych sytuacji zemściło się srodze w 44 minucie, gdy gola „do szatni” zdobył dla GRANICY Damian Mazurowski wykorzystując duży błąd naszej defensywy.

Drugą połowę WARMIA – podobnie jak i pierwszą - zaczęła znakomicie – w 49 minucie znakomitą akcją popisał się Kamil Randzio, który wyłożył piłkę Strzelińskiemu a ten trafił do bramki na 2:1 dla naszego zespołu. Warto dodać, że to trzeci mecz z rzędu w którym bramkę zdobywa Strzeliński a asystuje mu Kamil Randzio. Kiedy w 58 minucie sędzia za drugą żółta kartkę usunął z boiska Szerszenia mało kto sądził, że w tym meczu może paść inny wynik niż zwycięstwo WARMII. Tymczasem po raz kolejny nasz zespół pokazał, że fatalnie idzie mu gra przeciwko osłabionemu przeciwnikowi. Goście grając w 10-tkę wzięli się ostro do roboty i w 69 minucie wyrównali ponownie po golu Mazurowskiego. Tymczasem WARMIA biła głową w mur. Mnożyły się niewykorzystane sytuacje. W 73 minucie po brutalnym faulu na Dzierzgowskim z boiska został usunięty Piątkowski. Po raz trzeci w tym sezonie goście kończyli mecz w Grajewie w 9-tkę. Znowu nasi piłkarze grali lepiej, gdy przeciwnik występował w pełnym składzie. Tak było w meczach z TUREM i WISSĄ, które rywale kończyli w 9-tkę. Tak było też w ubiegłą sobotę z GRANICĄ. Ambitni goście zażarcie walczyli o utrzymanie korzystnego wyniku a grajewianie choć atakowali nie potrafili znaleźć recepty na skomasowaną obronę GRANICY. Wydaje się, że nasz młody zespół grając w liczebnej przewadze kompletnie się deprymuje czując zbyt wielką presję na zasadzie „przecież MUSIMY wygrać! Ich jest mniej!”. Tymczasem gra w osłabieniu wyzwala w rywalach determinację na którą nasi nie znajdują sposobu. Chyba przyjdzie nam przed meczami prosić sędziów o … niepokazywanie rywalom czerwonych kartek.

Stara piłkarska prawda mówi, że jeśli nie można meczu wygrać, to trzeba go przynajmniej zremisować. Na pewno jednak WARMIA w tym meczu bardziej straciła dwa punkty niż zyskała jeden.

Kolejny mecz ligowy nasi piłkarze rozegrają w najbliższą sobotę 2 listopada o godzinie 13:00 w Mrągowie z MRĄGOWIĄ.

Oto zapis najważniejszych wydarzeń w meczu WARMIA – GRANICA:

1' Rozpoczynają grajewianie

2' Pierwsza akcja WARMII - Dzierzgowski zagrał do Sypytkowskiego, który podczas próby strzału jest faulowany w polu karnym

3' GOL! Jedenastkę podyktowaną przez arbitra pewnym strzałem na bramkę zamienia Marcin Arciszewski - kapitan naszego zespołu

14' Za faul ukarany żółtą kartką jest Marek Traut

15' Po rzucie wolnym Sypytkowskiego kapitalna okazja WARMII, próbował strzelać Arciszewski, ale w ostatniej chwili piłkę wybił obrońca GRANICY

15' Dośrodkowanie z rzutu rożnego - piłkę wybijają obrońcy gości

16' Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga WARMII, która oprócz sytuacji po której podyktowany został rzut karny stworzyła sobie jeszcze dwie dobre okazje

19' Z rzutu wolnego strzela Szerszeń - wysoko ponad poprzeczką

23' Dzierzgowski świetnie wszedł w pole karne, ale jego podanie przeciął obrońca gości

24' Pierwsza groźna akcja gości - Wierzbowski strzelał z pola karnego, niepewnie interweniował Gieniusz ale po chwili naprawił swój błąd

26' Znów strzelał Wierzbowski, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką

32' Ładna akcja WARMII - Dzierzgowski podał do Chylińskiego a ten naciskany przez obrońcę oddał strzał, ale nie miał problemów z obroną Korowaj

33' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szerszeń atakuje piłkę trafiając butem w twarz naszego bramkarza

36' Strzał po ładnej akcji Wierzbowskiego Arciszewski wybija na rzut rożny

36' Rzut rożny dla GRANICY - po dośrodkowaniu zamieszanie przed naszą bramką, które stworzyli... nasi obrońcy

38' Mazurowski strzelił z rzutu wolnego, ale ładnie broni Gieniusz

38' Za Mateusza Łukomskiego na boisko wszedł Szymon Szmelc

40' Kapitalną sytuację marnuje Strzeliński! Dzierzgowski przedryblował dwóch obrońców z lewej strony pola karnego i dograł do Strzelińskiego a ten uderzył piłkę, ale minęła ona słupek bramki

42' Strzał Szmelca broni Gieniusz. Na zbyt wiele pozwala dziś gościom nasza obrona

44' GOL! Fatalny błąd naszej defensywy - na polu karnym znalazł się Mazurowski, który mimo asysty dwóch obrońców nie potrafiących wybić prostej piłki wręcz wsunął ją do siatki!

45' Teraz Dzierzgowski marnuje znakomitą okazję! Nasz napastnik próbował przelobować Korowaja, ale bramkarz gości popisał się świetnym refleksem i obronił strzał

45' Sędzia Bilmin zakończył pierwszą połowę. Remis 1:1 i sporo niewykorzystanych sytuacji naszego zespołu.

46' Drugą połowę rozpoczyna GRANICA

47' Za faul ukarany żółtą kartką Paweł Sypytkowski

49' GOL! Błąd obrony gości - piłkę przejął Kamil Randzio i zagrał do Strzelińskiego, który trafia do pustej bramki i prowadzimy 2:1!

53' Ładna akcja Chylińskiego, który popisał się dużą szybkością i podał do środka, po czym obrońca gości wybił piłkę

55' Rzut wolny dla WARMII na wysokości pola karnego z prawej strony boiska

55' Tracimy piłkę po dośrodkowaniu

58' Za faul na Dzierzgowskim ukarany został Szerszeń. To jego druga kartka w tym meczu i zawodnik GRANICY musi opuścić plac gry

66' Za Pawła Sypytkowskiego wchodzi na boisko Mateusz Cybulski

69' GOL! Duży błąd naszej obrony - prostopadłe podanie do Mazurowskiego, nie zdążył Marcin Arciszewski i zawodnik GRANICY strzałem z lewej strony pola karnego pokonuje Gieniusza

71' Po faulu na Kamilu Randzio rzut wolny dla WARMII

71' Z rzutu wolnego ładnie strzela Kozikowski, ale piłka minimalnie mija poprzeczkę bramki Korowaja

73' Za brutalny faul na Dzierzgowskim czerwoną kartką otrzymuje Kamil Piątkowski

75' Za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany Szmelc

79' Za Lekentę wchodzi na boisko Gutowski

80' Rzut rożny dla WARMII

80' Po dośrodkowaniu strzał głową Kozikowskiego - piłka mija bramkę

82' Marcin Mikucki wchodzi na boisko za Kamila Randzio

85' Kapitalna okazja WARMII - Strzeliński zagrał do Gutowskiego, który pięknie strzela w... poprzeczkę bramki Korowaja. Piłka odbija się od tyłu głowy bramkarza gości i wychodzi na rzut rożny!

85' Po rzucie rożnym wybijają piłkę goście

86' Ukarany kartką Wierzbowski za faul na Chylińskim

86' Z rzutu wolnego strzela Kozikowski - nad bramką Korowaja

87' Schodzi z boiska Wierzbowski a zmienia go Jakubczak

89' Dobra okazja - po dośrodkowaniu Strzelińskiego zgrywa piłkę do Gutowskiego Dzierzgowski a strzał naszego napastnika pewnie broni Korowaj

90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' Za Mazurowskiego wchodzi na boisko Mankowski

90 + 3' Jeszcze strzał Dzierzgowskiego - znów broni Korowaj

90 + 3' Koniec meczu. Znów koncert niewykorzystanych sytuacji i tylko remis w meczu "o 6 punktów". :(

26.10.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - GRANICA Kętrzyn 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Marcin Arciszewski 3' (rzut karny), 1:1 Damian Mazurowski 44', 2:1 Marcin Strzeliński 49', 2:2 Damian Mazurowski 69'

WARMIA: 1.Gieniusz - 3.Lekenta (79' 8.Gutowski), 17.Arciszewski (Kpt), 6.Osypiuk, 15.Koszczuk, 5.Randzio (82' 4.Mikucki), 10.Kozikowski, 11.Chyliński, 16.Sypytkowski (66' 19.Cybulski), 9.Strzeliński - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 4.Mikucki, 20.K.Górski, 19.Cybulski, 8.Gutowski, 3.Baczewski, 2.Olszyński

GRANICA: 1.Korowaj - 2.Gan, 6.K.Rałowiec, 15.Szerszeń, 8.Łukomski (38' 10.Szmelc), 16.Rotenberg, 4.Piątkowski (Kpt), 17.Wierzbowski (87' 20.Jakubczyk), 9.Traut, 7.M.Rałowiec, 14.Mazurowski (90' 3.Mankowski)

REZERWA: 4.Mankowski, 13.Bijata, 10.Szmelc, 20.Jakubczak

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)
Żółte kartki: Sypytkowski (WARMIA) - Traut, Szerszeń (dwie), Wierzbowski, Szmelc (GRANICA)
Czerwone kartki: Szerszeń (w konsekwencji drugiej żółtej) 59', Piątkowski 73' (za faul)