Projekt skierowany do uczniów

aktualizacja: 2020-06-05 14:46:38     nr wiadomości: 42551     przeczytano: 3092     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 4 czerwca 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego Starosta Grajewski Waldemar Remfeld podpisał umowę na projekt skierowany do uczniów Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.

Celem projektu jest dostosowanie sposobów kształcenia do potrzeb na rynku pracy. W spotkaniu uczestniczyła również pani Wanda Mieczkowska - radna wojewódzka.

Beneficjenci - Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr, Fundacja Science Point i Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży - otrzymają łącznie ponad 5,5 mln zł dotacji.  Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020.  

Fundacja Science Point w partnerstwie z Instytutem Rozwoju Gospodarczego i Powiatem Grajewskim dotację wykorzysta na projekt skierowany do 55 uczniów klas o kierunkach: technik pojazdów samochodowych oraz technik logistyk oraz do 13 nauczycieli tych kierunków w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie. Będą oni realizowali program rozwojowy, obejmujący m.in.: kursy zawodowe i staże, pomoc stypendialną. W ramach projektu zostaną również doposażone pracownie zawodowe. Projekt wart jest 1,8 mln zł, a dotacja wyniesie 1,7 mln zł.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.