• 9132 wyświetleń

Porażka Warmii z Ostrovią

Porażką 1:2 zakończył się sobotni mecz kontrolny piłkarzy WARMII Grajewo z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka. Spotkanie z drużyną zajmującą po rundzie jesiennej IV miejsce w tabeli silnej mazowieckiej IV ligi nasi zawodnicy rozegrali na sztucznej nawierzchni w Łomży. Płyta boiska, choć odśnieżona była śliska i twarda – ujemna temperatura zamroziła drenaż i z tego powodu piłkarze obu zespołów od początku musieli bardzo uważać, by nie nabawić się przykrej kontuzji.
W zespole WARMII w podstawowym składzie wybiegł na boisko Tomasz Polkowski – napastnik, który jesienią grał w zespole lidera podlaskiej IV ligi GRYFIE Gródek. Piłkarz ten od środy jest testowany przez nasz Klub. Niestety, już po 10 minutach gry Polkowski odniósł uraz mięśnia i musiał opuścić boisko.
W pierwszej części meczu nasi piłkarze nie wykorzystali świetnych okazji do zdobycia bramek. W 15 minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Kozikowskiego strzelał na bramkę Domurat, ale piłkę wybił stojący na linii bramkowej obrońca OSTROVII. Sześć minut później błąd popełniła obrona naszych rywali – jeden z defensorów podawał piłkę głową do własnego bramkarza, lecz nie zorientował się, że Orłowski jest tuż za nim i w rezultacie piłka zmierzała do pustej bramki. W ostatniej chwili udało się ją wybić innemu obrońcy, który uprzedził nadbiegającego Kosińskiego i WARMIA nie zdobyła prowadzenia w meczu. Nie wykorzystane sytuacje najczęściej się mszczą i tak było w tym meczu. W 28 minucie dokładne podanie z prawej strony boiska na gola dla OSTROVII zamienił Arkadiusz Ciach – utalentowany napastnik, który w tym roku był testowany przez LECHA Poznań. Nasi piłkarze nie zamierzali odpuszczać i w 37 minucie bardzo blisko zdobycia wyrównującej bramki był Kamil Randzio, który po indywidualnej akcji strzelił w słupek bramki Orłowskiego.

W drugiej połowie WARMIA miała kilka kolejnych sytuacji do zdobycia bramek, ale na wyrównującego gola musieliśmy poczekać aż do 81 minuty, kiedy to po faulu na Lewoszu rzut wolny wykonał Rafał Kozikowski. Jego strzał. który mógłby być ozdobą europejskich stadionów trafił idealnie w “okienko” bramki OSTROVII. Niestety, nie udało się utrzymać remisu i w 87 minucie po błędzie naszego bramkarza ponownie Arkadiusz Ciach zdobył zwycięskiego gola dla naszych rywali.
Podsumowując ten mecz trudno oprzeć się wrażeniu, że naszym piłkarzom ciężko idzie przystosowanie do systemu gry 1-4-3-2-1, który wprowadza trener Speichler. Nieco lepiej wyglądała nasza gra w końcówce meczu, gdy graliśmy już dwoma napastnikami. Sparingi są jednak po to, by ćwiczyć różne warianty i (zwłaszcza w przypadku naszego zespołu) ogrywać młodych zawodników. Przeciw OSTROVII z dobrej strony pokazał się bramkarz Kamil Boufał a także 18-letni Paweł Sypytkowski. Cieszy coraz lepsza gra Tomka Lewosza, który wraca do zespołu po ciężkiej kontuzji i długiej rehabilitacji.
W sobotnim meczu w naszym zespole brakowało Krzysztofa Jamińskiego i Damiana Gutowskiego (sprawy rodzinne) oraz Wojciecha Koszczuka (przeziębienie). Złą wiadomością jest wyjazd Pawła Górskiego do Anglii. Tego zawodnika niestety nie zobaczymy wiosną w barwach naszego zespołu.
Kolejny mecz kontrolny WARMIA rozegra za tydzień w sobotę 2 marca w Łomży a przeciwnikiem naszego zespołu będzie ZNICZ Biała Piska.

23.02.2013 Łomża, boisko MOSiR
WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 1:2 (0:1)
0:1 Arkadiusz Ciach 28’, 1:1 Rafał Kozikowski 81’ (rzut wolny), 1:2 1:2 Arkadiusz Ciach 87’
WARMIA: Boufał (46’ Gieniusz) – Randzio, Domurat (60’ Grochowski), Kowalko (60’ M.Tuzinowski), Sypytkowski (46’ Mikucki) – Chyliński (60’ T.Lewosz), Arciszewski, Kosiński, Speichler (60’ Golubiewski), Kozikowski – Polkowski (10’ Baczewski, 75’ Szumowski)
OSTROVIA: Orłowski – Malanowski, Zaremba, Korzeb, Małkiński – D. Wilczewski, Różański, Wiśniewski, Góral – Zacheja, Ciach
Po przerwie grali także: Grabowski – Wojdak, Bednarczyk, Lipski, Hassan Ochidi, Murawski
Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)