• 24 komentarzy
  • 10352 wyświetleń

Olsztyn -Warmia 2:2

Warmia Grajewo zremisowała na wyjeździe z OKS Olsztyn 2:2 w spotkaniu rozgrywanym w ramach 26. kolejki III ligi.

Pierwsza cześć spotkania była wyrównana, lecz nie przyniosła bramek. Na początku przeważali gospodarze, którzy jednak nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie stojącego w bramce Warmii Masłowskiego. Po przeczekaniu ataków olsztynian do głosu doszli przyjezdni. Szczególnie groźny w szeregach Warmii był Wierzbicki, który kilkakrotnie próbował zdobyć prowadzenie. Jednak poprawnie broniący Sobiech nie dał się pokonać i do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0.

Druga połowa przyniosła więcej emocji. W 53 minucie grajewianie niespodziewanie objęli prowadzenie. Grzegorz Juzwa posłał piłkę do siatki gospodarzy i Warmia prowadziła w tym spotkaniu 0:1. Goście nie spoczęli na laurach i zamiast bronić wyniku zaatakowali z jeszcze większym impetem, lecz Świerzbiński będąc w doskonałej sytuacji strzeleckiej nie potrafił pokonać bramkarza OKS-u. Niewykorzystana sytuacja zemściła się i to dwukrotnie. W 70 minucie gospodarze wyrówali za sprawą Łukasika, który strzałem z rzutu wolnego nie dał szans Masłowskiemu. 10 minut później OKS Olsztyn cieszył się z prowadzenia a ponownie bramkę zdobył Łukasik. Piłkarze Warmii nie załamali się takim obrotem sprawy i ambitnie walczyli o choćby remis. W 88 minucie Guzowski po dobrym podaniu od partnera z drużyny strzałem głową umieścił piłkę w siatce i dał przyjezdnym bramkę na wagę 1 punktu.

OKS 1945 Olsztyn - Warmia Grajewo 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 - Juzwa [53], 1:1, 2:1 - Łukasik [70], [80], 2:2 - Guzowski [88]