• 6382 wyświetleń

Mońki – WARMIA Grajewo 0:3

We wtorek i środę do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego przystąpili trzecioligowcy.

Tradycją pucharowej rywalizacji są niespodzianki. Tym razem spore sensacje zanotowano w Sokółce gdzie SOKÓŁ 1946 Sokółka pokonał III-ligowy KS Wasilków 2:1 a zwłaszcza w Kolnie gdzie ORZEŁ ograł WISSĘ Szczuczyn 2:0. Z pucharowymi rozgrywkami pożegnały się także rezerwy białostockiej JAGIELLONII, które w Bielsku Podlaskim po dogrywce uległy TUROWI 1:2. Tym samym z podlaskich III-ligowych zespołów w Pucharze Polski zostały tylko ŁKS 1926 Łomża, który pokonał w Szepietowie SPARTĘ 1951 2:0 oraz nasza WARMIA, która w środę zmierzyła się w Mońkach z PROMIENIEM wygrywając 3:0.

Do meczu z występującym obecnie w V lidze PROMIENIEM grajewianie przystąpili bez kilku podstawowych zawodników. W pierwszej jedenastce oprócz kontuzjowanych Kamila Randzio i Damiana Zubowskiego zabrakło także Krzysztofa Gieniusza, Marcina Arciszewskiego, Maksyma Mirvy i Marcina Strzelińskiego, który na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie. Gospodarze zagrali z olbrzymim animuszem i w pierwszym kwadransie gry stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką, której tym razem strzegł 17-letni Łukasz Sobolewski. W miarę upływu czasu grajewianie zdobywali przewagę, którą potwierdzili zdobyciem gola w 28 minucie. Akcję zainicjował Mikucki, który podał do Chylińskiego a ten po rajdzie lewą stroną zagrał wzdłuż linii bramkowej do Dzierzgowskiego, któremu wystarczyło dostawić nogę do piłki by wpadła ona do bramki PROMIENIA. W drugiej połowie coraz większa przewaga WARMII udokumentowana została dwoma kolejnymi golami, które zdobyli najpierw Łukasz Domurat strzelając pod poprzeczkę w 55 minucie po akcji Sypytkowskiego z Dzierzgowskim a następnie Dzierzgowski, który dobił strzał Chylińskiego. PROMIEŃ ambitnie walczył, ale nasz zespół dominował na boisku i nie pozwolił gospodarzom nawet na zdobycie honorowego gola.

W kolejnej rundzie rozgrywek pucharowych, która odbędzie się wiosną przyszłego roku oprócz WARMII oraz wspomnianych ŁKS 1926 Łomża, ORŁA Kolno, SOKOŁA 1946 Sokółka i TURA Bielsk Podlaski wystąpią również: DĄB Dąbrowa Białostocka, PUSZCZA Hajnówka i KS Michałowo.

28.10.2015 Mońki, Stadion Miejski, 1/16 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

PROMIEŃ Mońki – WARMIA Grajewo 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 28’, 0:2 Łukasz Domurat 55’, 0:3 Tomasz Dzierzgowski 65’

PROMIEŃ: 1.Andraka – 20.Wiński, 19.Stachelek, 10.Maciorowski, 5.D.Purta – 17.Tekień (55’ 18.Pawełko), 3.Grygo, 8.Woronowicz, 6.Misiewicz (85’ 4.Grabowski), 7.Kulikowski – 11.Kiszło (70’ 2.M.Purta)

REZERWA: 12.Szypcio – 2.M.Purta, 18.Pawełko, 4.Grabowski

WARMIA: 52.Sobolewski – 15.Lekenta (46’ 2.Olszyński), 3.Domurat, 13.Zarzecki, 4.Mikucki – 10.Chyliński, 20.Matysiewicz, 6.Tuzinowski (63’18.Makowski), 19.Cybulski (72’ 9.Strzeliński), 16.Sypytkowski – 7.Dzierzgowski

REZERWA: 1.Gieniusz – 2.Olszyński, 18.Makowski, 9.Strzeliński

Żółte kartki: Maciorowski (PROMIEŃ), Chyliński (WARMIA)

Sędzia: Jarosław Rogoza (Podlaski ZPN)

Widzów: 15 + 7 z Grajewa