• 4 komentarzy
  • 6448 wyświetleń

MKS Korsze - Warmia 1:2

Niezwykle cenne trzy punkty wywalczyli piłkarze WARMII Grajewo w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym w Korszach. Grajewianie pokonali gospodarzy 2:1. Do spotkania WARMIA przystąpiła bez trzech podstawowych zawodników. Zabrakło Pawła Górskiego, Tomasza Dzierzgowskiego i Wojciecha Koszczuka, którzy są kontuzjowani. Gospodarze, którzy traktowali ten mecz jako spotkanie o „6 punktów” od początku meczu mocno zaatakowali. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie MKS stworzył sobie kilka doskonałych sytuacji do zdobycia gola. Nasi piłkarze przez pierwsze pół godziny meczu rzadko zbliżali się w okolice pola karnego rywali i razili niedokładnymi zagraniami i prostymi stratami piłki. Jak to jednak często bywa w futbolu niewykorzystane sytuacje się zemściły i w 28 minucie praktycznie pierwsza akcja WARMII przyniosła rzut karny po faulu bramkarza MKS na szarżującym Zubowskim. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym Sypytkowskiego Piotr Chyliński precyzyjną „główką” podwyższył na 2:0 dla WARMII. W drugiej połowie gospodarze desperacko atakowali, ale kilka kontrataków WARMII powinno było zakończyć się kolejnymi golami. Niestety, celowniki naszych zawodników były bardzo zawodne… Podobnie jak w pierwszej połowie na gospodarzach tak i na WARMII zemściło się niewykorzystanie znakomitych sytuacji. W 68 minucie Trafarski sprytnie wykorzystał błąd naszej defensywy i bramkarza. Ostatnie 20 minut meczu to twardy i emocjonujący bój o cenne dla obu zespołów punkty. Zwycięsko wyszli z niego nasi piłkarze. Tym samym rundę jesienną WARMIA kończy na 12 miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów i sześcioma punktami przewagi nad strefa spadkową.

W związku ze sprzyjającą sytuacją pogodową w tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. W sobotę 15 listopada o godzinie 13:00 WARMIA zmierzy się w Morągu z HURAGANEM. Ostatni mecz nasi piłkarze zagrają w sobotę 22 listopada o 13:00 w Grajewie z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie.

Zapis relacji z meczu w Korszach:

1' Rozpoczyna WARMIA

4' Groźna akcja Trafarskiego, ale spokojna interwencja naszej obrony i wznawia grę Gieniusz

7' Bardzo dobra sytuacja gospodarzy zakończona strzałem Kozłowskiego, który świetnie wybija ponad bramkę Gieniusz

7' Pierwszy rzut rożny dla MKS - po dośrodkowaniu bardzo nieudany strzał ponad naszą bramką

8' Od pierwszej minuty gospodarze atakują naszą bramkę, ale póki co mądrze i skutecznie powstrzymujemy te ataki

11' Znów było niebezpiecznie - po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Trafarski skoczył wyżej niż Lekenta ale jego strzał głową ominął naszą bramkę

16' Próbujemy wyprowadzać akcje, ale za każdym razem psujemy podania i gospodarze przejmują piłkę

18' Trudno zliczyć proste straty piłki naszych zawodników.  W pierwszym kwadransie gry było ich mnóstwo

20' Indywidualna akcja Rokseli i bardzo groźny strzał w długi róg naszej bramki - na szczęście dla nas piłka mija słupek

21' Znów bardzo groźnie w naszym polu karnym - ostre dośrodkowanie (strzał?) Kozłowskiego i na nasze szczęście żaden z zawodników MKS nie zdążył do piłki

22' Rzut rożny dla WARMII - bardzo nieudane dośrodkowanie i piłka poza bramką Zięby

24' Póki co jest to bardzo zły mecz w naszym wykonaniu :( Nie stworzyliśmy ŻADNEJ akcji podbramkowej i na dobrą sprawę nie było nas w polu karnym MKS. Bramkarz gospodarzy spokojnie może udać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie po zasiłek dla bezrobotnych

26' Zubowski urwał się obrońcom po podaniu Matysiewicza i został sfaulowany w polu karnym przez Ziębę! Rzut karny dla WARMII!

26' Żółta kartka dla Zięby

28' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Damian Zubowski. Pewna egzekucja rzutu karnego i prowadzimy w Korszach 1:0! :)

34' Teraz mieliśmy wielkie szczęście! Sawicki był sam przed bramką Gieniusza ale w 100% sytuacji strzelił ponad poprzeczką!

35' Zespół z Korsz dobrze wygląda w grze ofensywnej, ale obrona gospodarzy gubi się w prostych sytuacjach i wielka szkoda, że nie potrafimy z tego skorzystać poza jedną okazją po której mieliśmy rzut karny

41' Żółta kartka dla Cylińskiego za faul na naszym zawodniku

43' A w Korszach bez zmian - koncert wyzwisk na trybunach w stosunku do naszych zawodników

44' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 0:2 Piotr Chyliński! Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Sypytkowski w pole karne MKS - świetnie wyskoczył Piotr Chyliński i piłka po jego strzale głową odbiła się od słupka i wpadła do bramki! Prowadzimy 2:0 w Korszach!

45' + 2' Koniec pierwszej połowy przedłużonej przez sędziego o dwie minuty. W końcówce mnożyły się na boisku faule i gra stała się ostra.

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

47' Za faul żółtą kartką został ukarany Paweł Matysiewicz

51' W drugiej połowie gra na razie toczy się w środkowej strefie boiska

52' Dośrodkowanie Krajewskiego i bardzo niecelny strzał głową Trafarskiego

57' Żółta kartka dla Soleckiego za faul na Chylińskim

58' Zmiana u gospodarzy - za Cylińskiego wchodzi Miłek

60' Po rzucie wolnym dla WARMII Łukasz Domurat strzela w poprzeczkę bramki Zięby! Dobitka Matysiewicza trafia do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika

63' Rzut rożny dla MKS

63' Szybko odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu i po dobrym kontrataku mieliśmy świetną sytuację ale Domurat zagrał do Zubowskiego, który był na spalonym

65' Znów korner dla gospodarzy

66' Odzyskujemy piłkę i wyprowadzamy świetny kontratak - Chyliński zagrywa piłkę do Sypytkowskiego a ten wślizgiem uderzył piłkę tak, że minęła ona bramkarza i zmierzała do bramki, ale Ziębie udało się ją zatrzymać na linii bramkowej!

68' GOL dla MKS. 1:2 Piotr Trafarski. Dośrodkowanie Soleckiego z lewej strony boiska, błąd naszej obrony i Gieniusza po którym Trafarski stojąc tyłem do bramki zmienia kierunek lotu piłki i wpada ona do siatki WARMII :(

73' W świetnej sytuacji Chyliński strzela obok bramki Zięby!

75' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi Mikucki

79' Zmiana w WARMII - za Cybulskiego wchodzi Tuzinowski

81' Rzut rożny dla MKS - szybko odzyskujemy piłkę po rozegraniu stałego fragmentu gry

83' Świetnie zagrał Tuzinowski do Zubowskiego ale nasz napastnik strzelił ponad poprzeczką!

84' Znów stuprocentowa okazja WARMII - Mikucki ograł obrońcę MKS ale podał za plecy naszych zawodników, którzy byli przed pustą bramką!

88' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Gutowski

90' Aż 4 minuty doliczył sędzia Kujawa do regulaminowego czasu gry

90’ + 1’ Żółta kartka dla Soleckiego za faul

90' + 2' Rzut rożny dla MKS, ale nieudane dośrodkowanie zawodnika MKS i piłka opuszcza boisko

90' + 3' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi Makowski

90' + 4' KONIEC meczu! Po niezwykle ciężkim spotkaniu wygrywamy arcyważny mecz w Korszach!

11.11.2014 Korsze, Stadion Miejski

MKS Korsze - WARMIA Grajewo 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 28' (rzut karny), 0:2 Piotr Chyliński 44', 1:2 Piotr Trafarski 68'

MKS: 1.Zięba - 29.Krajewski, 3.Branicki, 11.Sawicki, 7.Solecki - 2.Cyliński (58' 23.Miłek), 10.Piwiszkis (Kpt), 22.Bociej (86’ 13.Juraniec), 77.Roksela - 8.Kozłowski, 24.Trafarski

REZERWA: 1.Milkiewicz - 32.Jędrzejewski, 23.Miłek, 5.Obidowski, 9.M.Gąsiorowski, 6.A.Gąsiorowski, 13.Juraniec

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 17.Jagłowski, 19.Cybulski (79' 16.Tuzinowski) - 13.Lekenta, 20.Matysiewicz, 10.Kozikowski, 7.Chyliński (75' 4.Mikucki), 9.Sypytkowski (90' 15.Makowski) - 11.Zubowski (89' 8.Gutowski)

REZERWA:25.Sobolewski -  15.Makowski, 16.Tuzinowski, 8.Gutowski,  4.Mikucki,

Sędzia: Grzegorz Kujawa (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Zięba, Cyliński, Solecki, Sawicki (MKS), Matysiewicz (WARMIA)