• 9 komentarzy
  • 7830 wyświetleń

J. Strzelczyk zajął II miejsce

Jakub Strzelczyk zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża, ubiegłoroczny absolwent Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, został srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Podczas rozgrywanych w Toruniu zawodów, w biegu na 600 metrów, złoto przegrał dosłownie o włos – dwie setne sekundy.

W szybkim biegu eliminacyjnym Kuba zajął drugie miejsce co dawało mu pewny awans do Finału A Mistrzostw, a wynik który uzyskał był piątym rezultatem wśród finalistów. Dzień później Jakub Strzelczyk na metę finałowego biegu na dystansie 600 metrów wbiegł razem z Szymonem Biolikiem (GTS Bojszowy). Szybszy okazał się jednak zawodnik ze Śląska – jego czas to 1:23.28. Z rezultatem 1:23.30 Kuba wywalczył srebro ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy.