Inkubator coraz bliżej

aktualizacja: 2021-02-17 20:46:46     nr wiadomości: 44878     przeczytano: 2210     Ilość komentarzy komentarze: 10

Inwestycja jakiej jeszcze nie było w naszym regionie powstanie w Szczuczynie. Przygotowanie miejsca na budowę Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości idą pełną parą. Obiekt w systemie „zaprojektuj i wybuduj" powstanie na terenie istniejącego budynku Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. Zostanie stworzona nowoczesna baza lokalowa, w której młodzi przedsiębiorcy będą mogli zrealizować swój pomysł na biznes.

- Nasz projekt zagospodarowania obejmuje powstanie budynku usługowo – biurowego i hali produkcyjnej. W budynku pierwszym będzie powierzchnia do prowadzenia działalności usługowej i biurowej. Planujemy, że znajdzie w nim miejsce 10 do 12 firm. Budynek drugi składa się z czterech modułów, a każdy z nich stanowi niezależną powierzchnię, w której można będzie prowadzić działalność o charakterze produkcyjnym. Powierzchnia modułów od 400 do 600 m2 – wyjaśnia Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Inkubator Przedsiębiorczości rozpocznie działanie w przyszłym roku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane kwotą 5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

Brawo, cały powiat, każda gmina z osobna powinna wiele od włodarzy Szczuczyna się nauczyć, to co zostało zrobione przez ostatnie 10 lat w Szczuczynie przyniesie w przyszłości owoc w postaci polepszenia się jakości życia w tej miejscowości. starczy już ludzi siedzących i narzekających na brak funduszy, - one są tylko trzeba się postarać żeby je zdobyć. Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach.
Napisał: obserwator dodano: 2021-02-22 00:32:26

Drogi obserwatorze - wiedz, że ten cały luksus ufundowany przez włodarzy Szczuczyna odbywa się kosztem jego mieszkańców. Póki co to mamy większe podatki, opłaty śmieciowe i wcale miejsc pracy nie przybyło. Jedyne co mamy dobre to P(i)(a)R.
Napisał: Wacek dodano: 2021-02-22 17:51:30

obserwator> otwórz szerzej oczy to oprócz plusów zobaczysz i minusy. Fakt, Szczuczyn w zawrotnym tempie, dzięki operatywności Burmistrza, rozwija się,staje się miastem bardziej przyjaznym i użytecznym dla mieszkańców ale inwestycje to nie wszystko. Zapomniano o bardzo przyziemnych zwykłych, codziennych problemach. Np.brak bezpośredniego połączenia autobusowego z B-stokiem. Kłopot mają uczniowie, studenci i chorzy udający się do specjalistów Miasto bez własnej piekarni...jeszcze kilka problemów, o których nie wspomnę. Rozejrzyj się to je zobaczysz.
Napisał: obserwator+ dodano: 2021-02-22 18:55:13

Ale pochlebca! poczekajmy końca.
Napisał: jolanta dodano: 2021-02-22 19:15:39

Jak narazie zaowocowało znacznym podwyższeniem podatków od nieruchomości
Napisał: Emi dodano: 2021-02-22 21:51:22

Obserwator masz zaćmę???
Napisał: krytyk dodano: 2021-02-23 13:18:41

To jajka mogę już podrzucić?
Napisał: kukułka dodano: 2021-02-24 14:47:43

Ciężko o to aby przy stałym rozwoju nie było żadnych minusów typu podnoszenie opłat za śmieci - co nie jest w 100% zależne od samej gminy, podatki od nieruchomości - ok, zgadzam się. problemy typu brak piekarni - otwórz ją... Rozumiem że są minusy tego wszystkiego i nie wszystko jest kolorowe. Chodziło mi raczej o porównanie Szczuczyna do innych Gmin typu Wąsosz, Radziłów - przedsiębiorstwa takie jak piekarnia upadły, ludzie nie mają żadnych perspektyw, ujemny przyrost naturalny, brak mieszkań komunalnych, młodzi ludzie wyjeżdżają i nie podejmuje się żadnych działań by to zatrzymać, brak możliwości rozwijania pasji dzieci ( sporo dzieciaków jeździ na treningi do wissy, na karate itp w Szczuczynie) brak lokalów gastronomicznych, coraz mniejsza liczba sklepów spożywczych a sklepów innego typu praktycznie nie ma itd... a opłaty za śmieci wzrastają tak samo. to teraz pytanie do was czy wolicie żeby coś się działo w waszej gminie i rosły opłaty czy tak jak w sąsiednich gminach żeby nie działo się nic i opłaty rosły ?
Napisał: obserwator dodano: 2021-02-25 01:03:38

MŁODZIE ż po godz. 17.00 też nie ma miejsca by się spotkać bo ... czasy zarazy
Napisał: j dodano: 2021-02-26 18:43:22

cześć obserwator może trochę i wiesz gdzie dzwoni ale nie do końca.Po pierwsze nie zatrzymasz ludzi w Szczuczynie podnosząc im podatki, po drugie wszystkie te inwestycje chyba były po to, żeby z nich gmina czerpała zyski, a nie koszty i w założeniach podatki miały być niższe, a poszybowały w kosmos. I nie wiem czy nasze dzieci dożyją zysków z tych niby inwestycji że o nas już nie wspomnę. A po trzecie to ty lepiej nie pisz nic o Wissie bo nic nie wiesz, kto trochę obserwuje to widzi jak próbuje się ją za wszelką cenę zniszczyć. Wymyśla się różnego rodzaju triki i sposoby żeby stworzyć konkurencje dla wissy. Tylko zapomina się o jednym że ludzie którzy chcą ją zniszczyć robią to dla kasy a wissa to są pasjonaci i żeby nie ich pasja i zdeterminowanie to wissy by już dawno nie było. Pozdrawiam
Napisał: Aga dodano: 2021-03-09 11:18:41

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.