Igrzyska w Popowie

aktualizacja: 2009-06-27 14:38:28     nr wiadomości: 9586     przeczytano: 13624     Ilość komentarzy komentarze: 6

Igrzyska LZS Województwa Podlaskiego, Popowo, 27 czerwca 2009 roku

W Igrzyskach LZS wzięły udział reprezentacje z następujących powiatów:
- Powiat Augustowski,
- Powiat Grajewski,
- Powiat Sokólski,
- Powiat Bielsk Podlaski,
- Powiat Białystok,
- Powiat Suwalski,
- Powiat Łomżyński.

Wyniki piłki nożnej:
Suwałki – Łomża 3:2
Grajewo – Augustów 5:2
Suwałki – Bielsk Podlaski 4:1
Łomża – Grajewo 7:1
Augustów – Bielsk Podlaski 1:2
Suwałki – Grajewo 3:3
Łomża – Augustów 2:2
Grajewo – Bielsk Podlaski 0:8
Suwałki – Augustów 1:1
Łomża – Bielsk Podlaski 2:4

Klasyfikacja piłki nożnej:
I miejsce – Bielsk Podlaski, 9 pkt., 15:7
II – Suwałki, 8 pkt., 11:7
III – Łomża, 4 pkt., 13:10
IV – Grajewo, 4 pkt., 9:20
V – Augustów, 2 pkt., 6:10

Klasyfikacja siatkówki:
1 miejsce – Sokółka
2 – Augustów
3 – Grajewo
4 – Łomża
5 – Suwałki i Bielsk Podlaski

Rzut pieńkiem mężczyzn:
1 miejsce – Suwałki, Lutyński Karol, wynik 11,50 m
2 – Grajewo, Szklarzewski Krzysztof, w 11,09
3 – Bielsk Podlaski, Czerklański Marcin, w. 11,08
4 – Łomża, Kossakowski Waldemar, w. 9,50
5 – Augustów, Bielawski Patryk, w. 8,41

Rzut pieńkiem kobiet:
1 miejsce – Łomża, Kijek Magdalena, wynikiem 7,75
2 – Bielsk Podlaski, Klinicka Joanna, w. 7,36
3 – Grajewo, Dawidowska Aleksandra, w. 6,89
4 – Białystok, Urbanek Katarzyna, w. 6,13
5 – Suwałki, Bartosiewicz Karolina, w. 6,01
6 – Augustów, Grygo Karolina, 3 próby spalone

Rzut do kosza kobiet:
1 miejsce – Grajewo, Krukowska Joanna
2 – Łomża, Kijek Magdalena
3 – Bielsk Podlaski, Olech Magdalena
4 – Augustów, Siemion Anna
5 – Białystok, Urbanek Katarzyna
6 – Suwałki, Saładonis Ewelina

Rzut do kosza mężczyzn:
1 miejsce – Sokółka, Grzybek Bogdan
2 – Grajewo, Świderski Paweł
3 – Bielsk Podlaski, Topczewski Mariusz
4 – Łomża, Nowak Wiesław
5 – Białystok, Stankiewicz
6 – Suwałki, Staśkiewicz Miłosz
7 – Augustów, Grygo Robert

Rzut lotką kobiet:
1 miejsce – Augustów, Siemion Anna
2 – Suwałki, Wasilewska Katarzyna
3 – Białystok, Urbanek Katarzyna
4 – Bielsk Podlaski, Olech Dorota
5 – Grajewo, Górska Teresa
6 – Łomża, Kijek Magdalena

Rzut lotką mężczyzn:
1 miejsce – Sokółka, Czarnecki Marcin
2 – Bielsk Podlaski, Topczewski Mariusz
3 – Grajewo, Szklarzewski Konrad
4 – Augustów, Wysocki Karol
5 – Suwałki, Jakubowski Mirosław
6 – Łomża, Klepacki Leszek
7 – Białystok, Stankiewicz


Skok w dal kobiet:
1 miejsce – Łomża, Parzych Milena, wynikiem 2,20
2 – Suwałki, Bartosiewicz Karolina, w. 2,00
3 – Grajewo, Wudarczyk Agnieszka, w. 1,98
4 – Augustów, Siemion Anna, w. 1,98 +
5 – Bielsk Podlaski, Klinicka Joanna, w. 1,79

Skok w dal mężczyzn:
1 miejsce – Augustów, Sadowski Łukasz, 2,91
2 – Sokółka, Czarnecki Rafał, w. 2,83
3 – Suwałki, Lutyński Karol, w. 2,72
4 – Łomża, Kuczewski Łukasz, w. 2,66
5 – Bielsk Podlaski, Topczewski Mariusz, w. 2,59
6 – Grajewo, Szklarzewski Konrad, w. 2,44

Trójbój władz samorządowych:
1 miejsce – Bielsk Podlaski, Topczewski Mariusz
2 – Bielsk Podlaski, Jakimiuk Jarosław
3 – Suwałki, Grygięńć Mariusz

Sztafeta sprawnościowa:
1 miejsce – Augustów (Turzonek Klaudia, Siemion Anna, Wysocki Karol, Karpiński Karol), wynikiem 1:14:32
2 miejsce – Grajewo (Dawidowska Aleksandra, Bukowska Karolina, Górski Adam, Górski Grzegorz), w. 1:14:66
3 miejsce – Łomża (Parzych Milena, Kijek Magdalena, Nowak mateusz, Pietrzak Damian) w. 1:22:13
4 miejsce – Bielsk Podlaski (Klinicka Joanna, Olech Dorota, Podolszański Marcin, Krawczykowski Daniel) w. 1:23:62
5 miejsce – Suwałki (Bartosiewicz Karolina, Saładonis Ewelina, Kozłowski Janusz, Dziatuowski Kamil) w. 1:34:65

Przenoszenie partnera:
1 miejsce – Augustów (Wysocki Kamil, Wysocki Karol) wynikiem 11,08
2 – Bielsk Podlaski (Krawczykowski Daniel, Podolszański Marcin) w. 12,12
3 – Łomża (Kijek Michał, Zalewski Kamil) w. 12,35
4 – Grajewo (Górski Adam, Górski Grzegorz) w. 12,49
5 – Suwałki (Sawicki Karol, Bobrowski Łukasz) w. 12:53
6 – Sokółka (Czarnecki Krystian, Markowski Rafał) w. 19,78

Podnoszenie ciężarka 17,5 kg:
1 miejsce – Łomża, Samełko Marcin
2 miejsce – Bielsk Podlaski, Czerklański Marcin
3 miejsce – Bielsk Podlaski, Czyż Łukasz
4 miejsce – Grajewo, Klimaszewski Krzysztof

Przeciągnie liny:

Wyniki:
Łomża – Grajewo 0:2
Grajewo – Bielsk Podlaski 2:0
Augustów – Suwałki 0:2

Mecz finałowy:
Suwałki – Grajewo 2:0

Mecz o 3 miejsce:
Augustów – Bielsk Podlaski 2:1

1 miejsce – Suwałki
2 – Grajewo
3 – Augustów
4*– Bielsk Podlaski
5* - Łomża

* - z uwagi na to, iż przeciąganie liny jest bardzo wyczerpującą konkurencją organizator ustalił system pucharowy, w wyniku przeprowadzonego losowania przegrana drużyna z pary Łomża – Grajewo zajmowała automatycznie 5 miejsce i otrzymywała 12,5 pkt, tyle samo co drużyna, która przegrała rywalizację o 3 miejsce i zajęła 4 pozycję. Miało to wpływ na klasyfikację końcową, gdyż Grajewo w klasyfikacji generalnej wyprzedziło drużynę Bielska Podlaskiego jedynie o 0,5 punktu. Gdyby organizator wiedział, iż różnica w klasyfikacji generalnej będzie, aż tak minimalna wówczas w konkurencji przeciąganie liny rozegrany zostałby mecz pomiędzy Łomżą a Bielskiem Podlaskim.

Klasyfikacja generalna:
1 miejsce – Grajewo, 163 pkt.
2 miejsce – Bielsk Podlaski, 162,5 pkt.
3 miejsce – Suwałki, 154 pkt.
4 miejsce – Augustów, 149 pkt.
5 miejsce – Łomża 143,5 pkt.
6 miejsce – Sokółka 58 pkt.
7 miejsce – Białystok 21 pkt.

Głównym celem Igrzysk LZS nie jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku sportowego, a integracja środowiska wiejskiego skupionego wokół LZS oraz rekreacja. Dlatego też końcowy wynik nie jest najważniejszy, liczy się udział w zawodach. Wszystkie drużyny wyraziły chęć uczestnictwa w następnych Igrzyskach.


Organizatorzy dziękują sędziom oraz ekipie technicznej za sprawną organizację zawodów.

Organizator:
Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku
Powiatowe Zrzeszenie LZS w Grajewie
Wójt Gminy Grajewo

Grajewo i tak najlepsze ! ;D ..jak zawsze^^
Napisał: zawodniczka xd dodano: 2009-06-29 10:24:12

Pytanko tylko się nie napinać :P dlaczego tylko Popowo reprezentuje..... nasze okolice
Napisał: ciekawy dodano: 2009-06-29 14:30:45

Widocznie są najlepsi ! Ciesz się chłopie , bynajmniej powiat Grajewski pierwsze miejsca ma ! ;D pozdrawiam;*
Napisał: ... dodano: 2009-07-01 00:56:38

do ciekawy: W reprezentacji naszego powiatu występowali zawodnicy z gminy Grajewo, miasta Grajewo, Wąsosza i Szczuczyna. Pozdrawiam.
Napisał: Uczestnik dodano: 2009-07-02 08:26:18

powiem są dobrzy w to nie wątpie ale trzeba dać szansęe i innym .......
Napisał: ciekawy dodano: 2009-07-02 08:44:17

Ciekawy... Taki mądry to weź tą szansę i udział w zawodach... Prawda w oczy kole, a Popowo bez dwóch zdań po prostu jest najlepsze w tym co robi... Gdyby inni pokazali swój talent i chęć wzięcia udziału w zawodach, na pewno nie byli by 'odrzuceni', bo chcieć to móc, a nie każdy chce... Dla jednych to fajna zabawa, rozrywka, a dla drugich starta czasu!! Coś mi się wydaje, że należysz do tych drugich, bo jakoś dziwnie się czepiasz małych szczegółów[!]... HaHa^^ albo w ogóle jesteś totalny łamaga i ot tak... zazdrościsz, ajć dziedziaczku[!] Popracuj nad sobą :D :D :D :D Pozdrawiam :* :) :) :)
Napisał: :) dodano: 2009-07-07 11:29:34

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.