HETMAN - WARMIA 1:3

W przedostatnim meczu ligowym sezonu 2018/2019 piłkarze WARMII Grajewo pokonali w niedzielę w Białymstoku miejscowego HETMANA 3:1. Mecz odbył się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią białostockiego Stadionu Miejskiego. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 a duszna, upalna pogoda nie była tego dnia sprzymierzeńcem piłkarzy. Obawialiśmy się, że na sztucznej nawierzchni lepiej będą czuli się gospodarze, ale wyższość piłkarska była po stronie grajewian. Prowadzenie dla WARMII zdobył Dawid Kondratowicz wykorzystując w 4 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem HETMANA. W 25 minucie precyzyjne dośrodkowanie Mateusza Cybulskiego z rzutu wolnego wykorzystał Paweł Sypytkowski podwyższając na 2:0. Na początku drugiej połowy sfaulowany w polu karnym HETMANA był Tomasz Dzierzgowski. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla WARMII a na gola zamienił go sam poszkodowany. Po zdobyciu trzeciego gola WARMIA kontrolowała przebieg gry, ale ambitni gospodarze po strzale Dawidziuka w 77 minucie zdobyli honorowego gola.

16.06.2019 Białystok, Stadion Miejski (boczne boisko)

HETMAN Białystok – WARMIA Grajewo 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Dawid Kondratowicz 4′, 0:2 Paweł Sypytkowski 25′, 0:3 Tomasz Dzierzgowski 49′ (rzut karny), 1:3 Krystian Dawidziuk 77′

HETMAN: 22.Makowski – 10.Plaga (Kpt), 14.Platnikov, 6.Sawicki (17′ 8.Dawidziuk), 17.Tarnogórski, 2.Luty, 7.Wirżyński, 11.Kiersnowski, 16.Trąbka, 18.Cudowski, 15.Kalabukhau

REZERWA: 9.Prusinowski, 8.Dawidziuk, 13.Leszek, 5.Leśniewski

WARMIA: 1.Święciński – 5.Randzio, 17.Arciszewski  (Kpt), 18.Edison (75′ 14.Koszczuk), 6.Stankiewicz – 4.Mikucki (69′ 2.Krupa), 19.Cybulski, 15.Zarzecki (80′ 10.Kozikowski), 16.Sypytkowski (60′ 13. Wójcicki) –  7.Dzierzgowski, 11.Kondratowicz (65′ 8.Chyliński)

REZERWA: 12.Bieńkowski –  2.Krupa, 8.Chyliński, 10.Kozikowski, 13.Wójcicki, 14.Koszczuk

Sędzia: Paweł Tokarewicz (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Kiersnowski (HETMAN)