Grajewo - Augustów 0:3

BENIAMINEK Z AUGUSTOWA WALCZY O BARAŻE

W czwartkowe popołudnie w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie odbył się mecz III ligi piłki siatkowej mężczyzn o mistrzostwo III ligi Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej. Gospodarze Mlekpol MOSiR ulegli beniaminkowi ligi UKS Centrum Augustów 0 : 3.  I wygrana wicelidera rozgrywek  nie była ani przez chwilę zagrożona. Już  w pierwszym secie goście pokazali, że są drużyną, która walczy o baraże o II ligę. Gospodarze mimo zdobycia 19 punktów byli tylko tłem dla dobrze grających gości. Mlekpol popełniał błędy, a goście z tego korzystali. Podobnie było w drugim secie. Gospodarze chcieli walczyć, a goście czekali na błędy. Trzeci set początkowo zapowiadał pogrom gospodarzy. Kiedy mieli na koncie cztery punkty, to goście już myśleli o wygranej. Wtedy  na boisku pojawili się rezerwowi. Dzięki temu gospodarze zdobyli kilka punktów i z twarzą skończyli ostatniego seta.
    Gospodarze wystąpili w mocno osłabionym składzie. Ale to ich nie usprawiedliwi wobec wysokiej przegranej.

MLEKPOL MOSiR Grajewo – UKS Centrum Augustów 0 : 3 (19:25, 19 : 25, 16:25)
MLEKPOL: Bogusław Wszeborowski, Dawid Naruszewicz, Adam Rydzewski, Łukasz Piwko, Adam Odlanicki, Łukasz Boć, Filip Koniecko – libero oraz Marek Adamkiewicz – grający trener, Damian Ladziński, Jarosław Olszewski.

UKS CENTRUM: Łukasz Augustynowicz, Wojciech Iwanowicz – grający trener, Mikołaj Stankiewicz, Łuksz Bernatowicz, Damian Wierzbicki, Mariusz Szlejter, Jakub Poniatowski – libero oraz Roman Roszkowski, Michał Netter, Paweł Haraburda, Karol Uradziński, Mariusz Ostaszewski.
Sędziowali: I sędzia – Konstanty Szczuka, II sędzia – Maciej Adamiuk, sekretarz – Karol Skalimowski (wszyscy Białystok).