Górka dla narciarzy

aktualizacja: 2012-11-06 18:13:33     nr wiadomości: 18574     przeczytano: 7531     Ilość komentarzy komentarze: 0

W Augustowie rozpoczęła się rekultywacja miejskiego wysypiska. Prace mają potrwać do końca roku, a tam, gdzie teraz znajduje się góra odpadów powstanie m.in. górka dla narciarzy oraz mini pole golfowe.

Augustowskie wysypisko śmieci, zwane przez mieszkańców dowcipnie Wezuwiuszem, znajduje się na obrzeżach miasta, przy trasie wiodącej do Warszawy. Od 3 lat jest nieczynne, a hałda odpadów odstrasza swoim widokiem i zapachem. To ma się zmienić - informuje Mirosław Bałakier, prezes spółki BIOM odpowiedzialnej za realizację Biebrzańskiego Systemu Gospodarki Odpadami, czyli projektu realizowanego przez Związek Komunalny Biebrza, którego Augustów jest członkiem.

Jak zdradza wiceburmistrz Augustowa Izabela Piasecka, na dawnym wysypisku, które zajmuje 4 hektary, ma powstać miejsce dla miłośników sportu - małe pole golfowe, szkółka oraz teren do uprawiania sportów zimowych.

Prace rekultywacyjne zakończą się pod koniec tego roku. Natomiast w przyszłym miasto przystąpi do budowy niewielkiego stoku narciarskiego oraz akademii golfa.


Za: Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/90613

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/turystyka_rekreacja/Augustow_gore_smieci_zastapi_gorka_dla_narciarzy.htm

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.