Festyn rodzinny w PM6

aktualizacja: 2020-09-26 21:10:35     nr wiadomości: 43520     przeczytano: 2215     Ilość komentarzy komentarze: 0

V Festyn Rodzinny

ph  „URODZINY GRAJEWA W JESIENNEJ ODSŁONIE” 

 

26 września 2020 roku Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie zorganizowało we współpracy z Grajewskim Centrum Kultury V Festyn Rodzinny pod hasłem: „Urodziny Grajewa w Jesiennej Odsłonie”. Tytułowe „urodziny” nawiązywały do obchodów 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu. Swoją obecnością zaszczycił  nas Burmistrz Miasta Grajewo Pan Dariusz Latarowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Pani Halina Muryjas-Rząsa.

Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie przystąpiło z własną inicjatywą do projektu „Bądź(MY) (cool)turalni” realizowanego przez Grajewskie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Pomysł spotkał się z aprobatą Komisji Konkursowej jak i osób głosujących podczas spotkania, dzięki czemu również nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie na realizację inicjatywy. 

Impreza z udziałem dzieci uczęszczających do placówki oraz ich rodzin odbyła się  w ogrodzie przedszkolnym. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia poza udziałem w zabawach tanecznych i konkursach prowadzonych przez animatora mogli również uczestniczyć  w warsztatach plastycznych. Wytwory pracy, w tym pomalowane w jesiennych barwach Eko torby oraz magnesy z herbem Grajewa, przedszkolaki wzięły do domu na pamiątkę.

 Festyn uświetnił występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie” oraz koncerty, podczas których wygrywane były melodie na okarynie i akordeonie. Goście mieli okazję spróbować sękacza wypiekanego tradycyjnym sposobem. Festyn uświetniły dekoracje w jesiennym tonie oraz potrawy i wypieki przygotowane przez pracowników przedszkola. Najmłodszym uczestnikom wręczone zostały puchary oraz inne nagrody rzeczowe za aktywny udział w zabawie. 

Dzieci z uśmiechem na twarzy opuściły plac przedszkolny.   

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.