Egzotyczna i romantyczna podróż poślubna - 3 wyjątkowe miejsca

aktualizacja: 2020-01-16 11:46:01     nr wiadomości: 41262     przeczytano: 2949     Ilość komentarzy komentarze: 0

Marzy Ci się romantyczna podróż poślubna w egzotyczne zakątki świata? Obecnie organizacja takiego wyjazdu nie stanowi już problemu. Możesz udać się do biura podróży, które specjalizują się w tego typu ofercie i wybrać jeden z proponowanych kierunków. Ale na co się zdecydować? Oto trzy najciekawsze propozycje na romantyczny wyjazd z ukochaną osobą w egzotyczne regiony świata.

Rajskie plaże – wybierz się na wyspy Oceanu Indyjskiego

Jeżeli szukasz miejsca na romantyczną podróż poślubną to jedną z propozycji, które spełnią Twoje oczekiwania, będą rajskie wyspy położone na Oceanie Indyjskim? Dlaczego rajskie? Przede wszystkim ze względu na malowniczą przyrodę, którą można na nich podziwiać. Na takich wyspach jak Mauritius, Seszele czy Malediwy ciągną się kilometrami niezwykle piękne plaże z jasnym piaskiem i turkusową wodą. W tych miejscach można nie tylko wylegiwać się na plaży. Są one idealne do nauki sportów wodnych, w szczególności nurkowania. Na wyspach tych można także podziwiać endemiczną przyrodę. Wielu z występujących tutaj gatunków nie spotka się nigdzie indziej. Szczególnie godne uwagi jest tutaj życie podwodne toczące się na terenie raf koralowych.

Poznaj smaki południowo-wschodniej Azji – wybierz się w podróż poślubną do Tajlandii i Wietnamu

Podróż poślubna może być pełna smaków i aromatów. Jeżeli chcesz dobrze poznać azjatyckie smaki, wybierz się w podróż, która pozwoli Ci poznać kuchnię wietnamską i tajską, które są uznawane za jedne z najciekawszych na świecie. W zależności od regionu są one zróżnicowane, gdyż bazują na dostępnych tam, świeżych produktach. Wielu miejscach jedzenie jest ostre jak na standardy europejskie, jednak kiedy się choć raz go spróbuje, nigdy się nie zapomni tych smaków.

Oba kraje są też niezwykle zróżnicowane, jeśli chodzi o przyrodę i atrakcje, które czekają tutaj na turystów. Na północy ciągną się pasma górskie, idealne na piesze wycieczki. Na południu natomiast znajdują się przepiękne plaże, które kuszą, by spędzić na nich całe wakacje. Zarówno w Wietnamie, jak i w Tajlandii można podziwiać też wiele interesujących zabytków dawnych kultur zamieszkujących te tereny. 

Romantyczna i niezwykła podróż poślubna śladami buddyzmu i hinduizmu - Nepal i Birma

Jeżeli chcesz poznać Azję z nieco innej strony, wybierz kraje, które słyną z idealnych ścieżek do trekkingu – Nepal i Birmę. Tutejsze tereny wyżynne oraz górskie są doskonałym miejscem do rozpoczęcia przygody z pieszymi wyprawami. Dlatego mogą tu wybrać się również osoby początkujące. Bardziej zaawansowane w trekkingu osoby chętnie wybiorą się na 4-dniową wyprawę w okolice Annapurny, która organizowana jest w ramach wycieczki. W obu tych krajach można podziwiać też zabytki, które pokazują jak kształtowały się dwie największe religie tego regionu – hinduizm oraz buddyzm.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.