Dzień Żołnierzy Wyklętych

aktualizacja: 2021-02-23 13:10:45     nr wiadomości: 44934     przeczytano: 1781     Ilość komentarzy komentarze: 46

Informujemy, że w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2021 r. (poniedziałek) w Grajewie o godz. 12.00 zostanie włączona syrena alarmowa dla uczczenia pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

W imieniu mieszkańców kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Niepodległości złożą władze samorządowe Miasta Grajewo. Ze względu na
panujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa nie przewiduje się składania kwiatów przez inne delegacje.

 

Takie skromne pytanie - czy na pewno Ci Wyklęci byli bohaterami?....Taki Bury,Lupaszko.....świadkowie jeszcze żyją i wiadomo, że wcale nie było tak jak się teraz mówi. Temat bardzo kontrowersyjny.Ja tego święta nie uznaję.Oburzamy się, że Ukraińcy robią z Bandery bohatera a my co robimy?.
Napisał: abc dodano: 2021-02-23 20:56:18

Nie rozumiem dlaczego jest święto żołnierzy wyklętych , a nie ma specjalnego święta dla uczczenia żołnierzy podziemia walczących z okupantem niemieckim i sowieckim czyli AK, BCH , NSZ , Szarych Szeregów itd?
Napisał: sdx dodano: 2021-02-23 23:14:22

Pisowska wersja (czyli zaklamana) historii Polski pisana na nowo !
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-24 00:51:05

Jacy to zolnierze wykleci gdzie oni byli jak bylo powstanie Warszawskie, grasowali po wsiach zabierali dobytek ostatnie jedzenie a jak jakis gospodarz stawial opur to zabijali jego i cala rodzine to tylko tak postepuja bandyci a nie zolnierze oni sami sie wykleli i przyjeli nazwe zolnierzy wykletych z kim oni walczyli z jakim wrogiem z ludnoscia cywilna i dziecmi na wsi.
Napisał: katolik dodano: 2021-02-24 05:04:11

Poczytajcie historię tych ludzi dokonania co przeszli z kim walczyli komu ludność cywilna pomagała etc. A potem podważajcie ich dokonania wystawiajcie opinie. Można się nie zgadzać z ich dokonaniami ale nie pisać i wymawiać zdania wyrwane z czegoś tam bo ktoś powiedział czy też napisał. Postawcie się na ich miejscu w tamtym czasie sytuacji czy kochalibyście ZSRR władzę która była wtedy. Za i przeciw jeżeli znacie historię tamtych dni i wtedy ocena.Pozdrawiam Zbyszek Chwała Bohaterom.
Napisał: Zbyszek dodano: 2021-02-24 08:32:45

DO Katolik co wiesz o powstaniu Warszawskim Armia Czerwona miała bliżej tylko wisła dzieliła i co niezwyciężona nie pomogła tylko czekała aż się Warszawa wykrwawi za to ich lubisz skąd Ty masz takie wiadomości.
Napisał: Zbyszek dodano: 2021-02-24 08:38:01

To byli żołnierze przeklęci , a nie wyklęci grabili , mordowali sieli strach wobec okolicznych mieszkańców , wiem od dziadka , że byli gorsi od okupanta i teraz ich czcić ?
Napisał: osiem dodano: 2021-02-24 09:16:18

Komuniści bialoruscy pisali list do Stalina z prośbą o przyłączenie powiatu Bielsk Podlaski do ZSRR na wojnie jest tylko jedna kara za zdradę Polski, dla mnie Bury i Lupaszko to nasi bohaterowie, lewicowa zaraza zalewa Polskę, pala koscioly np w Lublinie, ale w Grajewie mają całe stada wyznawców, Czesci chwała bohaterom, śmierć wrogom ojczyzny
Napisał: Krzysztof dodano: 2021-02-24 09:31:36

Zbyszek! Pofolguj i nie rozpędzaj się. Widać jak małą masz wiedzę w tym temacie.
Napisał: Meliorant dodano: 2021-02-24 11:12:22

Te okrzyki chwała i cześć bohaterom słyszę na marszach i wiadomo kto to wykrzykuje a jeśli chodzi o kościoły to niech same się obronią bo jeśli o tym piszesz to ciekawe jakim katolikiem jesteś krzychuzbychu???? Ludzie kościoła niech zaczną każdego szanować nie trzeba będzie obrońców bo którz to są ci obrońcy zaraz ustanowić święto obrońców...
Napisał: Dziewięć dodano: 2021-02-24 12:06:38

Zbyszek - paradoksalnie mowiac , czy to sie tobie podoba czy tez nie, Armia Czerwona miala b. znaczacy udzial w wyzawalaniu Europy od niemieckiego okupamta i to rowniez nalezy przyjac za niepodwazalny fakt historyczny.! Odnoszac sie do Powstania Warszawaskiego, to bylo ono skazana z gory na ogromna kleske. Mozna bylo tego uniknac. Nikt z organizatorow, ktorych nigdy nie postawiono pod sad nie pomyslal o rozmoarze tej kleski i ze jak piszesz- miasto sie (calkowiecie wykrwawi).Trzeba byc utopijnym optymista, zeby brac pod uwage pomoc Armii Czerwonej, Szczegolnie mam na uwadze organizatorow PW, ktorzy dokaldnie wiedzieli , ze na pomoc Armii Czerwonej liczyc nie mogli ! I czy sie tobie to podoba czy nie, to wlasnie ta sama Armia Czerwona, ktora nie wsparla powstancow, jednak miala ogromny udzial w wyzwoleniu i ostatecznym zwyciestwie nad hitleryzmem. Odnoszac sie jeszcze raz do tematu zalnierzy wykletych , sa oni nowymi bohaterami pisowskiej historii na nowo pisanej. Jak rowniez co drugi swiety zwiazany z kosciolem jest takze bohaterem w kraju , a z roku na rok przybywa ich , choc przez parwie 30 lat nikt o nich nie slyszal- dziwne!
Napisał: Choop dodano: 2021-02-24 13:21:23

Krzysztof , piszesz ,ze : "Komuniści bialoruscy pisali list do Stalina z prośbą o przyłączenie powiatu .... " - i co w koncu pisali , pisali i napisac nie mogli- czyli forma czasu przeszlego niedokonanego !
Napisał: Gary Muur dodano: 2021-02-24 14:46:26

Krzysztof, zabite dzieci we wsiach Białoruskich to ci komuniści, którzy chcieli przyłączenia do ZSRR? Co dzieci zawiniły? Hitlerowiec zabijający niemowlę to niestety bydlak, "wyklęty" zabijający niemowlę to nikt lepszy.
Napisał: Kaśka dodano: 2021-02-24 17:44:51

Wstyd dla e grajewo że publikuje takie szkalujące komentarze. Ludzie przesiaknieci Michnikowska propaganda. Wstyd! Wiem, i tak tego nie dodacie ale chociaż sami to przeczytacie!
Napisał: Kkk dodano: 2021-02-24 17:47:21

Kkk- a ty ,jaka propaganda jestes przesiakniety? Niech zgadne- pisowska i koscielna ? Mozesz wyjsnic na czym polega "Michnikowska propaganda"? Dodam jeszcze jedno, ze przymiotniki w zdaniu piszemy zawsze mala litera jak w tym przypadku - jaka- michnikowska !
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-24 20:42:48

Janie i tak nie zrozumiesz.. Prawdy trzeba dociekać samemu a nie łykać jak pelikan wszystko co ci podsuną. I Michnikowska to niestety autokorekta. Widocznie mój telefon też kłania się kreatorowi rzeczywistości IIIRP. Bywaj towarzyszu Janie
Napisał: Kkk dodano: 2021-02-24 21:50:51

Kkk- to wszysto co masz do powiedzenia?- no to alleluja i do przodu- Kkk- "wielebny kaplanie" ! Zapytam sie co tobie podsuneli i czego sie nalykales?
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-25 00:18:19

A co tam, pójdę w tym dniu pod pomnik, naleję z termosu gorącej, rozpuszczalnej kawy zbożowej i uczczę wszystkich żołnierzy. Nie będę czcił jednak bandytów.
Napisał: hafffciarka dodano: 2021-02-25 09:36:09

Gary Muur, Stalin dostał ten list, ale ze względu na polska partyzantkę na tych terenach, nie chciał z tym nic robić zKaśką nic już się nie da zrobić, mózg przeżarty chora ideologia lampart, czy innego gooowna, myślę że wasi przodkowie przyjechali tu na ruskich czolgach, przestańcie srac na Polskę
Napisał: Krzysztof dodano: 2021-02-25 13:01:38

Krzysztof, czy twoj patriotyzm bazuje na ideologii kaczystow /ONR itp.? Jesli tak jest, to wspolczuje ! Patrzac na ten kraj i na to co sie w nim dzieje- ja nie widze powodow do dumy - ty z czego jestes dumny ?! Nie dosc, ze jestes wulgarny, chamski i prostacki, to do tego masz jeszcze poglady, ktore pochodza nie z tej epoki. Od dawna przesladuje ciebie rusofobia i ruskie czlogi, ktore ci sie chyba czesto objawiaja ? Gdybs potarfil prawidlowo dostrzegac i oceniac obecna sytuacje w Polsce , to doszedlbys do wniosku, ze kaczystowska dyktatura w swoich absurdach juz dawno przescignela byly system komunistyczny, a najlepszym z wielu dowodow na to jest obsadzanie bylymi PZPR-owcami wysokich stanowisk przez pisowski rzad ! O abusurdach polityki koscielnej juz nie wspomne !
Napisał: Choop dodano: 2021-02-25 15:21:33

Kaśka- trafna wypowiedz oddajaca cala prawde o pisowskich bohterach , ze nie ma mordercow lepszych - czy gorszych. Morderca jedno ma imie ! Wedlug pisowskiej historii nasi oprawcy cechowali sie wyzsza moralnoscia i heroizmem- bo to nasi polscy !
Napisał: Choop dodano: 2021-02-25 17:45:27

Do Krzysztof bracie trzymaj się nie bierz do głowy, to ludzie pełni kompleksów mają kompleks do Kaczyńskiego. Ich idol to Stalin a wolność to bezpieka Michnik, Różański. Ilu Grajewian ma wschodnie pochodzenie bo ich matki musiały się odwdzięczyć za przyniesioną wolność. Można drążyć temat ale dla nich sprzedawczyki to idole
Napisał: Zbyszek dodano: 2021-02-25 21:51:43

Czytając te komentarze, od razu widzimy jaki pokrój ludzi je zamieszcza. Dla co niektórych pamięć żołnierzy wyklętych to tak jak dla PO przyjęcie poprzez Sejm proklamacji dnia ŚP. Pani Brzeskiej. zamordowanej za walkę z dziką reprywatyzacją. Co więcej, niektórzy tak epatujący się wiedzą o żołnierzach wyklętych, szukają odpowiedzi co oni robili, gdy było Powstanie Warszawskie. Himalaje wiedzy na ten temat. Abstrahując od tych mających patent na prawidłowe dostrzeganie, ocenianie sytuacji w naszym kraju, przypominam że to nie oni decydują że mamy uczcić ten dzień Żołnierzy Wyklętych. Oni są obecnie tylko od negowania i to im tylko pozostało. A szkoda, moje pokolenie edukacja szkolna nauczała szacunku dla komunistycznego generała Świerczewskiego. Dzisiaj, kiedy mamy dostęp do wszystkiego a przede wszystkim prawdy, wolimy powoływać się na propagandowy przekaz. To tak jak z holokaustem i różne prawdy. Pokoleniowe wartości poglądowe a nade wszystko obsesyjne nastawienie do kościoła nie są i nie mogą być wykładnią prawdy o ludziach nie chcących pogodzić się z Polską komunistyczną. Kogo z obecnych, wypisujących te teksty anonimowo z nad klawiatury, stać by było na odrobinę takiej odwagi, przeciwstawienia się reżimowi. A mit powojennej narracji Moczara i innych pachołków ZSRR, oraz nie przeprowadzenie wzorem innych państw, dekomunizacji odbija i odbijać się nam będzie. Chwała bohaterom.
Napisał: Fillo dodano: 2021-02-25 23:03:22

Zbyszek- Zbyszku ,jak tak kochasz swojego dykatatorka , to wyjdz za niego, jest stanu wolnego, piekny , madry, mlody i bez kompleksow, prawdziwy polak i patriota, ktory w czasie stanu wojennego wprawdzie nie byl internowany,ale mial o wiele gorzej -jak twierdzi. A teraz na powaznie - odezwal sie kolejny zyjacy nie w tej epoce , co mu sie sinia bajki o Stalinie. Dogadaj sie z Krzystofem , to we spolnych fantasamgoriach pojezdzicie sobie ruskim czolgiem do epoki stalinowskiej, ktora was tak bardzo gnebi i zyc nie daje. Ja mam tyle wspolnego z tamtymi czasami , co Chinczyk z Zydem. Wyobraz sobie smutny czlowieczku,ze mimo iz moja mama byla na Sybrii, nie wpoila we mnie rusofobii i nie opwiadala takich bredni ! Wrecz przeciwnie, mowila ,ze ludnosc rosyjska w tulaczce zawsze byla pomocna i zyczliwa. Czy takim jak ty i Krzysztofowi Rosja kojarzy sie wylacznie ze zlem , np. zaborami i stalinizmem ? Jak trzeba byc ograniczonym, zeby miec tak waskie horyzonty i myslenie ? !
Napisał: Choop dodano: 2021-02-26 01:46:54

Zbyszek , co to znaczy - "mają kompleks do Kaczyńskiego. " ?
Napisał: Choop dodano: 2021-02-26 01:55:55

DO Choop ja do prostych ludzi Rosjan nic nie mam i chciałem to wcześniej napisać ale uszło to mi uwadze. Ale żołnierze rosyjscy NKWD jaka do była dobroć i sprzedawanie się dla niej to patriotyzm jak trzeba być ograniczonym prawda? Mój dziadek uciekł z transportu już na dalekiej Białorusi cała wieś go goniła aż do lasu potem po wojnie jak NKWD jechało to mama mówiła uciekał w pole i chował się w zboża był na plakatach jako wróg "kułak" siostra babci z córką jako że była żoną oficera wywieziona została na sybir wróciła tylko ona. Sprytnie przeszedłeś z tematu o żołnierzu wyklętym na temat o dobrym Rosjaninie. Ale to on gwałcił grabił zabrał nam wolność nie świadom do końca tego co robi zapewne uważał to za słuszne robił to dla swego kraju a co robili rzekomo krzywdzeni przez żołnierzy wyklętych sprzedanie się dla obcego narodu jak to nazwiesz. Robili to nieświadomie myśląc jak ci prości Rosjanie że robią to dla narodu tylko jakiego narodu. Co zrobili Ci dobrzy z np. Inką i innymi Ci wspaniali ,,patrioci"?
Napisał: Zbyszek dodano: 2021-02-26 10:58:43

Do Fillo I pozamiatałeś brawo.Chwała bohaterom.
Napisał: Zbyszek dodano: 2021-02-26 11:04:50

Do. Choop. Zapytałeś Zbyszek , co to znaczy - "mają kompleks do Kaczyńskiego. " ? Odpowiadam wkradło się słowo do Powinno być ,,mają kompleks Kaczyńskiego"
Napisał: Zbyszek dodano: 2021-02-26 11:19:23

Fillo, nie wiem po co wracac do tak odleglych czasow, ktore minely,a wyznwcy kaczyzmu probuja na nowa pisac historie, i ciagle walcza z komuna razem z bylymi PZPR-owcami . Nie wiem jaki jest sens walczyc z przeszloscia , zloscic sie i wypisywac bzdury w amoku wscieklosci wyzywajac i przywolujac tamte czasy, jak to niektorzy czynia. Ci ktorzy , gleboko patrza w przeszlosc i ja przezywaja na nowa , mimo iz nie mieli bezposrednio z nia nic wspolnego-np- ze epoka stalinowska- nie maja zadnej przyszosci, wiec pozostaje im tylko krzyk i zlorzeczenie na wszystko co bylo zwiazane z bylym systemem. Nasz obecny problem nie stanowi nieistniejaca komuna, tylko obecne panstwo polskie,ktore przekszatalcilo sie w panstwo wyznaniowe na ktorego czele stoi, maly , schorowany,zakompleksiony,pelny nienawisci, czlowieczek, ktory nie ma rodziny, a wspoldecyduje o tym jaki powinien byc jej model.
Napisał: Choop dodano: 2021-02-26 13:40:46

Tak choopie, okres powojenny kojarzy nam się z zaborem i stalinizmem, z gwałtami armii czerwonej, z mordami sądowymi i tymi leśnymi bez sądu. Z władza i komisarzami przywiezionymi na czołgach. Z edukacja historyczna której jak widać konsekwencje ponosimy do dziś. I kojarzy nam się jeszcze z patriotyczna i heroiczną postawa żołnierzy, którzy nie pogodzili się z nową rzeczywistością. Nie sprowadzaj wszystkiego do pisiorow i kaczynskiego. Może to będzie dla ciebie nowość ale Polacy nie dziela się na pisiorow i platfusow.
Napisał: ... dodano: 2021-02-26 14:42:19

Fillo o jakiej prawdzie piszesz o tej pisowskiej i koscielnej ? Czym sie objawia obsesyjne nastawienie do kosciola , ktory jest zespusta zaklamana, obludna instytucja, reprezentujaca model podwojnej moralnosci ? Jakie sa rozne prawdy o Holokauscie? Czekam na Himalaje wiedzy na temat zolnierzy przekletych ? Ktos kto dokonuje swiadomie i z premedytacja w akcie zemsty mordu na bezbronnej ludnosci cywilnej- nie jest i nie jest godny bycia mianowanym bohaterem narodowym - chyba dla takich ja ty- wiec sobie ich czcij do woli !
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-26 20:57:17

Zbyszek- zapoznaj sie najwpierw ze znaczeniem wyrazu kompleks, a potem komentuj! Na kompleks kacznskiego moga chorwac tacy jak ty ! Czy masz dowody na to,ze wsrod zolnierzy Armii Czerwonej blyli tylko i wylacznie zli ludzie ? Do "czterokropki"- moja wypowiedz do "Fillo" , ze wzgledu na zblizone skrajnie nacjonalistczne poglady mozesz potraktowac jako znaczna czesc odpowiedzi do ciebie, czlowieku wywodzacy z epoki zaborow i stalinowskiego rezimu ! Wypowiadaj sie za siebie a nie w imieniu wszystkich Polakow. Podzialu Polakow dokanal juz dawno i skutecznie PIS, ale ty zapewne tego nie jestes swiadomy! Zycze ci ,zebys nie pekl z nienawisci odnoszac sie tutaj z zawiscia i nienawiscia do przeszlosci historycznej ! Nikt tu niczego nie neguje i nie kloci sie z faktami, wiec nie wiem po co wyznawcy pisowskiego fanatyzmu tak sie tutaj pienia !
Napisał: Choop dodano: 2021-02-27 15:38:52

Zbyszek , zdecyduj sie w koncu, czy piszesz ; o Armii Czerwonej, zolnierzach rosyjskich, czy NKWD. Jak mozna prowadzic dyskusje z kims , kto nie ma wiedzy o tamtych czasach i myli pojecie ZSRR z Rosja. Czlowieku w sklad ZSRR wchodzilo bardzo duzo Republik i w Armii Czerwonej oraz w NKWD sluzyli nie tylko Rosjanie ! Byc moze wedlug ciebie Stalin tez nim byl ! Mniej rusofobii- wiecej myslenia by sie przydalo!
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-27 15:59:02

Do Choop Co Ty człowieku z tym Kaczyńskim z tym PiS.Nie potrafisz sklecić zdania by nie zawrzeć w zdaniu wyrazu PiS Kaczyński. Żyłka Ci pęknie z tej zawiści. Co do moich poglądów to mam je bardziej na prawo niż tyle razy wspominany przez Ciebie PiS i Kaczyński. „ Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”- Józef Piłsudski
Napisał: Zbyszek dodano: 2021-02-27 17:45:36

Ja na pewno nie mam zamiaru polemizować z ludzmi, którzy po dwóch zdaniach są w swoich poglądach, bardzo wyraziści. Tym bardziej na temat szacunku ludziom którym to się to od państwa należy. A to że tacy ludzie mogą co najwyżej wyrazić przed klawiaturą swoje zakompleksienie, bezsilność i nienawiść, to jest ich sposób na przyjętą totalną negację wszystkiego i wszystkich co prawicowe. Nie wiem czemu Zbyszek, Krzysztof próbują podejmować polemikę, przecież to tak jak kopanie się z koniem z całym szacunkiem do zwierzaka. Jeszcze raz Chwała bohaterom.
Napisał: Fillo dodano: 2021-02-27 19:53:37

Fillo wlasnie zdazylem zauwazyc, ze nie masz zbyt wiele do powiedzenia i dlego nic nie potrafisz nic sensownego napisac, co mogloby wniesc cos nowego do dyskusji. Nie musisz swoja polemika niczego udowadniac, poniewaz brakuje ci wiedzy. Jezli identyfikujsz sie z kims takim jak Krzysztof,, to z mojej storony wypada pogratulowac wspanialego towarzystwa ´wzajemnej adoracji.
Napisał: Choop dodano: 2021-02-27 22:24:07

Zbyszek, sam zaczales pisalac o "kompleksie do kaczynskiego" w swoich prawicowych bredniach , a teraz zarzucasz innym, ze podejmujac temat w dyskusji wymieniaja PIS ! Nie wiem czy wiesz, ze powyzszy temat dotyczy "bohaterow" wykreowanych przez PiS? I dlatego warto podkreslic ,ze to PiS i jego wyznawcy goryfikuja "przekletych ! Dlaczego i po czym tak sadzisz, ze slowa marnego niesty wodza Pilsudskiego, ktoremu nic sie po wygranej wojence z Rosja nie udalo osignac- do czegokolwiek tutaj pasuja w moich wypowiedziach ? Po czym wnosisz, ze nie mam szacunku do "swojej przeszlosci"- co ty nazywasz "swoja przeszloscia" ? Prosze uzadadnic i udodnic? Czy oddawanie czci jakims watpliwym - bohaterom,ktorzy mordowali w odwecie niewinnych ludzi - nazywasz szacunkiem ? Rozumiem ,ze masz na mysli przeszlosc historyczna Polski, bo wyrazasz sie malo konkretnie i nie jasno? Pomijam juz fakt, ze nie potrafisz rzeczowo odpowiedziec na zadne przeze mnie skierowanch do do ciebie pytan.
Napisał: Choop dodano: 2021-02-27 23:32:03

Fillo- ty nie potrafisz odpowiedziec na proste pytania,ktore ci zadalem ( tu masz racje o polemizowaniu nie tutaj ma mowy), piszesz poprostu glupio i gmatwasz sie w tych swoich wywodach powiazanych z gornolotnym pustolowiem (belkotem ), ktorego chyba do konca sam nie rozumiesz !
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-28 01:10:18

abc , my jestesmy narodem wybranym i nasza moralnosc, nawet jesli jest podwojna , jest zawsze wyzsza nawet wtedy jesli czyny rodzimych bohaterow sa rowne banderowcom. Zgadzam sie w zupelnosci z Twoja wypowiedzia, poniewaz czyny tzw. "wykletych" sa bardzo kontrowersyjne i dlatego nie mozna robic z nich bohaterow, bo to sa pisowscy bohaterzy.Przeminie era kaczystow- wtedy nastanie okres- dekaczyzacji i wtedy okaze sie , kto zostanie na cokole , a kto z niego zniknie. Podobnie ma sie do wspoczesnych bohaterow wylansowanch przez kosciol- np. "Wielki Pralat jego eminecja Jankowski"- czy bedzie beatyfikowany i wroci na coklol ? W tym kraju absurd , absurda, aburdem pogania... PiS i Kosciol- to fenomen oglupiania spoleczenstwa- takiej pralni mozgow - na tak masowo skale nie bylo od czasow zaborow Polski !!!!
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-28 01:29:06

Polemika z tymi dwoma panami chloopem i Janem nie ma sensu.
Napisał: ... dodano: 2021-02-28 10:44:45

17 letnia Inka albo Pilecki to według nich są "kontrowersyjni, pisowscy bohaterowie". A wojna z bolszewikami w 1920 roku to według chloopa "wojenka". O czym z nimi dyskutować? Widać z jakimi ludźmi mamy tu do czynienia...
Napisał: ... dodano: 2021-02-28 10:51:36

... - a czym byla ta "wielka wojana", jak nie jedynym sukcesem marszalka Pilsudskiego- wojna swiatowa? Czy jednak bitwa, ktora dala zludna i krotkotrawala wolnosc? Czytaj ze zrozumieniem i nie mieszaj faktow historycznych, ktore nie maja nic wspolnego ze sporem w dyskusji. Pileckiego laczysz z rokiem - 1920 ?? Jaki zwiazek ma rola sanitariszki ze zbrodniami zolnierzy wykletych ? Radze zapoznac sie z historia chociazby po to, zeby nie naciagac faktow historycznych i nie robic ze zdarzen, ktore nie przyczynily sie do przewrotow i zmian na lepsze- mam tu na mysli sukces militarny Pilsudskiego , ktory niczego nie zmienil. Jesli masz na to dowody ,ze Polska po wojnie z Rosja- powstala z kolan i sie odrodzila- to prosze wyszczegolnic fakty, ktore to potwierdzaja !! Twoja probe ataku na prywatna swere pozostawie bez wiekszego komentarza. Moze spojrz najwpierw na siebie i swoja marna wiedze, zamim zaczniesz oceniac innych - "trzykorpka " !
Napisał: Choop dodano: 2021-02-28 13:09:15

Trzykorpka i czterokropaka- z toba tez nie ma sensu dysutowac , poniewaz nie masz podstwowej wiedzy, Pilecki zaslynal z tego ,ze uciekl z Auschwitz- i stal sie kutowa osoba za niezwykly wyczyn jakiego dokonal - ale moze poczytaj najpierw, jakie trzeba miec zaslugi dla kraju, zeby stac sie bohaterem narodowym. "17 letnia Inka", byla raczej ofiara w szeregach zonietrzy wykletych i to jest najbardziej smutne, ale czy to czyni z niej bohatera narowego ? Tutaj przytaczam fakty : "„Łupaszka” został skazany za działania na obszarze dzisiejszej Polski w latach 1944-1948. Za to, co robił jego oddział na Podlasiu, Białostocczyźnie, Warmii i Mazurach oraz Pomorzu. Na tych terenach w wielu miejscowościach, choćby w podlaskiej Narewce, pamięta się go do dziś. Aresztowany w 1948 r., odpowiadał przed sądem za zbrodnie na cywilach, którzy tworzyli nową Polskę, za śmierć co najmniej 70 funkcjonariuszy MO, a także 60 żołnierzy i oficerów Wojska Polskiego oraz Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nigdy jednak nie odpowiedział za zbrodnię wojenną w Dubinkach. A powinien!"
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-28 13:25:37

Ręce opadają...
Napisał: ... dodano: 2021-02-28 14:09:37

Ręce opadają...- jak sie czyta kometarze peseudo-partiotow bez wiedzy i swiadomosci historycznej !
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-28 14:37:24

Zapomnialem jeszcze dodac o tym,jak "Upaszka" dokonywal "bohaterskich czynow" na Litwie !
Napisał: Jan102 dodano: 2021-02-28 14:42:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.