Apel Starosty

aktualizacja: 2020-06-09 16:47:41     nr wiadomości: 42589     przeczytano: 3857     Ilość komentarzy komentarze: 2

W ostatnich dniach w Grajewie i na terenie powiatu grajewskiego stwierdzono kilkanaście, na dzień 09 czerwca - 16 potwierdzonych  przypadków zarażenia Covid-19.  Z analiz wynika, iż sytuacja w zakresie zakażeń  z dnia na dzień może być jeszcze gorsza, a to za sprawą m.in. nieprzestrzegania  przez wielu mieszkańców naszego powiatu  zasad bezpieczeństwa  i  ograniczeń  określonych  przez służby sanitarne w związku z epidemią.  „Rozluźnienie” dyscypliny społecznej dało się zauważyć w wielu sklepach, urzędach  i miejscach  publicznych. 

Dlatego, mając na uwadze fakt, iż pandemia jest w dalszym ciągu nieopanowana, apeluję do wszystkich mieszkańców naszego powiatu i gości,  o przestrzeganie określonych zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to obowiązku prawidłowego stosowania maseczek zakrywających  nos i usta, częstego mycia i dezynfekowania dłoni oraz przedmiotów, z którymi mogła mieć styczność osoba zakażona oraz  przestrzegania tzw. dystansu społecznego. Należy pamiętać o tym, iż u wielu osób, zakażenie może przebiegać w sposób bezobjawowy, jednak osoby te mogą  stanowić źródło zakażenia dla innych osób.  Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo, bądźmy  rozsądni  i pomóżmy  sobie nawzajem,  a  szybciej  przezwyciężymy  pandemię  i  ograniczenia z nią związane

 

                                                                                Starosta Grajewski

                                                                                Waldemar Remfeld

 

Pootwieraliście szkoły, fryzjerów, kosmetyczki, bary, trzymacie otwarte urzędy, to teraz macie. /
Napisał: she/her dodano: 2020-06-09 21:29:13

uroczystości kościelne pokazują, jak społeczeństwo " przejmuje się " zagrożeniem. Nie ma mowy o dbaniu o nasze wsólne bezpieczeństwo, rozsądku, wzajemnej pomocy w przezwyciężaniu pandemii i ograniczeń z nią związanych. Chyba długo jeszcze z całej przykrej sytuacji nie wyjdziemy, bo tak naprawdę nikomu na tym nie zależy (politykom zresztą też).
Napisał: grajewianka dodano: 2020-06-13 15:04:23

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.